Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan anyuka,...

Van köztetek olyan anyuka, vagy ismertek olyat személyesen, akinek a babája alig, vagy egyáltalán nem kapott anyatejet?

Figyelt kérdés

Tényleg nem arra gondolok, hogy ment egy pár hétig, elapadt, vagy elejétől pótolni kellett...hanem semmit, vagy pár ml-t esetleg.

Testi és lelki tapasztalatok érdekelnek. Ki hogy élte meg fizikailag, volt-e bűntudat, fájdalom, hogyan apadt el a tej, ha egyáltalán volt valamennyi, hogyan nem indult be, ilyesmik...


És külön el szeretném mondani, hogy abszolút nem érdekel, hogy ki szerint rossz anya, aki akármiért is nem szoptat, mert az meg főleg nem a kérdésem tárgya, és már nagyon unom a hasonló kommenteket. Köszönöm.



2013. aug. 25. 22:11
1 2
 11/15 zabmester ***** válasza:

Ha viszont valakinek egyszerűen nem megy, pedig a szándék megvan, abba nem kell így belebetegedni, nem múlik ezen gyakorlatilag semmi.

Valószínűnek tartom, hogy feldolgozni sem azért nehéz ezt valakinek, mert ő önmagától elvárná alapvetően, hogy ez pikk-pakk menjen neki, hanem mert nagyon hangosak az olyan szemléletű emberek, akik azt hangoztatják, hogy szoptatni mindenki képes és aki nem tud, az igazából csak nem tesz meg érte mindent. Elég egy ilyen véleményt csak egyszer-kétszer hallani, utána már ez sokszor úgy jön elő az ember agyában, hogy az egész világ így gondolja.

2013. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves 9! Ne is legyen szerintem se!:)
2013. aug. 26. 21:43
 13/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek, nagy a külső nyomás. Nem hiszem, hogy mindenkire hat, de van ereje sajnos.


Egy másik válaszoló írta, hogy a tesót mindenképp szoptatni fogja, mindenáron. Hát ezen azért én egy kicsit elgondolkoznék, a jó szándék sokszor kevés, és látod, a barátnőm is belegebed...és mindenki más is, itt kellene mérlegelni ép ésszel. Én is néha elgondolkodom, hogy elrontottam, a kicsivel. Nem tudhatod, hogy a te próbálkozásod volt "kevés", vagy más, esetleg több oka volt a dolognak. Nem akarlak elkeseríteni, ijesztgetni, de akár újra előfordulhat, és talán nem tudsz segíteni, nem érdemes szerintem belerokkanni ebbe. De ze csak egy vélemény, remélem sikerrel jársz legközelebb.:)

2013. aug. 26. 21:49
 14/15 anonim ***** válasza:

Íme itt vagyok,szinte semmit nem szopizott,5 hétig fejtem neki,de azt sem mindet ette meg.Bűntudat volt,de mára rájöttem,hogy akkor volt igaza anyukámnak,mikor mondta hogy hagyjam abba a kinlódást,inkább amit fejéssel töltök pihenek vagy bújjak babához.4,5 éves a kislányom a világon semmi baja,minta anya-lánya kapocs van köztünk.Korababa volt egyébként,császáros is,és genetikailag valószínű örököltem ezt a nem tudok szoptatni dolgot,anyukám és nagymamám sem tudott.Kíváncsi vagyok most hogy alakul majd,októberben kiderül,ha picikém megszületik.

Ja és elapadni fájdalommentesen elapad,mivel szinte semmi nem volt,stimulálni meg nem sokáig stimuláltam fejéssel.Viszont kb fél éves volt megnyomtam kíváncsiságból mellemet és még volt benne tej..

2013. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Talán majd most tovább sikerül, de ha nem, akkor meg tudni fogod, hogy hol az ésszerű határ, amíg érdemes erőlködni.:)
2013. szept. 20. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!