Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan anyuka,...

Van köztetek olyan anyuka, vagy ismertek olyat személyesen, akinek a babája alig, vagy egyáltalán nem kapott anyatejet?

Figyelt kérdés

Tényleg nem arra gondolok, hogy ment egy pár hétig, elapadt, vagy elejétől pótolni kellett...hanem semmit, vagy pár ml-t esetleg.

Testi és lelki tapasztalatok érdekelnek. Ki hogy élte meg fizikailag, volt-e bűntudat, fájdalom, hogyan apadt el a tej, ha egyáltalán volt valamennyi, hogyan nem indult be, ilyesmik...


És külön el szeretném mondani, hogy abszolút nem érdekel, hogy ki szerint rossz anya, aki akármiért is nem szoptat, mert az meg főleg nem a kérdésem tárgya, és már nagyon unom a hasonló kommenteket. Köszönöm.



2013. aug. 25. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egyik ismerösöm igy volt egy hétig próbálta de a baba visitott ahogy közeledetta cicihez a feje a szoptatási tanácsadó sem tudott mit kezedeni, mondta ilyet még nem látott a baba olyan mintha undorodna vagy félne a cicitől. egy csepp tejet sem szopott ki, annyi meg nem volt hogy fejhetett volna. Már 3 éves mult a kislány és én iylen kiegyensulyozott boldog, nyugodt gyereket nem sokat láttam. Van egy másik ismerösöm aki most vár ikreket ö majd nem szoptathat ert olyan gyógyszert kell szednie élete végéig amivel nem lehet szoptatni. Nem mulik ezen semmi hidd el. a nevelés a törödés és a szeretet a lényeg.
2013. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, így jártál-e, de ha igen, ne lógasd az orrod. Nekem ugyan nincs ilyen tapasztalatom, de úgy gondolom, régen is és most is voltak/vannak olyan édesanyák, akiknek valamiért nem megy a szoptatás. Régen ment a szoptatós dajkához a gyermek, ma pedig ott van a 8 hónapig receptre felírható anyatej (más édesanyáé), és a tápszer is.

Nem biztos, hogy elapad a teje ezeknek az anyukáknak, mert olyan is van, hogy nincsenek tejmirigyek a mellében, ami miatt a szoptatás fizikailag eleve lehetetlen.

Van egy eszköz, Medela sns a neve. Ez egy kis tartály, amibe a tejet/tápszert lehet tölteni, és egy kis szonda segítségével, amit a mellbimbóhoz kell erősíteni, megtapasztalható a szoptatás élménye. A baba ilyenkor az anyamellet szopizva jut hozzá a táplálékhoz. Olvastam erről egy anyuka beszámolóját (Szoptatás tejmirigyek nélkül volta címe, azt hiszem), és ő boldogan "szoptatott" ezen a módon.

Gondolj arra, hogy bár a szoptatás nem mindenkinek adatik meg, de a GYERMEK szoptatás nélkül mégis. Csak ez számít. Rengeteg babára hiába váró asszony odaadná mindenét azért, hogy gyermeke lehessen, ha tudná szoptatni, ha nem.

Ne engedd magadnak, hogy ne lásd a fától az erdőt!

2013. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, ebben egyetértünk, hogy a törődés számít. Nagyon köszönöm a válaszod. Azt nem tudod véletlenül, hogy az anyuka, ezt hogyan dolgozta fel? Mert nagyon embertípus függő is szerintem, meg ilyenkor is jön be az "ok", amire nem akarok kitérni:). Van aki, jobban koncentrál a logikai részre, ez segít neki, másnak meg semmi, és összeomlik, okolja magát, vagy pont könnyebben veszi az akadályokat és megoldós típus. De sajnos ott vannak a hormonok és lehetsz néha akármilyen logikus típus, néha kiborulsz teljesen abszurd dolgokon is akár...
2013. aug. 25. 22:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Rám ez igaz. Gyakorlatilag nem volt tejem. Volt hogy 40 percet volt mellen a babám, megmértem és 0 grammot szopizott. A mellem egyáltalán nem nőtt a terhesség alatt és utána sem. Nem éreztem semmi feszülést szülés után. Próbáltam fejni, jött pár csepp, de semmivel nem tudtam szaporítani. Nincs bűntudatom, fájdalmam sem volt, abbahagytam a próbálkozást és semmi nem történt. Nem kellett apasztani, nem volt mit. Egy ideig hozattunk tejet mástól, de az nagyon nem vált be, így tápszert kapott a babám. Már több, mint 1 éves egészséges kislány és nagyon szoros a kapcsolatunk.

Egyébként engem sem tudott szoptatni az édesanyám, de a mai napig nagyon szeretem és a jó a kapcsolatunk.

2013. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok, nekem az elsővel szinte gond nélkül ment, a másodiknál meg csak 2 hónapig és ezért olykor magamat okolom. De nem borultam ki, csak felidéződött az élmény, az a rossz érzés, mert a barátnőmnek viszont nem megy, de egyáltalán. 2 hetes a babája, vért izzad, és belebetegszenek, az egész család kikészült, én meg szeretném ha most már kicsit lepörögne erről. Elmondtam a véleményem és a a tapasztalataimat, kíváncsi voltam másokéra is, mert az én történetem azért nem ugyanaz. Elveim ellen való a belebeszélés, bár nagyon nehezemre esik, csak már kezdem látni azt a határt, ahol be kellene már valakinek avatkozni.
2013. aug. 25. 22:43
 6/15 anonim ***** válasza:
okozott semmi problémát az anynál, persze sajnálta hogy igy alakult és ugyebár 1 hétig próbálkozott de belátta nem megy. Nem érezte ettől rossz anyának magát vagy bármi ilyesmi. De tény hogy ember függő. (első votlam)
2013. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én minden szoptatási próbálkozást végigbőgtem, meg utána egy órát. nem sok tejem volt, egy kicsit tudtam növelni a mennyiséget, de hiába, mert nem tudott szopizni a gyerek. ha sikerült is 100-ból egyszer bekapnia, vagy ki is esett a szájából, vafy elengedte, vagy azonnal elaludt. ő üvöltött, én bőgtem , apa vigasztalt mindkettőnket. szép kép lehettünk . valamiféle arcizomgyengesége volt a gyereknek, amit azóta kinőtt. azóta is minden nap eszembe jut, h. mi van ha kitartóbb lettem volna, ha sokkal gyakrabban fejek, ha azonnal elmegyünk tornára, ha nen adom fel egy hónap múlva, ha kitartóbb vagyok hahahahaha.. .

az biztos, ha belegebedek, a tesót szoptatni fogom!

2013. aug. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nah úgy néz ki a fogalmazás nem az erősségem :S
2013. aug. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2 hétig szoptattam, azt is erős kiegészítéssel, utána elapadt. A legkevésbé sem volt bűntudatom emiatt, miért is lett volna?
2013. aug. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 zabmester ***** válasza:

Egy ilyet ismerek. Ő a kórházban még mellre tette, de saját bevallása szerint nem nagyon jött belőle semmi, ezért otthon már nem próbálkozott, illetve azt is mondta, hogy tulajdonképpen nem is igazán akart szoptatni. Alapvetően úgy gondolom, hogy megteheti az anya, hogy ezt eldöntse, de az ismerősöm azért egy nagyon érdekes figura ilyen téren: az anyukájával lakott, amikor megszületett a babája, és az első naptól a nagymama kelt a babához éjjelente, na meg (szintén saját bevallása szerint, nem én állítom, hogy ezt gondolta) az ismerősöm már a kórházban oda meg vissza volt, hogy végre megint rágyújthat. Terhesen nem cigizett amúgy.

Én nem mondom, hogy az illető rossz anya, azt viszont igen, hogy elég rendesen lusta és felnőtt korára is az anyukája elkényeztetett kislánya maradt, aki a számára kényelmetlen feladatok alól bármi áron kibújik, és ebben az anyukája lelkesen közreműködik.

De mint mondtam, amúgy azt gondolom, az anyának joga van eldönteni, hogy akar-e szoptatni, vagy sem, mert ő tudja, mennyire egyeztethető ez össze az életvitelükkel. Hogy az ismerősöm milyen, az egy másik kérdés.

2013. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!