Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek felnevelésénél nem...

Egy gyerek felnevelésénél nem lehet elkerülni az idegességet?

Figyelt kérdés

Sok szülőt látok, hogy nem mindig őszinte az arcán a mosoly. Mikor a gyerekre már gondolom azbnap 400.ra szól rá, és akkor is elindul, megfogja, nem figyel.

És akkor kicsit idegesek lesznek, rászolnak a gyerekre, rángatják a kezénél fogva, idegesek.


Ezt nem lehet elkerülni senkinek?

Amíg mondjuk 20 éves lesz a gyerek, addig benne van, hogy mindenkinek fog elfogyni a türelme?

És legyen bármilyen türelmes, megértő, lesz majd pillanat, amikor majd bosszankodni fog, mert nem érti meg a gyerek, hogy nem szabad, ne menjen oda, ne rontsa el?

Szóval aki gyereket vállal az vállalja a rossz dolgokat is?



2013. szept. 18. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem létezik olyan ember, aki anélkül nevelt fel gyereket, hogy időnként ne veszítette volna el a türelmét. Aki gyereket vállal az nyilvánvalóan a jó és nehéz oldalát is vállalja a gyereknevelésnek. A jó viszont sokkal több.
2013. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ne sértődj meg, de ez ritka bugyuta kérdés.

Az eletben gyerek nelkül sem tudod elkerülni az idegeskedést.

2013. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én sem értem a kérdést. A felnőttek jobban fel tudják nyomni az agyamat. A gyerekre legalább lehet valahogy hatni, de a hülye felnőtt már az is marad.
2013. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdést, hiszen sajnos magam is szenvedő alanya vagyok az anyaságnak.

Persze sok öröm van bennük ez igaz, de ha ő nem született volna meg, talán nem megyek így tönkre idegileg, lenne pénzem, hiszen tudnék dolgozni, találnék magamnak párt, kialudnám magam, nem kiabálnék, idegeskednék minden nap, nem várnám gyomorideggel az estét, majd este a reggelt.

Igen, egy gyerek sok stresszel jár.

Ha ezt tudom, hogy így lesz és egyedül maradok vele, sosem szülök.

2013. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne gyerekem,nem tanultam volna meg mi az a Türelem,kitartás,és az őszinte,tiszta szeretet!!! És mellette egy akó dolog,ami a gyerekkel jár :-)

Valóban,vannak jó és rossz pillanatok is,de a szülőn múlik,hogy mennyire rosszak a rosszak,és hogy mennyi jó pillanat van! Hiszen nézzük meg- a gyerek ha a falra rajzol,nem azt látod,milyen szépet rajzol,hanem azt,hogy a falra- nem,nem örülök,ha a ceruza olyan helyre téved,de a mi feladatunk elmagyarázni a dolgokat!


Persze,kiabálok a gyerekkel,ha úgy látom jobbnak,de a gyereknevelés nem erről szól! Rengeteg örömet hoznak az életünkbe,olyan dolgokat,amit csak nőként nem tapasztalhatsz meg!!

Igen,csórók lettünk mert itt vannak,igen mindig van mi miatt idegeskedni (ha beteg valamelyik,vagy mert bántják a suliban,vagy mert leesik a mászókáról...),de nem csak erről szól a gyereknevelés!

Gyereket általában úgy vállalunk,hogy jól átgondoljuk, "kell e"? De nem gondolkozunk olyanokon,hogy mi lesz ha? És ez így van rendjén! Hiszen nem tudhatod,hogy kire üt vissza a gyerek-nyugodt lesz,vagy sok-sok türelem kell e hozzá? - nekünk 4 lurkónk van,és nem egyformák,van aki nagyon nyugis,van aki "idegbeteg",van aki sunyi... Nincs nap,amikor ne bosszankodnék Miattuk valamin,de eddig,bármilyen nagy anyagi káosz is volt (volt akkora,hogy 4 gyerek mellett 20 ezer maradt enni,2 gyerek pelenkájára,tisztálkodási szerekre...stb),de ezekben a pillanatokban is imádtam Őket,nem bántam meg,hogy Ők vannak!! Ez a feltétel nélküli szeretet,amit "csak" gyerek mellett érezhetsz,amikor nagyon mérges is vagy,és kiabálsz,rögtön utána képes vagy úgy nézni a gyerekedre,hogy Ő egy nagyon nagy ajándék!!

2013. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Persze, mindenkinek igaza van, a gyerek több öröm, mint idegesség. Az is lehet, hogy van olyan angyali lélek, aki sosem kapja fel a vizet semmin.


De elég arra gondolni, hogy a gyerekeket nem érdekli az, ha fáradt vagy/nyűgös vagy/rossz napod van/meghalt az anyád/stb., hanem minden esetben ugyanazt a figyelmet igénylik, igényelnék. Míg egy felnőttnek, ha bosszant, vagy nincs kedved vele beszélgetni simán megmondhatod, hogy hagyjon békén, vagy arrébb mehetsz, a gyereked mindig ott van, mondja, csinálja… És lássuk be, a legtöbb embernek igenis vannak olyan pillanatai, hogy szíve szerint csak kucurogna egy sarokban, nem szólna senkihez – de a gyerekeddel akkor is foglalkoznod kell.

Szóval igen, szerintem elkerülhetetlen, hogy időnként az embernek elege van.


A másik dolog (de lehet, hogy ezzel egyedül vagyok), hogy engem ember nem bírt még úgy felbosszantani, mint a gyerekem. És nem azért, mert nem szeretem, hanem épp ellenkezőleg. :)


Végezetül bemásolom ide, mit mond erről Vekerdy:


„Próbáld élvezni a gyerekedet, ez a legfontosabb. A gyerek iszonyatosan fárasztó, kiszívja a vérünket, lerágja a húsunkat, ezért meg kell tőle szabadulni néha. Régen ez nem volt probléma, óriási családok éltek együtt, és mindig volt kire bízni a gyereket. Manapság egy izolált anya próbál két-három gyereket nevelni, ami pokoli fárasztó. Élni kell néha, hogy utána egy jól szívható-rágható anyát kapjanak vissza. Nem számít, hogy mindig rend legyen, jól álljon a függöny, és minden ki legyen vasalva. Nem kell vasalni, hordjanak a férfiak olyan inget, ami nem gyűrődik. Ha mindennek próbálunk megfelelni, abba beledöglünk, és a gyerekeinkkel is ingerültek leszünk. Próbáljunk felelőtlen szülők lenni, akik élvezik az életet és a gyerekkel való marháskodást, és akkor jó lesz mindenkinek.”

2013. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tutira nem. Ameddig nem volt gyerekem, mindig nagyon tudtam hogy mit hogyan kellene. Aztán amióta vannak, ez megváltozott. Hatalmas áldás, de legalább annyi idegeskedés is. Nem könnyű és főleg akkor nem, ha a gyerek is temperamentumosabb. A saját gyerekeimről tudom. Nem tudod a személyiségüket 100%- ban befolyásolni, ahogyan nincs két pontosan egyforma felnőtt sem egy társaságban. Márpedig egy akaratosabb gyerekkel nehezebb is. Én sem neveltem félre a lányomat, mégis iszonyatosan nehéz vele. Bizony van hogy a pofon is elcsattan, mert egyszerűen szó szerint életveszélybe keveri magát és nem ért a szép szóból ha már fáradt például. Akinek halál nyugodt a gyereke, az ne higyje hogy kizárólag az ő érdeme. Személyiség kérdése is. Én is jó szülő vagyok, nagyon sok szeretetet kapnak a gyerekeim, sokat beszélgetek is velük, de egyszerűen temperamentumosak, mint mi magunk. Ők is meg fogják tanulni hogy mi a helyes, csak mivel közel sem visszahúzódóak, ezért nagyon szembetűnő az az időszak, amikor még a határaikat próbálgatják. Ismerek csendes, kis mosolygós gyereket, de neki olyan az alaptermészete is, anyukával együtt. Ez van. Ha ilyenek vagytok és ilyen a gyerek is, örülj neki hogy a kizárólag nyugodt fegyelmezésből is ért. Az enyémek sajnos nem, pedig pontosan ugyanazt végigcsináltam velük, amit a legcsendesebb anyuka. Semmivel sem tettem kevesebbet és ő semmivel sem jobb nálam. Csak ott alapból olyan a gyerek, itt meg nem. Neki szerencséje volt, nekem nem. Nem mindenkinél egyformán szembetűnő az idegesség, pont ilyen okok miatt. Én valószínűleg többet kiabálok az akaratos gyerekeimnek, hogy elérjem ugynazt az eredményt, amit ő elér szép szóval. Szerintem senki sem kiabál szívesen, az én idegeimet is kikészíti, de az még jobban, amikor tripla annyi szép, megértő, kedves beszéd és sok szeretet után is inkább öngyilkos merényletekbe kezd, mint szót fogadjon. Van az a pont, ahol a szép szó semmit sem ér, a nyugalom meg ismeretlen fogalom - de ezt leginkább csak azok tudják, akiknek nem csendes gyerek jutott.
2016. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

„Szóval aki gyereket vállal az vállalja a rossz dolgokat is?”

Szerintem minden emberi kapcsolatban vannak mélypontok is, nem csupán a gyerekkel való kapcsolatban. Én nem hiszek abban, hogy két ember együtt tud élni totál konfrontációmentesen. Mindenkinek vannak akár csak apró hülyeségei, ezzel együtt szeretjük, fogadjuk el egymást.


Erről egy nagyon jó írás van az alábbi linken, ajánlom: [link]

2016. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!