Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki albérletben laktok,...

Aki albérletben laktok, válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

ha a tulaj nem szeretne adózni, akkor mi van?

attól még kell írni bérleti szerződést?

mert az kell nekünk lakhatási támogatáshoz.


2013. aug. 13. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bérketi szerződést írjatok!

Legyen benne mindenképp,h.mennyiért bérlitek,mikortól,az ingatlan állapota(beköltözéskor jó ha csináltok fotókat az esetleges károkról,mint csempe repedés...ez kiköltözéskor nem róható fel,h.ti rongáltátok volna az ingatlant)ha bútorozott tételes leltár,közüzemi órák állása,kik költöznek,bérleti díj fizetésének határideje,kaució összege!Ezek nagyon fontosak,mert a tulaj gondol egyet,kirak,mondván csak beköltöztél!Szivességi lakáshasználó-s papírt meg alá ne írj!!!Ennek semmi köze az adózáshoz,attól még nem fog adózni úgy sem!Ha nem akar bérleti szerződést írni,keress másik lakást,mert az ilyen tulaj bármikor keresztbe tehet!

2013. aug. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem jelenti a tulaj az apeh felé az albérletét, akkor nem kaphattok lakhatási támogatást!!! Ugyanis a kérelemmel bekerül a rendszerbe! Nekem ezt mondták az önkormányzatnál! De bárhova is mentek, mindenképp írjatok szerződést, ha bejelenti a tulaj az Apeh felé, ha nem!!!
2013. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tulaj nem adózik, az az ő dolga. Szerződés kell, hogy mindkét fél tudja mihez tartani magát, és mindkét fél védelmére. Ki, kivel, mikortól, meddig bérli a lakást, ami kié és hol található a pontos cím, a személyek mind anyja neve+születési hely+születési idő+személyi azonosítóval legyenek beírva (legjobb a személyi igazolvány száma természetesen), mennyiért, mennyi kaucióval, meddig és milyen formában kell a lakbért kifizetnetek havonta, milyen feltételekkel szűnik meg a bérlet bármelyik fél részéről, milyen állapotban, milyen berendezéssel vetted birtokba a lakást, ki intézi a lakás használatával összefüggő holmik javíttatását, ki fizeti a közös költséget, mi lesz a kaucióval, ha a szerződés megszűnik, víz-, gáz- és villanyóra gyári száma és a költözés napján közösen leolvasott óraállás, át lesznek-e íratva a közművek a bérlő nevére, milyen szankció várható bérleti díj nem fizetése esetén. Kapásból ennyi, ami eszembe jut, és benne kell, hogy legyen egy tisztességes bérleti szerződésben. Beleírhattok bármi egyebet, amiben megegyeztek, de legyen minden írásba fektetve, és írja alá két tanú is, lakcímmel. Neten találni csomó szerződésmintát, valamelyiket át tudjátok írni, és még egyszer mondom, mindkét fél érdeke.

A lakhatási támogatáshoz pedig ugyanúgy nincs köze annak, hogy a tulaj adózik-e vagy sem.

2013. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 3.! Valóban megkaphatja a lakhatásit a kérdező, akkor is, ha nem adózik a lakás tulajdonosa, de mivel bekerül a rendszerbe a tulaj! így őt az Apeh megbünteti... Ha én tulaj lennék és pl. nem szólnának a lakóim, hogy ilyet szeretnének igényelni és egyszer csak kapnám a büntit, akkor nagyon nem örülnék neki.. :S Főleg, ha esetleg ismerősről van szó ;) Mert azért manapság a dőbérlők többsége adózik. Nekem ez a tapasztalatom.

2. voltam

2013. aug. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*föbérlők többsége
2013. aug. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
lakhatásit nem lehet tulaj nélkül intézni, mert kellenek közüzemi számlák, lakás adatai, helyzrajziszám stb, amit a tulaj nélkül nem tudnék....
2013. aug. 14. 07:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Lakhatásit tulaj nélkül nem lehet..szép is lenne..


Kell szerződést írni, de támogatást nem kaphatsz..

2013. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megbüntetik a tulajt, ha nem adózik, de ehhez mi köze a bérlőnek? Írtam, hogy a tulaj dolga.

Én átírattam a közüzemet a saját nevemre, mióta itt lakok, nekem is jobb és a főbérlőmnek is, és a kisujját sem kellett mozdítania a lakhatásim elintézéséhez. Jobb ez így, mintha a tulaj szórakozik a csekkekkel.

2013. aug. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zabmester ***** válasza:
51%
Az előző lakásunkban a tulaj tutira nem adózott a lakás után, de ez engem sehol nem érdekelt. Volt bérleti szerződés (anélkül nem is költöztem volna be sehová), tartózkodási helyként be voltunk jelentkezve a lakásba (ez szintén alapfeltétel nálam), ennyi kellett, és igényelhettem a lakásfenntartási támogatást. A tulaj egy másodpercig nem kellett ehhez, de mondjuk arról sem tudok, hogy megbüntették volna, pedig két évig laktunk a lakásában.
2013. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a férjem munkahelyénél szerettünk volna lakhatásit igényelni és ahhoz kellett volna számla az albérlet díjáról. Mivel a tulaj nem adózik utána, ezért buktunk. Önkormányzatnál már fölöttem leírták a dolgot.
2013. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!