Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ovis ballagás! Ez most olyan...

Ovis ballagás! Ez most olyan komoly? Ennyire divat tartani otthon is vagy én vagyok a fura?

Figyelt kérdés

"Ballag" a lányom oviból. Ennyire fura, hogy butaságnak tartom azt a szót, hogy ballagás oviból és nem tartunk nagy banzájt utána? Úgy néztek rám az ovistársak szülei , mint valami anyagyilkosra. Egyszerűen nem értem mi ez a divat nagy felhajtás. És akkor már hallom , hogy a gyerek meséli ki mit szeretne ballagásra. Ez komoly????Mireföl kér valamit a gyerek? Teljesen kivagyok ettől a témától. Mamákon kívül nem lesz más, de ők s síma évzárón is itt voltak. Nem lesz utána nagy népösszejövetel, ajándékozás. És ezt furának tartják a többeik. Én meg a ballagást tartom furának. És milyen ajándékokról beszélnek, én lehaltam. Még egy színötös 8-dikos ballagásra is meggondolnák ekkora ajándékokat.

Így ellenénk maradva? Most akkor tényleg joggal mondható, hogy szegény gyerek?


2013. szept. 20. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Számunkra fontos, hogy az egyes korszakokat lezárjuk, megünnepeljük. Még nem ballag oviból, de fogjuk ünnepelni. A nagy ajándékoknak nem vagyok híve, karácsonykor is kézzel készítünk ajándékot. Nem erről szól majd nálunk ez sem, ahogy semmi más sem. De a mamák eljönnek, a kedvencét készítjük ebédre, lehet, hogy lesz finom süti is, kap jelképes ajándékokat, főleg sulikezdéssel kapcsolatosat, ha már az ovinak vége, hogy érezze, hogy igen, ő most egy másik szakaszba lép, már nagy lett, és jelképesen is elkezdünk készülni az iskolára. Nem baj, ha nem tett még le bizonyítványt vagy diplomát az asztalra. Az emlék és az érzések a fontosak. Semmi kivetnivalót nem találok egy kis ünneplésben, de ahogy írod, itt komoly ajándékokról esik szó, ezt sosem tartottam követendőnek.
2013. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagy dolog, hogy a gyerek elballag az oviból és hogy kezdődik neki az iskola. Ezt a gyerek is tudja, így szerintem illő őt megünnepelni.

Nem kell ajándékokkal elhalmozni, de ha van pár barát, pár rokon, aki együtt örül vele, esetleg egy kis sütivel és üdítővel, az nem baj.

Én 34 éves vagyok és igen, meg volt ünnepelve, hogy elballagtam az oviból.

Ez nem újkeletű dolog, ez régen is szokás volt.

2013. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az intézményen belüli ballagást természetesnek tartom, el kell búcsúzni az ovitól. az én szemszögemből ez rendjén van. Ami nem: "szeretettel meghívlak XY óvodai ballagására és az azt követő ebédre". Kb 30 meghívó,tehát min 30 ajándék:) Persze családi buli az mindig jó, tehát annak is lehetne nézni, de lehet arra visz az ember egy bonbont vagy valamit, de kimondottan ovis ballagásra jön az a "kényszer", hogy venni kell e gyereknek valamit aminek örül, sőt van aki megmondja ki mit hozzon, hogy hasznos legyen. Na ez szúrja az én szememet.
2013. szept. 20. 11:40
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Már az én gyerekkoromban is elballagtunk az oviból. Lányom is fog. Nálunk ezt valami bankett féleséggel akarja az ovi ünnepelni, amire elvileg a szülők visznek ennivalót. Tarisznyájuk is lesz. Mundjuk az én lányom nem tudja, hogy ilyenkor 'kaphatna' valamit, nem is állt elő semmi követeléssel. Túl nagy ügyet nem fogunk csinálni belőle. A mi ovinkban pl nincs évzáró, csak a nagycsoportosoknak.
2013. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 37 éves leszek a télen, de nekem is volt anno ovis ballagásom, ahová eljöttek a nagyszüleim, keresztszüleim is.

Utána otthon volt valami vendégvárás, és jellemzően az iskolakezdéshez kapcsolódó ajándékokat kaptam (tolltartó stb.) ill. keresztmamától egy emlékkönyvet, amit azóta is gondosan őrizgetek.

2013. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek, kis-szűk családi összejövetel, az érkezőktől jelképes valami, egy üdítő vagy csoki , kedvenc süti. ezzel semmi gond. Megünnepeljük, hogy végre vége az ovinak, nálunk legalábbis ez nagy öröm lesz számára:)

De a nagy felhajtás, az összes rokon meghívása, csak ezért. Akik legközelebb max a sulis ballagáson lesznek legközelebb, mert távoli rokonok. Nekem ez már sok. Kérdezték tőlem kiket hívok meg. Mondom senkit, jönnek a mamák meg esetleg unokatesó, aki egyébként is jön egyéb rendezvényekre megnézni, mert érdekli. De kimondottan ballagásra nem hívok meg olyanokat akik csak azért kellenének, hogy az ajándékok mennyiségét növeljék. Tavaly voltam ovis ballagáson, 60 fős volt. A gyereknek konkrét elképzelései voltak az ajándékról.Olyan durvának tartom ezt. Bár nem ő tehet róla.

2013. szept. 20. 11:45
 7/15 anonim ***** válasza:

De ez miért most van? Nem tavasszal kéne?


Mi is ünnepeltük, de nem vártunk ajándékot senkitől. Kapott néhány apróságot, konkrétan 1 készlet homokozót, 1 fürdőruhát és 1 úszógumit.

Jó élmény volt neki, reggel jött anyósom, hármasban elkészítettük az ebédet és sütit, aztán ebéd közben mindenkinek elmondta hogy ő főzött :-)


A túlzott ajándékozás számomra is furcsa, de ez nem csak ovis ballagáskor van, hanem minden ünnepkor.

2013. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az én lányomnak sincs elképzelése a ballagásról. De nem is tervezek ilyeneket mesélni. Annyit mondok majd, hogy ügyesen mondja a verset mamáék is látni fogják, utána eljönnek hozzánk. Ez neki elegendő ajándék lesz. Biztos kapni fog valamit, mert úgyse bírják ki, de nem lesznek "kérések" .
2013. szept. 20. 11:47
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazából nem is érdekelne ez az egész, mindenki azt csinál amit akar, de ne nézzenek már rám olyan furán amikor rákérdeznek erre a témára. Tegnap volt szülői ez volt a téma és nem bírom megemészteni:)
2013. szept. 20. 11:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is kivagyok tőle,amikor először meghallottam teljesen elvoltam hűlve,nem azzal van a bajom,hogy ballagás,persze legyen,na de,hogy csokrokat csináltatnak a gyerekeknek meg ajándék...na ez már sok.Az ovónők is mondták,hogy többször volt,hogy a gyerek alig bírta el a csokrait,ráadásul ők még nem értékelik annyira mint amikor pl iskolából ballag. Ajándék? mire? azért egy ovit csak el tud végezni mindenki...
2013. szept. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!