Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ebben a helyzetben most...

Ti ebben a helyzetben most vennétek már ingatlant gyermeketek nevére?

Figyelt kérdés
7 hetes a kisfiam, olyan lelkiismeret furdalásom van, nem terveztünk már több gyermeket. Van egy három és fél éves kislányom és egy két és fél éves kislány, nekik 1 évvel ezelőtt kettejüknek vettünk a nevükre egy nagyobb családi házat amit árverésen fogtunk meg, elég jó áron. Na már most a kisfiamnak nincs háza, nem tudok aludni sem, mert annyira bánt, tegnap mondtam a férjemnek, hogy majdnem szemben velünk van egy eladó ház igaz, hogy kell rá költeni, de megszeretném venni, a fiam részére, egyetértett velem. Arra gondoltam, kiadom albérletbe miután egy kisebb felújítást végeztetek rajt, mert egyenlőre biztosan nem lakna benne a fiam! :) Szerintetek jó ötlet, és ezzel nyugodtabban aludnék, mint most ha megveszem neki?

2013. szept. 23. 08:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Ha megnyugtat és megtehetitek, akkor igen. Az más kérdés, hogy képtelenség kiszámítani, hogy abban a városban, ahol éltek, lesz-e számára megélhetés, marad-e vagy menni akar, ill. hogy milyen lesz akkor az ingatlanpiac. Nekem is vettek a szüleim annak idején lakást, azóta sem tudom eladni, mert azon a környéken a galamb se jár, se munka, se ingatlanforgalom. Segítség tehát nem lett belőle, bár annak szánták. De ezt előre nem lehet látni. Ha téged megnyugtat, hogy tudsz neki is annyit adni,mint a lányoknak, és meg is tehetitek, akkor persze.
2013. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

Hat vedd meg, ha van ra keret.

Mas kerdes, hogy nem valami jo ötlet szerintem kiskoru nevére ingatlant venni, a törvények miatt semmihez nem tudsz kezdeni vele amig a gyerek nem lesz wnagykoru.....

2013. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is vettek a szüleim lakást. Most már ott lakom egy éve. Viszont előtte nem tudtam kihasználni, mert az egyetem és utána az első munkahelyem más városban volt így lakhattam kollégiumban és albérletben. Már terveztük eladni, amikor a férjem olyan lehetőséget kapott amiért költöztünk abba a városba ahol a lakás van. Nekünk hatalmas segítség volt, hogy oda tudtunk költözni.


Az is, hogy amíg nem tudtam ott lakni ki tudtuk adni albérletbe. Viszont arra figyeltek a szüleim, hogy olyan lakást válasszanaka mit jól ki lehet adni.

2013. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
12%
soha nem veszek a gyerek nevére lakást iszonyt nagy butasàg. Mi is vettünk 2 lakàst is neki de amíg kiskorù nem iratjuk a nevére
2013. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem hiszem el! A 7 hetes gyerekednek nincs a nevén lakás, ezért nem tudsz aludni?

Rád tényleg igaz, hogy jódolgodban nem tudod min kinlódjál!

2013. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
az utolsó 100%-os válasz mindent elmond erről a történetről...
2013. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
A kislányoknak sem volt 7 hetes korukban ingatlanjuk! Szerintem egy pohár bor, vagy egy tabletta altató olcsóbb megoldás lenne a problémádra.
2013. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%
Semmi bajom a gazdagokkal, de az ilyeneknek lesz olyan gyerekük, aki majd szintén nem fog tudni aludni éjszaka, ha nincs a pizsamazsebében legalább 100.000 Ft. És több kell neki, még több, egyre több, amivel nincs is baj, csak egy idő után eljut oda, hogy BÁRMI áron. Lehet, hogy a szülők keményen megdolgoztak érte, de ez nem azt jelenti, hogy a gyerek is meg fog, főleg ha úgy kezdi az életét, hogy a segge alá van pakolva egy ház. Ráadásul ha az ő nevén van, az ugye nem marad titokban, ezzel fog hencegni az óvodában, iskolában, majd 14 évesen bejelenti, hogy nem bír tovább együtt élni az "idióta szüleivel", és beköltözne a SAJÁT házába. Hát kemény menet lesz. :)
2013. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%

Remélem az én szüleim sem alszanak, mert nincs a nevemen ingatlan.

Visszatérve a kérdéshez, ha megtehetitek, vehettek, ha kiadjátok, még pénzt is hoz. Ha üresen áll, az nem biznisz. De hogy emiatt ne tudj aludni, azért az nonszensz kicsit. Én mondjuk inkább valami befektetési alapba tenném a pénzt, és később azt csinál vele, amit akar, ott vesz magának saját lakást, ahol akar. Nem biztos, hogy épp ugyanabban a városban fog maradni a gyerek. Akkor meg adhatjátok majd el az ingatlanokat, ami vagy hoz majd pénzt, vagy nem, vagy könnyel eladjátok, vagy nem. Szóval nem tudom. Én szerintem nem vennék. Ha van pénzetek, tegyétek félre. Jobb, ha azért van likvid tőkétek is.

Még egy lehetőség: a házat írassátok hármójukra, biztosan megoldható. Úgy nem lesz vita később sem, hogy kinek jutott jobb, vagy több, mert ugyanazt kapják.

2013. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Ezt nem gondolod komolyan... A 7 hetes csecsemőt marhára érdekli van-e a nevén egy ház, vagy nincs. Mellesleg szerintem marha nagy hülyeség a csecsemő nevére lakást venni. Ha felnő lehet nem is akar még a környéken sem maradni, teljesen máshol alapít családot, a lakást meg nem biztos, hogy úgy tudja majd értékesíteni, hogy jó legyen. Ugyanígy a két lány, miből gondolod, hogy majd együtt akarnak lakni felnőttként? Én vennék 1 lakást, azt kiadnám és a pénzt három felé osztanám, lakást meg akkor vennék, ha már kilátásban van merre szeretnék a gyerekeim elkezdeni az életüket. Ezen ne szenvedj már, ez nem normális.
2013. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!