Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Streptococcus ag. Fertőzésre...

Streptococcus ag. Fertőzésre valóban elég csak szüléskor antibiotikus kezelés?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok és nagyon aggódom, mert szinte a terhességem eleje óta vagy e-coli, vagy strepto tenyészik ki. Már elég sok antibiot beszedtem, de a kezelés után visszatér a fertőzés. Bővebb, sárgás hüvelyi folyás és kellemetlen szagból érzem meg. A mostani tenyésztés után azt mondta a doki, hogy elég, nem ad több antibiot, mert az sem jó és nem tudjuk kiírtani a bacit. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert folyton azt olvasom, hogy a Strepto korai burokrepedést okozhat. Akkor miért elég csak a szüléskor kezelni? Most azt beszéltük, hogy két hét múlva megyek legközelebb tenyésztésre, de nem tudom, hogy bírom addig idegekkel. Nagyon féltem a babámat.

#antibiotikum #streptococcus #terhesség alatti hüvelyfertőzés
2013. aug. 23. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ikrekkel voltam terhes 2 x kaptam streptococcusra gyógyszert, e coli is volt ,de arra nem kaptam. A babák 39+6 napra jöttek és úgy hogy ők még maradtak volna, kaptak antibiotilumot míg haza nem jöttünk a kórházból ez 4 nap volt.
2013. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a steptococcus nagyon gyakori probléma, mégis rendszerint minden probléma nélkül születnek meg ezek a babák is.

Én is steptococcusos voltam a második babámmal. A vajúdás kezdetén már 4 ujjnyira nyitva voltam, mégis szükség volt mesterséges burokrepesztésre, szóval a fertőzéstől nem repedt meg korán. Először én kaptam antibiotikumot, szülés után pedig a baba, aki azóta is makkegészséges, közel másfél éves nagylány.

Ne aggódj, minden rendben lesz!

2013. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat, de azért mégsem tudok teljesen nyugodt lenni, mert sokak azt írják, hogy náluk tünetmentes volt a strepto, de nálam nem. Folyással és szaggal jár, ebből tudom, hogy vagy e-coli, vagy strepto van jelen. Bízom azért benne, hogy a doki tudja mit csinál. Tényleg az sem jó, ha folyamatosan antibioval tömöm magam, beleim teljesen kinyíródnak. Aztán persze, hogy nem tud védekezni..., de azért nagyon féltem a babát.
2013. aug. 24. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!