Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek csak azért vizelhe...

Szerintetek csak azért vizelhet be egy 6 éves gyermek éjszakánként, mert nem érzi biztonságban magát?

Figyelt kérdés

Szervi ok kizárva, és igazándiból ez a "biztonságérzet hiány" is elképzelhetetlen számomra.

Nagyon rendezett a családi életünk.


Köszönöm, ha megosztod a véleményed ill. személyes tapasztalatod!


2013. szept. 24. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendezett a családi életetek és fogalmad sincs, hogy mi a baj, akkor pszichológushoz kell vinni, ő biztos tud segíteni.
2013. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem a családotok miatt, akkor lehet valami másféle ok is, ami stresszeli. Barátnőm kislánya az iskolában azért kezdett újra bepisilni, mert túl „teljesítménykényszeresen” élte meg az osztályzást, holott a szülei soha nem szidták le ilyesmiért. Olyan kissrácról is hallottam, akinek a pedagógusa folyton ordított vele, azért kezdett bepisilni… Szóval nem csak a család lehet az oka ilyesminek (sőt, szerintem épp a „jó” családból jövő gyerekek élik meg a frusztráló helyzeteket nehezebben, épp mert nincsenek hozzászokva).
2013. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóknak is igazul lehet.

Nekem egy ismerős kislány jutott eszembe rögtön, aki 6 évesen elkezdett újra bepisilni. Őt az osztálytársai csúfolták, kiközösítették, piszkálták.

Nem merte elmondani senkinek, a tanítónő nem vette észre (nem volt látványos, nem volt bántalmazás a társai részéről csak beszólások)- nagyon szégyelte magát- bepisilt, még jobban szégyelte magát, megint bepisilt...

Ördögi kör. A szülők felfigyeltek erre, idő volt, mire a részletek is kiderültek.


Érdemes végiggondolni a kicsi környezetét (iskola, rokonok, otthoni helyzet is)- hol lehet olyan stressznek vagy frusztráló körülménynek kitéve, ami indokolhatja ezt.

Iskolában tanítóval esetleg kis barátjának szüleivel, rokonokkal már beszéltetek arról, hogy a kicsi hogy viselkedik, látnak-e valami problémát, visszahúzódást stb?

Lehet, hogy érdemes lenne.

2013. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!