Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez csak általánosí...

Szerintetek ez csak általánosítás a részemről?

Figyelt kérdés

30-as anyuka vagyok, 2 éves lányom van, évekig próbálkoztunk, míg végre sikerült. Azóta még egyszer sem aludt másnál. A nagymamák, férjem testvére, keresztszülők is max. fél napra vihetik, mert szerintem délben is az én dolgom elaltatni. Ennek ellenére nagyon nyílt, barátságos, sokat járunk társaságba, játszóterezni.


Unokatestvérem a 20-as évei közepén jár, fia szintén 2 éves, rögtön az első hónapban sikerült teherbe esnie. Már a kicsi 5 hetes korában a nagymamákra hagyta, mert nekik el kellett menniük a férjével "feltöltődni". Ezt 2-3 havonta azóta is megismétlik. A kisfiú egyébként szintén nagyon barátkozós, kiegyensúlyozott gyerek.


Szóval ebből a két példából, lehet általánosítani arra, hogy akik tovább vártak egy kicsire, azok jobban ragaszkodnak hozzá és nehezebben engedik el? Vagy ez csak véletlenül alakult így?


Nem irigységből írtam a kérdést, csak most épp ezen gondolkodtam és érdekelne mások hogy látják...


Kirándulni már mi is voltunk, de mindig vittük magunkkal a lányomat. El sem tudom képzelni, hogy ezután úgy éljek át új élményeket, hogy vele ne osztjam meg azokat...


2013. aug. 26. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem feltétlenül van így bár lehet benne valami. De azzal hosszú távon nem teszel jót a gyerekednek, ha sosem lehet másnál hosszabb ideig. Mert oké, most még kicsi, de később nem lesz jó, ha ennyire "rátelepszel".
2013. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, általánosítás.

Ráadásul süt a kérdésedből, hogy szerinted te csinálod jól, bezzeg az unokatestvéred lepasszolja a gyerekét, fúj, minekszülazilyen.....

2013. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

első fiamra 2 évig vártunk,2. egyből jött,még meg is lepődtünk,ennek ellenére mindkettőt nehezen hagyom ott akárhol...még szüleimnél is,pedig 100%ig megbízok bennük,tudom,hogy a legjobb kezekben vannak náluk.

Szerintem ez személyiség függő...unokatesód valószínű "lazább" ilyen szempontból.

Sógornőméknél még nincs 2 éves a gyerek és már többször voltak külföldön is férjével, és a pici addig nagyszülőknél volt.

Nem vagyunk egyformák,mindenki máshogy csinálja.

2013. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 zabmester ***** válasza:

Nem biztos, hogy csak ezen múlik, de lehet, hogy ez is benne van. Meg azt is szokták mondani, hogy az idősebb szülők általában hajlamosabbak túlfélteni a gyereket (nagyobb korában is).


De igen, ez ÁLTALÁNOSÍTÁS, ami önmagában nem baj, mert miért ne lehetne általánosságban következtetéseket levonni. Viszont ez nem jelenti azt, hogy minden egyes emberre igaz.


Én fiatalon szültem, mint az unokatestvéred, a teherbeesést sem előzte meg semmiféle próbálkozás. Lehet hogy ezért, lehet, hogy nem, de nálunk sem okozott gondot, hogy a nagyszülőknél aludjon már pici korában is (igaz, mi egy évig anyukámnál laktunk, így ha már aludt, gyakorlatilag bármikor elmehettem este ide-oda, neki a nagymamája újszülött korától nagyon közeli családtag volt). De ez nem jelenti azt, hogy én ne félteném a gyerekem. Ha nem anyukámmal volt, bennem is volt némi félsz, hogy vajon mi történik (sose történt semmi :)), de anyukám olyan személy, akiben feltétlenül megbízom.

2013. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Valamennyire igazad van, meg a kor is szánit.
2013. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves Kettes, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy én csinálom jól. Sőt lehet, hogy az ő picurjuk sokkal önállóbb lesz a későbbiekben pont ez miatt... És ha figyeltél volna, azt is leírtam, hogy mindkettő gyerek rendben van, szóval eddig egyiknél sincs semmilyen negatív tulajdonság a különbözőségek ellenére sem...De Te most miért is lettél ilyen támadó?

2013. aug. 26. 15:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tervezett baba. Kb. talán másfél éves volt, mire hajlandó voltam otthagyni a nagyszülőknél egy egész éjszakára. Akkor is rohantunk vissza hozzá, amint lehetett. Ja, és fiatalok vagyunk, ha lehet, legtöbbször visszük magunkkal, ha megyünk. Mondjuk azt, hogy nem reprezentatív a mintád. Tudom, nehéz, de néha azért nem árt, ha másra is hagyod a gyerkőcöt. Nektek is jót fog tenni egy kis kettesben töltött idő, még ha most nem is gondolod így.
2013. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Először is,nagyon megfigyelhető a mi környezetünkben hogy a 3 feletti anyukák(akik 3 felett szülték az elsőt is),sokkal aggodalmaskodóbbak,sokkal jobban próbálják magukhoz kötni a gyereket,és lenézik azokat akik már pár hetesen simán otthagyják néhány órára a nagyszülőnél.

Nos mi nem terveztük a fiunkat,20as évünk elején vagyunk,lazák vagyunk,nem aggódjuk túl a dolgot,aludt már nagyon piciként a nagyszülőnknél rendkívül talpraesett,önálló,kiegyensúlyozott,és társaságkedvelő 2,5 éves fiunk.Tudunk kikapcsolódni,szórakozni anélkül is,hogy nincs ott a fiunk és szerintem szükség is van rá egy kapcsolatban.Sőt én szerintem egy anyának és egy apának is vannak saját igényei amik szintén fontosak.

2013. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*30 felett
2013. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 hónap híján 31 éves voltam, mikor megszületett a fiunk. 2 hónapos volt,mikor elmentünk egy esküvőre 160 km-re (tehát ott aludtunk). Anyukám vigyázott a gyerekre. Nem a kortól függ, mennyire laza egy szülő, hanem az alapvető természettől.
2013. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!