Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Conisacios műtétről írnátok?

Conisacios műtétről írnátok?

Figyelt kérdés
Conisacios műtéti tapasztalatotokról írnátok? Milyen eredmény után volt szükséges a műtét? Milyen lett a szövettani eredmény, volt-e teendő utána vagy teljes volt a műtéttől a gyógyulás? Hány éve volt a műtét? Azóta volt-e valami gond?
2013. aug. 17. 18:14
1 2
 1/13 Tica0121 ***** válasza:

Nekem idén februárban volt ilyen műtétem,a terhességem 16. hetében. P4-es eredénye lett a rákszűrésemnek... Sajnos a szövettan eredménye nem lett jó, így kb 3 hét múlva újabb műtét vár rám.

Utánna nagyon kellett vigyázni, hogy ne emeljek, ne erőlködjek, nem lehetett 6 hétig fürdeni és természetesen a házaséletre is tilalom vonatkozott. Nekem sjnos egész terhességem alatt állt ez a tilalom...

Egy másik fórumból bemásolom a műtét menetét:

"Ígértem, hogy megírom, mi volt a műtéten.

Szóval tegnapelőtt volt meg a műtét és ma engedtek haza a kórházból.

Az előző 2 nap menete:

Hétfőn reggel fél hatra kellett bemenni a kórházba (Nyíregyháza), megmutatták a szobámat, kipakoltam. Fertőtlenítős tusfürdővel (ott adták) le kellett tusolnom. Nekem borotválás nem volt (előző este megoldottam magamnak) illetve beöntés vagy hashatás sem (glicerines végbélkúpot kellett előző délután 5-kor és este 9-kor). Bekötöttek egy infúziót és kb fél 8-kor vittek be a műtőbe. Előzetesen altatás volt megbeszélve, de végül epidurális érzéstelenítéssel csinálták meg a műtétet, mert a babának az jobb. Nekem rosszabb volt, mivel végig "tudtam és láttam", hogy mi történik. Maga a műtét kicsit több, mint 1 órás volt, de nem éreztem semmit. Utána 8 óra hosszáig az őrzőben voltam, kb ennyi idő alatt ment ki az érzéstelenítés. Fel kellett volna készülnöm, hogy ha lehet férjem várja meg míg átkerülök oda, hogy tudjon beküldeni Nekem inni, meg valami kekszet. Sajnos mivel pont látogatási tilalom van/volt, ezért ezt nem tehette meg.

Az őrzőből a szobába vittek vissza, itt is kaptam infúziót, meg segítettek a nővérek letusolni. (azt hittem majd menni fog egyedül, de sajnos nem ment) Ameddig bent voltam, többször is nézték a babánkat, szerencsére semmi gond nem volt vele, meg a dokik is azt mondták, hogy ha eddig nem volt gond, akkor ezután sem lesz.

Fájdalmaim vannak, de igazából még az elviselhető határokon belül. Én egyszer kértem fájdalomcsillapítót...könnyebb lett volna, ha többször is kérek, de a baba miatt nem akartam többet. Gondoltam inkább kibírom valahogy. Vérzés van, a dokim szerint még 1-2 hétig számítani kell rá, de csak az első nap volt sok. Tegnap és ma már tisztasági betét elég volt, persze cserélgetni sűrűn kell, főként a fertőzésveszély miatt.

Amit javasolnék annak, aki ilyen előtt áll és nekem nagyon jó volt, az a nedves intimtörlő a WC papír és egyebek helyett, mivel ezt a műtétet hüvelyen keresztül végzik, és tágítanak. Nekem speciel jobban fáj a punim, mint a műtét helye (pedig az sem kutya)...

Én 16 hetes terhes vagyok, az összes orvos, akivel beszéltem, azt mondta, hogy a 15-16. héten a legjobb elvégezni ezt a műtétet, ekkor a legkisebb a baba szempontjából a kockázat. Most egy ideig csak óvatosan lehet mászkálni, inkább a fekvést javasolták. "

Ha van még kérdésed, keress nyugodtan! És még annyit hozzátennék, hogy a babám már lassan egy hónapos! :)

2013. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!És olyankor ha a szövettan nem jó,milyen műtétet fognak csinálni?
2013. aug. 17. 20:01
 3/13 Tica0121 ***** válasza:

Újabb konizáció következik, és ha annak sem jó a szövettana, akkor részleges vagy teljes méheltávolítás. Azért remélem erre nem kerül sor... Még szeretnénk egy babát!

Az újabb konizáció azt jelenti, hogy szinte teljesen vagy teljesen eltávolítják a méhnyakat!

2013. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Remélem az újabb műtéted sikeres lesz!!És nem lesz szükség már többre.Jobbulást.Majd írd meg a műtét utáni eredményed is!!Nekem szerdán lesz a műtétem. :-( P3-as eredményeim voltak.CIN1 LSIL. Remélem elég lesz ez az egy műtét,mert már ettől is kivagyok.
2013. aug. 18. 17:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és gratula a babádhoz!! :-)
2013. aug. 18. 17:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem is idén februárban volt ilyen műtétem. A menetét nem írom le, mert nem különbözött a leírtaktól.

Az eredményem fél év alatt romlott CIN1-ről CIN3-ra. Plusz méhszájsebem volt, pedig (sajnos) nem is szültem még.

A műtét után másnap már haza is mehettem, de a 6 hét "semmi csinálást" nekem is be kellett tartanom minden tekintetben. Nálam a szövettan szerencsére jó lett, a babára azóta is várunk.

Sok sikert és szerencsét kívánok!

2013. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem, nekem is P3-as eredményem volt.

Utolsó voltam

2013. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia.Köszönöm neked is a választ.Hát nem tudom én hogy oldom meg a "6hét semmi csinálást".Mert 3 éves és 1.5 éves gyereknél nem lesz könnyű,a kicsit csak kell emelgetnem. :-(

Neked hol csinálták a műtétet,hogy másnap már mehettél is haza?Én ma délután megyek be,holnap műtét és péntekre ígérték a hazamenetelt.Remélem hamar össze jön a baba. :-)

2013. aug. 20. 10:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Ahogy látom, ezek szerint már túl is vagy a műtéten, remélem minden rendben volt/lesz.

Nekem a János Kórházban csinálták egy pénteki napon, s mivel szombaton csak ügyelet van, és jól viseltem a műtétet, ezért hazaengedtek.

Na igen, a 6 hét "semmi csinálás" nekem sem jött azért össze. Oké, a házasélet és a kádban való pancsolás tényleg tiltólistán volt, de hétfőn már ugyanúgy mentem dolgozni. Nem irodában dolgozom, egész nap jövés-menés van gyalog, estére igencsak elfáradtam.

Valószínűleg nem emiatt, de nem sikerült tökéletesen a műtét és a regenerálódás, hiába rakták be azt a kis csövet két hétre, hogy ne szűküljön össze a méhszájam, sajnos ez a rész nem jött össze. Ez ellen nem lehet tenni, a doki is azt mondta, benne van a pakliban, mert fiatal vagyok, és másképp reagál a szervezetem, mint egy 40+ évesnek.

Remélem nálad minden oké lesz, majd írj.

Ja és gratula a gyerkőcökhöz :)

2013. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, elnéztem, ma csak bemész, holnap műtét.

Sok kalappal!

2013. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!