Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a 40 feletti...

Mit gondoltok a 40 feletti gyerekvállalásról és arról ha valaki 40 év felett szül és utána nagyszülőkre bízza a gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom mindegy hány éves, ha szeretne kisbabát nyugodtan szüljön egy nő.

Viszont egy 40 éves nőnek kell nagyszülő segítsége napi szinten a gyerek fél éves kora után is?

Nem értem, hogy aki 40 éves elmúlt, miért vállal gyereket, ha nevelni nem akarja, hanem lepasszolja napi szinten a nagyszülőknek, de dolgozni sem megy vissza, hanem csak pihen otthon.


2013. szept. 6. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Az o dolga. Neki megfelel, a párjának megfelel, a nagyszülőknek megfelel - neked, nekem, akárki másnak meg mi köz hozza???
2013. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván puffogok magamban és sajnálom a gyereket, de igazából nem az én dolgom, nem szólhatok bele.

Meg van róla a véleményem, de szerintem még mindig jobb ha lepasszolja szerető környezetbe, mintha verné vagy bezárná stb... Szóval annyira mégsem rossz ember, csak szeret magában lenni.

2013. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából semmi közöm ahhoz, hogy ki mit csinál, de az én történetemben szereplő anyuka sem azért "pihenget", mert rá lenne szorulva, hanem mert nem érdeklik a gyerekek, és ha az édesanya nem törődik a gyerekével az jó a gyereknek?Főleg 3 éves kor alatt. Például nem mindenki azért dolgozik a babája mellől, mert kenyérgondjai vannak. És ezt csak azért írtam le, mert arra szerettem volna rámutatni, hogy ha valaki fiatalon szül, és mellette tanul, akkor azt mondják, hogy miféle önző dög, hogy a nagyszülőknek szül, ha pedig ugyanezt 40 évesen teszi, akkor azzal a többségnek semmi problémája, sőt, jönnek azzal, hogy "külföldön is csak pár hónapot lehetnek otthon az anyák", meg hogy "a mai gyerekek azért olyanok, mert az anyjuk mellett nevelkednek évekig".
2013. szept. 6. 15:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy a nagyszülők nevelik, vagy csak napi szinten foglalkoznak vele.

Mi például egy telken lakunk a szüleimmel, és ők is napi szinten unokáznak, például amíg én dél előtt teszek veszek, elmosogatok, stb., addig valaki szórakoztatja (nem azért mert kérem őket, hanem ők jönnek).

Viszont itthon hagyni csak ritkán szoktam, akkor is elsősorban az apjára (ha pl. barátnőzni megyek, úgy időzítem, hogy az apja is itthon legyen, mert tudom, hogy nekik fárasztó lenne), a nagyszülőkre csak akkor hagyom, ha mondjuk elugrok egy órára a boltba, és éppen ráérnek, de ezt is max. heti 1 alkalommal.

A kor az meg megint egy más kérdés, szerintem a kettő nem függ össze.

Mondjuk a második gyerek (ha sikerül) már nekem is csak negyven felett lesz meg, mégsem érzem úgy, hogy emiatt nem kéne vállalnom.

Szóval nem mindig minden az aminek látszik.

2013. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ahol a nagyszülő reggel 7 órától, este 9-ig ott van minden nap, és ő foglalkozik vele, fürdet, pelenkáz, mesél a gyereknek, az nevelés.

Egyértelmű, hogy aki 40 évesen szül, vagy szeretne szülni most ugrik a kérdésemre, pedig senkit nem akarok megbántani, de tényleg úgy látom, hogy ha fiatalon szül valaki, és úgy kéri a nagyszülő segítségét, akkor azt elítélik, és úgy viselkedik a társadalom, mintha csak40 körül lenne normális szülni.

2013. szept. 6. 15:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Es ezt te honnan tudod? Ott vagy, hogy látod ki mit csinál?
2013. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Inkább azért sajnálom a gyereket,mert ha első és az anyja 40 nincs testvére,mire tini lesz az anyja nagymamakorú lesz,nem lesz elég rugalmas,hatalmas generációs különbség van köztük.Ha az anyjának nem lesz testi problémája a terhességtől akkor sem lesz olyan kondicíóban,mint egy 20-30 éves.Tehát én nem szülnék ennyi idősen nem is biztatnék senkit erre.Az meg,hogy a nagyszülők nevelik,legalább valaki neveli ha már az anyjának nem kell.
2013. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam senkitől, hogy elítélne valakit mert fiatalon szült és segítséget kért.

Szerintem bárhány évesen szül valaki, szíve joga segítséget kérni (ha van kitől, és az szívesen teszi).

Az meg már egyéni megítélés kérdése, hogy ki mennyire veszi igénybe (esetleg pofátlanul sokszor), de még mindig nem értem az életkorral való összefüggést, de mindegy is.

2013. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne kérhetne segítséget 40 éves kor felett? Vagy az csak akkor jár ha tini mami vagy semmire szül?
2013. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahol tényleg a nagyszülők vigyáznak EGESZ NAP, állandóan a gyerekre,azt elítélem kortól függetlenül. Természetesen az más, ha van valami egészségügyi ok vagy váratlan helyzet.
2013. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!