Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adtok zsebpénzt a gyerekeitekn...

Adtok zsebpénzt a gyerekeiteknek? Ha igen mennyit? Ha nem mért nem?

Figyelt kérdés
azt is irjátok oda hogy hány éves a gyerek
2009. okt. 30. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

8 eves a kisfiam, nem kap. Miert kapna? Sokaig, kb. tinedzser koraig nem fog kapni. Mi megdolgozunk a penzert, ne gondolja mar azt a gyerkoc, hogy a penz csak ugy jon a bukszamba.

Ha adnek neki, akkor nem tudna ertekelni a penzt, es semmit se.

Neked mennyi idos a gyereked?

2009. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Én még nem adok :) 21 hónapos ;)

Viccen kívül, ez a kérdés engem is foglalkoztat. Nem nagyon szeretném, ha hülyeségekre költene pénzt. Nem tudom, hogy képes leszek-e megtanítani neki, hogy vigyázzon rá. Meg azt sem tudom, hogy ha annyi idős lesz, lesz-e egyáltalán annyi, hogy adni tudjak neki. Ha nem, akkor a kérdés valamelyest megoldódik, bár nem a legjobban. Kíváncsi lennék, te hogy vélekedsz a dologról?

2009. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem a legnagyobb 10éves fiu.Éppen azért tettem fel a kérdést mert ma megkérdezte mért nem kap zsebpénzt.Én nem vagyok hive hogy csak ugy ölébe hulljon a pénz.Kiváncsi vagyok ki hogy vélekedik erröl a témárol.
2009. okt. 30. 14:33
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Emlékeztem, h Vekerdi Tamás foglalkozott bővebben ezzel a témával, találtam is egy cikkét, nem azt, amit kerestem, de ez is jó. Amit kerestem, abban konkrétan le volt írva, h a gyerek azt a pár száz forintját ellenőrzés nélkül, akár rágóra, csokira stb költhesse.


Ugyanakkor persze, helyes, ha a gyereknél van "valamennyi” pénz, ez növeli a biztonságérzetét (haza tud menni, akkor is, ha elveszíti a bérletét, tud enni, vagy inni valamit, ha megéhezik, ha megszomjazik...). És az is jó, ha a gyereknek ezen felül zsebpénze is van. Mikortól? Körülbelül iskoláskorától... És ahogy növekszik – és ahogy ezt anyagi erőnk engedi – valamicskét a zsebpénz összege is nő. Kilenc-tíz év alatti kisgyereknek semmiképpen sem adnék heti száz forintnál több zsebpénzt, de lehet, hogy ennek csak a töredékét adom, mert ennyire van módom. A zsebpénz jelentősége abban van, hogy erősíti a gyerek autonómiáját. Ugyanis a zsebpénzt arra költheti, amire ő akarja. Ha akarja, nem költi semmire, hanem gyűjti, hogy majd "biciklit” vagy bármi mást vegyen belőle. És tőlünk, a szüleitől kér pénzt kiflire, vagy mozira. Ilyenkor nem mondom, hogy "de hiszen ott a zsebpénzed”, hanem adok neki, ha különben is adtam volna. A zsebpénz hozzásegíti a gyereket ahhoz, hogy a pénzt értékelni, és idővel majd költeni vagy valamilyen célra félretenni tudja.


Itt a teljes cikk:

[link]

2009. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Hat mondd meg neki, hogy azert nem kap, mert ti, a szulei mindent megvesztek neki, amire szuksege van. Neki most a szobaja kell, es elelem. Ezt is es a tobbi szukseges dolgot megkapja toletek. A zsebpenz megis mire kellene neki? Ne adjal neki! Ha egyszer elkezded, mindig akar penzt toled, es mindig tobbet!

Most a legfontosabb neki az, hogy tanuljon jol. Semmi mas nem szamit. Ja, es jatszon meg nagyon sokat, hiszen meg egy gyerek!

2009. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm aki eddig irt.Van saját pénze a fiamnak de az nem zsebpéz.jo jegyért szoktunk adni.5ér 50ft,4ér 20ft.viszont ha egyest hoz ö ad vissza:)Igy végülis megdolgozik érte de kimondottan zsebpénzt nem kap mert nem is tudnánk adni neki.
2009. okt. 30. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Szia.Akkor végülis van "zsebpénze".Az,hogy meg is dolgozik érte külön jó.

Nekem még pici a lányom(1 éves),de biztos fog kapni zsebpénzt.Meg kell tanulnia értékelni a pénzt és egy kis önnállóságot is kölcsönöz neki és átvitt értelemben dönteni is megtanítja.Szerintem amikor tud már számolni,10-20 forintokat lehet adni.természetsen ez jelképes csak.

Nem szeretnélek megbántani,de én nem biztos,hogy adnék a tanulásért az a kötelessége.Bár,motiválásnak jó.

2009. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokáig nem adtunk, mert úgyis megkaptak szinte mindent. A tanulásért nem adnék.

1000-1000 Ft-ot kapnak, 12 és 14 évesen, ebből vesznek pl. újságot maguknak, vagy nyalókát, mikor a barátokkal lógnak, vagy pl. ajándékra gyűjtögetnek belőle. Nem sok, jóval többet kapnak más gyerekek, de nekünk ez is megterhelő :( Ha ajándékba kapnak pénzt, az is az övék, én csak segítek okosan beosztani :)

2009. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves kismama vagyok. Amikor 11-13 voltam heti 400 ftot kaptam a szüleimtől. Szalvétát gyüjtöttem, azt vettem belőle. Később a családi pótlék lett a havi zsebpénzem amit ruházkodásra költöttem. Ők nem nagyon vettek nekem, így volt a legjobb. A télikabátot persze általában nagyi vette karácsonyra. De nálunk ez volt a rend, h az ajándékpénzekből meg a zsebpénzből öltözködtem.
2009. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!