Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO kezelés valóban csak ondó...

PCO kezelés valóban csak ondó vizsgálat után kezdődhet?

Figyelt kérdés

Ma voltam nődokinál aki végleg kimondta, hogy én is egy minden 10. nő vagyok akit súlyt ez az állapot. Kértem, hogy kezdjen el gyógyszeresen kezelni, hogy legyen esélyem teherbe esni, mire ő azt mondta, hogy csak azután kezdhetek hozzá ha a párom elmegy egy meddőségi vizsgálatra, hogy ne kezdjünk bele egy felesleges hormon kezelésbe. Tényleg nincs más terápia, mert a jelenlegi párom még nem akar gyerkőcöt, én viszont szeretném ha bármikor fogamzó képes lehetnék? Ti mit tudtok erről?

És persze a has körüli kis párnáktól is jó lenne már megszabadulni...


2008. nov. 4. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van!

A dokihoz ha te mész a problémáddal, ami ki is derült, akkor téged kell kezeljen és nem a párodat. Simán annyit kell tenned, hogy orvost váltasz, mert engem minden ilyesmi feltétel nélkül kezelt..ugye a PCO-s nem gyógyítható, csak visszaszorítható a teherbeesés idejére..általában closty és bromocriptin tablettákkal. A dokinak pedig eleve nincs köze ahhoz, hogy a párodtól akarsz -e gyereket vagy mástól, vagy egyáltalán, de a kezelést akkorérdemes csinálni ha a teherbeesést istervezed, mert ha abbahagyják a kezelést amipárhónap lehet,akkor megint ott a PCOs.

A másik dolog amit én nem tartok jónak, ha titokban szeretnél terhes lennia párod tudta nélkül , úgy hogy ő nem akar gyereket, mert ezmiatt sokan maradtak már egyedülálló anyák.

Mi mind a ketten akartuk és kaptam is kezelést a 4. orvosnál,aki azt mondta , ha nem sikerül a tablettákkal akkor kell meddősségi vizsgálatra menni mindkettőnknek.

Szóval cserélj dokit!

A lényeg pedig hogy olyat nem tudnak ezmellett a betegség mellett elérni, hogy bármikor fogamzoképeslegyél,mert az csak átmenetileg stimulálható...mivel nem tudják a PCOs okát így nem is szüntethető meg, csak visszafogható bizonyos időre.

A hasad körüli párnákat nem értem, nekem olyan nem volt, de sokat hasizmoztam, talán azért nem.

2008. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem terveztem a párom tudta nélkül teherbe esni, valószínű félreérthető voltam. A neten olvastam olyat is, hogy a nem kezelt PCO meddőséghez vezethet, de miért csak akkor kezelik a nőket ha konkrétan babát szeretnének...?
2008. nov. 5. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jo, hogy küzdeni szeretnel a sajät fogamzokepessegedert. En is pcos vagyok, es az en nödokim mondta, hogy teljesen feleslegesek a gyogyszeres kezelesek addig, amig egy dietaval is meg lehetne oldani a problemat. En sulyos vagyok 98 kg. magas a BMI-Indexem. Teljesen korrekt volt az orvosomtol, hogy nem hormonterapiazott, mert sulycsökkentessel a szervezet koros müködese is visszaällhat.pl,ha a pcos insulinrezisztencia okozza. + a szervezet gätolja a peteeres, ha ugy erzi, veszelyes lehet egy terhesseg, es egy baba kihordasa. De ez elmulik, mihelyt leadtunk egy pär kilot. A sok edzes pedig helyreällitja a dolgokat mind a cukorszintet, az inzulinrezisztenciat is csökkenti, az esetleges letapadasokat oldhatja, es lenyegesen javitja az alhas verellätäsät. Az orvoson azt mondta, ez legyen a legelsö lepes a kezelesbe, es ha sikertelen lenne a dieta+sport-teräpia, akkor jöjjön mäs.Ennyi, most en is futok, egeszsegesebben etkezek, es värom a csodät, hogy egesszeges, fogamzokepes nö legyek. Minden jot!
2008. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! én is ez a 10. nő vagyiok aki pcos. a pco kezelést el lehet kezdeni a párod kivzsgálása nélkül is. az csak ahhoz kell, ha műtétre kerülne sor. mi részt vettünk, a férjemet is megnézték, de azért, mert úgy volt, gha nekem nem jön össze a babó 3 hónapon belül műtét lesz. én előtte hormonvizsgálatokon volt, és clostit kaptam.has párnácska, ez sajna a velejárója a pconak. én is meglepődtem mikor még nem tudtam, mert 176 cm és 65 kg voltam de pocim az volt. hát én elkezdtem tornászni, és diétázni, leadtam 5.2kg-ot, így egy kicsit lapos lett a pocim, de azért még van.sok sikert, és kitartást mindannyiunknak!
2008. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én 58 kg voltam mikor még fogamzasgatló tablettát szedtem, miután leálltam vele jöttek elő a problémáim, mire hosszas vizsgálódás után(kb másfél év) megszületett a diagnózis, amikor már 61-63 kg-ot nyomtam és kb ennyi vagyok most is. Nem érzem magam kövérnek, de ez az összes plussz súly mind a derék és has tájékra kúszott fel. Heti 3X járok edzeni emelett odafigyelek az étkezésre is, bár nem vagyok fanatikus, időnként engedek egy kis lazítást. Ennyi mozgás és zöldség-gyümölcs hatására sem lettem karcsúbb, még azt sem mondhatom, hogy szinten tartok, egyszerűen azért vannak a heti 3x-i edzések, hogy ne hízzak sokkal jobban. Ezért gondolnám azt, hogyha a gyógyszeres kezelés segíthetne a régi önmagam megtalálásában akkor nem csak a gyerekvállalásnak kéne szem előtt lennie, annak ellenére hogy minden vágyam teherbe esni, de ehhez egyedül egyébként is kevés vagyok! Valóban nem marad más, mint sok sikert mindannyiunknak!
2008. nov. 5. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!