Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A "nagy összegű hálapénz az...

A "nagy összegű hálapénz az orvosnak" helyett jobban jönne az összeg a gyerek felnevelésénél, nem?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy egy szülész, bár sokat tesz az édesanyákért, a születendő gyermekért, ezért megkapja a fizetését és valószínűleg elhivatottságból választotta ezt a hivatást. Nagyon meglepődtem azon, hogy sokan 80-100 ezer forintot adnak az orvosnak, miközben ezt a babára is költhetnék.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem érdemel meg az orvos egy kisebb juttatást, de szerintem 10-20 ezer forint bőven elég lenne nekik.

Inkább ne legyen a gyerekemnek olyan szuper babakocsija, vagy esetleg legyen kevesebb ruhája, használt kiságya, csak az orvos megkapja a százezret?

Hiszen ebben az esetben sokkal kevesebb pénzből kell megélnie a családnak, immár hárman, mindössze az édesapa fizetéséből és a gyesből!

Mit gondoltok?



2012. ápr. 1. 22:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Mi nem adtunk az orvosnak semmit, hiszen ez a munkája, ő választotta a hivatását. Persze megérdemelte volna, de mi úgy gondoltuk a gyerekeinkre költjük azt a pénzt.
2012. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Hát, én nyugodtabb voltam úgy hogy fizettünk, tudtam hogy így jobban figyelnek ránk.

Inkább fizetek, csak a maximumot kapjam az orvostól, így a babám is nagyobb eséllyel születik egészségesen, és ez a legfontosabb számomra, még ha a kiságya használt is!!!!

2012. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van, sajnos sokan elkapatják az orvosokat és munkaidőben adnak neki + 80000-100000 ft-ot. Szerintem ez már túlzás arról nem is beszélve hogy valószínű nem egy kismama szül egy nap.

Én "csak" 30000 ft adtam neki ennyit szántam aznap 3-an szültünk nála egy másik csaj szintén 30000 ft adott neki. Másnap ikereket segített világra nyilván ott is kapott valamennyit.

És még az orvosokat sajnálják hogy kevés a fizetésük holott ezután a "hálapénz" után valószínű egy fillért sem adóznak.....

Mikor magánrendelésen voltam nála akkor sem adott számlát....

2012. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak az ad ekkora összegeket, akiknek nem hiányzik utána. Akik egy hónap alatt is félre tudnak tenni ennyit, vagy még többet.

Nem hiszem, hogy van olyan, aki hónapokig erre kuporgat.

Adjatok ti is annyit, amennyit egy hónapban félre tudtok tenni. Az nem nagy érvágás.

2012. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Ha vki magándokit választ, azzal benne van a pakliban, hogy fizetni fog a szülésért, azt hogy mennyit, azt orvosa, városa válogatja. (én 2009-ben 40 ezret adtam, mert ennyit kért)

Nekem fontos volt, hogy 1 vkihez járjak végig, ne mindig más nyúlkáljon belém, odafigyeljenek ránk, ha kérdésem van, nyugodt körülmények között meg tudjam beszélni a dokival, stb, stb. És ez sajnos a mai Magyarországon plusz pénzbe kerül. Ez nem az orvosok hibája, ez a rendszer hibája. Ezt én tudtam és vállaltam az elején. Ettől nem lett rosszabb babkocsink. De ha vkinek erre nincs pénze, vagy nem akar erre szánni, akkor nem kell fogadott doki.

De ha nagyon kötözködni akarok, meg is fordíthatom a kérdést. Mi számít többet? hogy milyen márkájú babakocsiban fekszik a gyerek, vagy hogy minden rendben zajlik e a megszületésénél?

és nem mindenki GYES-ől él szerencsére.

2012. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Amikor meghallottam hogy általában mennyit kérnek az orvosok, nagyon elképedtem. Én azt mondtam, 50-60 ezer még oké - főleg ha mondjuk húsvét hétfőn rángatja be őt az ember, de 100ezer, és akkor van minimum 5-6 szülés egy hónapban amiért annyit kap amennyit kér, plusz jó pár amiért csak úgy kap valamit, mondjuk 20-30 ezret. És ez után vajon adózik? Nem beszélve arról, ha választott orvosod van, akkor hozzá kell járni a magánrendelésre. Nem elégszenek meg azzal hogy leperkálsz 100ezret szülésnél. Az én nőgyógyászom amikor szültem már nem vállalt szülést, ezért ajánlott valakit. Vele viszont nem sikerült olyan bizalmi viszonyt kialakítanom, amire azt mondtam volna, hogy na ez nekem megér 100ezret. Úgy gondoltam mégsem fogadom fel. Beszéltem a régi dokimmal, erre ő jól megfélemlített (egyébként nagyon neves nőgyógyász, édesanyám mindhármunkat testvéreimmel együtt nála szült). Rákezdett hogy én mit képzelek, hogy majd az ügyeletes fiatal, tapasztalatlannál szülök és hogy különben is a szülésznő nem tud levezetni szülést, komplikáció, stb. stb. Szóval jól beparáztatott, ugyan nem szoktam bevenni az ilyeneket, de ugye ez mégis a babám életéről szólt, úgyhogy beadtam a derekam és visszamentem ahhoz a dokihoz.
2012. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem az, aki fizet dokinak, szülésznőnek az már jobban jár, ha elmegy egy magánklinikára.Sógornőm ott szült és mindenki iszonyú kedves volt, hihetetlen jó ellátást kapott nem csak a szülés alatt.

Ezzel szemben aki kifizet közel 200ezret a szülésre(én hallottam már 120ezres orvosi "hálapénzről" és 50-60 ezres szülésznői "tarifáról") az attól még közel sem kap jó ellátást a kórházi napok alatt...


Én kisfiamat ügyeleten születem, hála Istennek minden rendben ment, és a terhesség alatt sem volt gond, szerintem következőnél is max szülésznőt fogadtok, úgyis ő van ott végig.

2012. ápr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok. Én nem éreztem hogy kevesebbet foglalkoztak volna velem, sőt! Aki mellettem feküdt nő, fogadott orvosa volt, rá se bagózott, tőlem legalább megkérdezték, hogy hogy vagyunk minden rendben van-e, nincs-e szükségünk valamire. Mi sem gyesből élünk, a párom dolgozik rendesen, én max. gyedet kapok, de nem éreztük szükségét annak, hogy pénzt adjunk az orvosnak. Szülésznőnek meg pláne, mert akkor 22 óra alatt 3-at is elfogyasztottam, most akkor mind a 3-nak adtunk volna? Nekünk sem szuper babakocsi van, hanem a legegyszerűbb, nem tartottuk fontosnak megvenni a legdrágábbat, mikor a funkciója ugyanaz mindegyiknek. Mi 5-en élünk, én a férjem, s a 3 kisfiunk.

Az első babánál fogadott orvosom volt, hát köszönöm többet nem kérek belőle, mikor ott volt az idő, azt mondta, hogy épp most ért haza, már nem jön vissza, no comment

2012. ápr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Mi is sokat adtunk, de szerencsére megtehettük.

Tehát nem a gyerektől vettük el.

De én is úgy gondolom,hogy ahol nagyon hiányzik ez az összeg, az tényleg inkább a gyerekre költse!

2012. ápr. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi is 100at adtunk, és adtunk vna többet is, ha tudtunk vna. 9 hónap munkájáért kapta a doki...Bármikor fordulhattam hozzá, maximális biztonságban voltunk mellette. Nekem a gyerekem egészsége mindennél fontosabb volt, és a megfelelő ellátás.
2012. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!