Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Missed ab műtétről lenne pár...

Missed ab műtétről lenne pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Mért kell hozzá altatás?

Hogyan zajlik?

Mit érezek utána?


2012. okt. 2. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


én pénteken megyek missed ab-ra mert nincs szívhang...


1.hát altatás szerintem mindenképp jó, jobb ha nem is látjuk mi történik!


2.bemész,felvesznek az osztályra,csinálnak uh-t, átöltözöl, majd behívnak a műtőbe..... felfekszel, elaltatnak (elvégzik a műtétet) felébredsz és pár óra múlva haza is mehetsz!


éhgyomorra kell menni reggel ha szültél, ha nem akkor előző este méhszájtágítót tesznek fel h beférjen majd a műtét során a szívóberendezés feje...


3.semmit nem érzel majd utána, teljesen jól leszel, és vérzés is valószínűleg minimális lesz


vigyél betétet, hálóinget, papucsot magaddal.....



Mikor lesz a műtéted? hány hetes vagy?


Üdv :egy sorstárs

2012. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-Mert ez szabály! Gondolom, hogy ne halld, hogy mi történik.

-Bemész, ha kell méhszájat tágítanak. Műtét előtt kapsz 1 nyugtatót, bekísérnek a műtőbe, altatnak, elvégzik a beavatkozást. Kb 15-25 perc.

-Lelkileg sokkal fájóbb. Utána még lehetnek terhességi tüneteid, és görcsöl a has, mintha megjönne.

2012. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

- Az altatás gondolom azért kell, hogy ne érezz fájdalmat, rövid beavatkozás, gondolom egyszerűbb a könnyű altató adagolása, mint érzéstelenítés.

- Nekem vetélés után a biztonság kedvéért végezték el, nehogy bent maradjon bármi is, tágítás nem volt, mivel a méhszáj magától kinyílt. Kitöltettek velem egy zsák papírt, aztán felvittek a műtőbe, vénásan megkaptam az altatót és arra ébredtem, hogy a szobában fekszem az ágyamban.

- Testi fájdalom semmi nem volt, vérzés sem volt túl erős, inkább a leklki részét kell majd feldolgozni.

2012. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

-Gondolom, mert nagyon fájna.

-Nem tudom, nem voltam magamnál.

-Egyszer csak arra ébredtem, hogy megszűntek a fájdalmaim, és jól vagyok. Kicsit kába voltam az altatástól, de az az érzés, hogy nem fáj, mindennel felért. Kicsit még véreztem utána, de hamar elmúlt és már nem fájt.

2012. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt sajnos 2 éve, de nem kívánom senkinek...nekem nagyon is fájt utána, és nem csak lelkileg, testileg is, holott már szültem 3 gyereket spontán...


Az altatás szükséges, de nem tart sokáig a műtét.

Előtte volt vérvétel, kitöltöttek néhány papírt. (nekem csak alá kellett írnom)


Utána 6 hét kímélő életmód, ugyaneddig nem ajánlott a szex sem.


Nekem kb. 2 hétig nagyon görcsölt, elég erősen véreztem is.

2012. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem biztos hogy lesz. Remélem nem kerül rá sor. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 2. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:

-Hogy ne lásd és halld a műtétet, és szerintem jobb is így! Azért nem kellemes, ahogy elvégzik a beavatkozást!


- Nálunk így zajlott, márciusban volt a missed (sajnos azóta sem sikerült terhesség):

Én vérezni kezdem, szóval csak a biztonság kedvéért kellett a kaparás, mert ez az! :-( Aznap vettek tőlem vért, amikor megindult a vetélés és bementünk uh-ra. Ami nagyon rosszul esett, hogy egy bunkó nő (a vérvételes) volt, mert azt hitte elvetetem! :-S 2 nappal a vérzés után volt a műtét.

Reggel fél 8-ra kellett menni éhgyomorra, ott felvették az adatokat, majd felkísértek az osztályra, ott ki kellett tölteni pár oldal papírt. Át kellett öltözni (vigyél köntöst, papucsot, betéteket mindenféleképpen), zoknit, bugyit le kell venni. Bekísérnek a műtőbe, ott fel kell feküdni a műtőasztalra ami olyan, mint egy nőgyógyászati vizsgálószék. Kérdezgettek, hogy volt-e már altatás, vagy milyen műtéted volt már stb. Majd a kórteremben felébredsz, az egész műtét kb. 10-15 perc. Mivel én is véreztem nekem sem kellett előtte tágítás, hanem a műtét közben tágítottak! Kk. 3 órán át kell bent lenni, ha nincs semmilyen panasz. Engem 11-kor műtöttek, de már 2-kor eljöhettem. Ja és háztartási kekszet és ásványvizet vigyél, mert műtét napján ugye nem lehet enni, éhgyomorra kell menni. De a műtét után nem sokkal már enni kell és inni. Nálunk megvárták, hogy mindenki menjen WC-re, mert akkor már nagy gond elvileg nem lehet!

De van olyan (sok helyen olvastam), gondolom kórház függő, hogy több napig is bent vannak a kórházban a missed után!


-Ürességet éreztem, semmi fájdalmam nem volt. Bár 2-3 napig gyengébb voltam. Lelkileg viseli meg az embert! :-(


Az jó, hogyha nem kell beavatkozás, így hamarabb nekivághattok újra! Drukkolok, hogy ne kelljen!

2012. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon sajnálom, hogy átestetek ilyen szörnyű dolgon. Remélem minnél előbb sikerül teherbe esnetek. Köszönöm a segítséget.
2012. okt. 2. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!