Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen látható, vagy "ellátand...

Milyen látható, vagy "ellátandó" sérülést okoztak neked vagy egymásnak a gyerekeid?

Figyelt kérdés
Nem szándékos dolgokra gondolok természetesen. :)
2013. aug. 26. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A saját maguknak okozott, vagy mások (nem testvérek és nem a család) által nekik okozott dolgok is érdekelnek?
2013. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én már kaptam monoklit a 14 hónaposomtól a játék hevében :) jól lefejelt, mondhatom. még fáj egy kicsit...

de csak kacagott, és persze, hogy nem tudok haragudni rá!

2013. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze, minden érdekel.:)

Engem mindig úgy találtak el véletlenül kisautóval, vagy műanyagjátékkal, vagy felcsapták a fejüket, ahogy föléjük hajoltam, hogy bevérzett és feldagadt, vagy felrepedt a szám. Legalább 4-5 alkalom volt, kicsit ciki, mintha vernének otthon:) Volt kosárlabda is a palánkról, focilabda a szemem alá kék folttal.:)

Az egyik becsukta a másik ujját véletlenül az ajtóba és eltört...és még sorolhatnám. Nem ügyesek a gyerekeim és kicsit figyelmetlenek, és ezek szerint én sem vagyok eléggé elővigyázatos. De sosem szándékosan teszik.

Szóval ilyesmik.:)

2013. aug. 26. 22:37
 4/13 anonim ***** válasza:

legdurvább az lassan 2 éve karácsony előtt volt :)

tüdőgyulladásom volt, így mikor apa hazaért, vízszintesbe helyeztem magam és egyből el is aludtam. akkor még az ágyunk fölött volt egy nagy polc amin a könyveket tároltuk.

na a 2 évesem gondolta a fejemre "söpri" egy laza mozdulattal őket, a magyar értelmező kéziszótár (tudod, az a vékonyka, 1800 oldalas, 10kilós könyvecske ;)) pont beleállt a 2 szemem közé. áh, még most is könnyezem a fájdalomtól :D

szóval az összes karácsonyi képen abban az évben mindkét szemem alatt sötétkék monoklim volt, az orrom meg zöld :D

akkor megszüntettük a polcot is és a karácsonyi képek mutogatását :D


másik, ami véletlen volt, állba rúgott játék közben, összecsapódott a fogsorom és az egyik fogam félig letört :( fogpótlás...


de én is vertem már meg szegényt véletlenül :S

amit ő kapott és tényleg durva volt, az olyan 1,5 éves kora körül volt. hisztizett, felkaptam, hogy beviszem a szobájába büntibe, a szoba előtt esett le neki, hogy mi is jön, kivágta magát a kezemből, miközben már félig beléptem a szobába. jól odavágtam a fejét az ajtófélfába :(

2013. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Úristen.:))) A szótár nem gyenge.


Ja igen, a férjem is az ajtófélfába és a plafonba szokta beleütni a fiam fejét.:)- tetőtér.


Arról nem is beszélve, amit a nagy magával művel, leesik, elbotlik, 2 törés, zúzódás, a feje is össze volt varrva, már lassan kezdek félni, hogy feljelentenek a sebészeten, annyit járunk oda...:) De a kicsi is elesős fajta, szóval gyűlnek a leletek.

2013. aug. 26. 23:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Másfél évesen most törte el a nagylábujjam :/

Hisztizett igy elterelès képpen a polcon lévő neszeszereket nézegettük amikor elvette a dezodort (tömör üveg) és levágta a földre. Csakhogy a lábam pont ott volt. A nagylábujjam kettètört , a korházba csak néztek amikor elmesèltem.

Másik: kb 8 hónapos volt amikor mentem gyökér kezeltetni a fogam, , kiszálltunk a kocsiból ő nekiállt hisztizni és hátra vágta magát a fejével kettètörte a kezelt fogam

2013. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Uh! Kezdek megnyugodni, ne haragudjatok, tényleg sajnállak benneteket, de már kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.:)
2013. aug. 26. 23:25
 8/13 anonim ***** válasza:

5 éves Fiam - az apámtól ajándékba!!! kapott - gázállarcban rohangált!! a szobában. Már többször szóltam neki, hogy vegye le mert megfullad - és ez most nyáron volt abban a 40 fokban. - szóval mutogatta a fiam hogy nem a teljes gázállarc van rajta - mivel levette a szűrőt az elejéről. Mondom magamban okés adok neki még 5 percet, hogy szórakozzon. majd mikor visszamentem a szobába Ő éppen háttal ült az asztalnál, és én lehajoltam hogy felvegyek valamit az asztal alól, amikor is a drágám, megfordult és rám nézett volna... ha éppen nem vágott volna képen a szűrővel, amit addigra felszerelt! Akkora maflást kaptam, hogy megtántorodtam! Igazi állcsúcs, totál K.O.! mondanom sem kellett egyből leszedte a maszkot :) elég volt rám néznie!

Meg egyszer frizbizett egy könyvvel (az apjának bevallotta később, hogy mert nem találta a frizbiét, és hát ez hasonlítt a legjobban rá,és csak ki akarta próbálni), és hát megint én voltam a szenvedő alany, pont beléptem a szobába amikor majdhogy nem jó indián módjára leskalpolt a könyvvel. Felrepedt a fejbőröm és picit vérzett.

A lányom még kicsi, de ha ő is ilyen lesz...jaaaaj nekem :D

2013. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nálunk is előfordult a megdobtak engem, vagy egymást kisautóval, fakockával...stb eset, de nem kellett doki hozzá, "csak" sajgott egy darabig.

Maradandó a 3ból két gyereknél van. A lányom alig múlt egy éves, mikor anyuéktól átköltöztünk az új házunkba, felfedezést, itt mindenhol mászhatott, mehetett. Imádott fiókokat kihúzni. Én épp wc-n voltam, apa a nappaliban, gyerek bement a szobába, egyszercsak üvölt...apa nem megy..kikiabáltam hogy miért sír a gyerek? Miért te nem vagy ott? :-) -hát nem vagyok ott- futottunk aztán gyorsan mindketten, gyerek térdel a fiók előtt vérző fejjel..lefejelte a kihúzott fiók élét (bútorlap) a szemöldökénél, elég mély volt, néztük is hogy el kéne e vinni, de végül nem vittük, elállt a vérzés, viszont a heg megmaradt neki, a szemöldöke közepén van egy csík, ahol nincs szőr. Nem feltűnő nagyon, de látszik.

Az ikerfiaim kis fertőzéssel születtek, kaptak infúzióba antibiotikumot. 5 napig bent volt a homlokuknál a tű, a kisebbiknek kiesett, a nagyobbnak nem, így bent hagyták, hátha még kell adni valami gyógyszert, ne kelljen még egyszer szúrni a kicsit. Mikor levették, akkor látták, hogy nem jól volt bent neki sem, félre csúszott, aláfolyt az infúzió a bőrének és kimarta...egy óriási vérhólyag lett a fején, aztán egy fekete heg és most a helye még mindig ott van. 3 éves fiam homloka tetején egy kicsit nagyobb mint a régi 2 ft-osnyi sebhely van. --szexepil

2013. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyerekeim másoknak okozott sérülései: a játék hevében gyakran karmolják meg egymást, párszor fejeltek már össze is. Engem csak lefejelnek, bár komolyan nem sérültem még.

Viszont a fiam rendszeresen tökön rúgja-üti-fejeli-térdeli-könyököli... az apját:P nem is akar annyira kistesót a gyerek.

A legdurvább talán az volt amikor a lányom szájon rúgta a fiam, és a kicsinek ömlött a vére, na ez mennyire volt direkt azt nem tudom.


Jah a tőlem mostanában gyűjtenek sebeket, gyakorlom a műkörmöket, és rittig úgy rohangálnak, hogy a vége bibipuszi legyen.

2013. aug. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!