Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti kisgyerekes bérletre...

Budapesti kisgyerekes bérletre akkor is jogosult vagyok, ha az állandó lakcímem Bp, de a tartózkodási címem már Bp-n kívül van?

Figyelt kérdés
Mert valójában Budapestre járok be rengeteget, de már nem Bp-n lakom. Viszont eddig egyetemre jártam (szintén Bp-re) és a diákigazolvány miatt kellett a tartózkodási hely, hogy a napi bejárásom ne kerüljön csillagászati összegekbe. Ősztől viszont passzív féléven vagyok, gyesre megyek és nem jönne jól, ha tízezer felett lenne csupán az, hogy utazhassak. Bp-n kívülre már így nem jár majd kedvezmény, ha jól láttam a bkk.hu-n. Az is rendesen megdobja majd a költségeket.

2013. aug. 23. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A lakcímet igazoló hatósági igazolvány szerint az a budapesti lakcímmel rendelkező személy jogosult a használatára, aki gyermekgondozási segély (GYES), vagy gyermeknevelési támogatás (GYET), vagy gyermekgondozási díj (GYED), terhességi-gyermekágyi segély (TGYÁS) folyósításában részesül.

Budapesti lakcímnek az alábbiak tekinthetők:


Budapesti állandó lakhely

Budapesti tartózkodási hely (“ideiglenes lakcím”)

Lakcímként csak “Budapest” szerepel, vagy feltüntetésre kerül valamely kerület száma is (például kisgyerekkel anyaotthonban lakók esetében), de konkrét utca és házszám nélkül.



Ha van állandó lakcímed Bp-en akkor jár kisgyerekes igazolvány... Nem értem mi a kérdés...

2013. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Eddig már nem jutottam el az oldalon, csak a bérletnél néztem.


És vajon a gyermeknek is budapesti lakhelyre kell bejelentve legyen? Vagy az már mindegy?

2013. aug. 23. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!