Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az óvodáztatási támogatást az...

Az óvodáztatási támogatást az apuka is igényelheti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az óvodáztatási támogatás ahhoz is kötve van, hogy az igénylőnek ne legyen 8 általánosnál magasabb iskolai végzettsége. Nekem magasabb van, ezért nem igényelhetem. De a legkisebbem apukájának (mostani párom) csak 8 általánosa van papíron. (Még mielőtt megköveztek, nem roma, nem ingyenélő, rendesen dolgozik, jó fizetése van, csak már 14 éves kora óta dolgozik, hogy az alkoholista anyját eltartsa, és emellett nem tudta befejezni a sulikat)

Szóval ő megfelelne a feltételnek. Gyesen nincs senki a kicsivel, aki most 2,5 éves, én a nagyobbal vagyok itthon, aki 6 éves.

Igényelheti szerintetek?


2013. aug. 19. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézzetek utána, hogy pontosan milyen kritériumoknak kell megfelelnie az igénylőnek. Ha passzol a férjedre, akkor igen.


Tudtommal nincs olyan juttatás, ami nemhez kötött lenne.

2013. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is így gondolom...

Van egy olyan kitétel, hogy csak olyan gyermek után lehet igényelni, aki rendszeres gyermekvédelmit kap. Én beadtam az igénylést, meg is kaptuk, tehát ez teljesül, csak nem tudom, hogy így jó e. Mert végülis a gyerekek kapják, nem én, attól, hogy én adtam be az igénylést.

2013. aug. 19. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!