Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves a babám, nem tudunk...

1 éves a babám, nem tudunk dönteni, mikor legyen kistesó? Ti mi alapján vállaltátok be a másodikat?

Figyelt kérdés
A lakás adott, elférnénk négyen is, anyagiak rendben vannak,hitelünk sincs.. De néha úgy kikapcsolódnék, amire nincs sok lehetőségem, a férjem majdnem mindennap késődélutánig dolgozik. Az első terhességem elég nehéz volt, végig hánytam az egészet, volt hogy alig bírtam felkelni, segítségem nincs, csak nagyon ritkán.. Ezek mellett nagyon szeretnénk,szeretnék még egy babát, párom majd később, én hezitálok, hogy már szeretnék, vagy majd csak évek múlva.. A kisfiam már tud önállóan járni, de nagyon igényli az állandó törődést, kb 10 perceket tud egyedül játszani, lefoglalni magát. A vizsgálatokra magammal kéne vinni, vagy valakire rábízni? És a szülési pár nap a kórházban nagyon megviselné...? Nálatok hogy volt ez??
2013. szept. 24. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, butaság, de nyugodtan írjatok pro/kontra listát.


Nekünk 2 éves a lányunk, még várunk. Pont 1 éves kora körül jutottam el odáig, hogy igazán élvezem a gyereknevelést. Persze addig is voltak boldog időszakok, de akkor lezárult a fogzás, átaludta az éjszakát, élvezte a közös programokat. Nem akarom még újrakezdeni, inkább kiélvezem a jelenlegi helyzetet.


Barátnőmék viszont úgy tervezik, hogy 1-2 év legyen a gyerekek között, egymás után jöjjön a három. Így egyben letudják a pelenkázós-éjszakázós időszakot.

2013. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Babeli Zurzavar ***** válasza:

16 hos a "nagy", 15 napos a pici, O abszolut meglepi baba:-) mindent ahoz kellett alakitani, hogy O erkezik! koltozes, uj auto,... stb. soha nem volt kerdes hogy jol dontottunk e, tokeletes kislany, pont mint a batyja. jonni akart, hat jott:-) viszont nem mondom, hogy konnyu! baromira sok torodest es figyelmet igenyel a fiam, foleg miota meg van a huga. Ha szabad perceket orkat szeretnel, ne vallaljatok most babat, mert minden van csak szabadsag nincs. de en igy is imadom az eletemet!:-) a sok teendovel, aggodnivaloval egyutt tok jo Veluk lenni itthon!

Nekem a varosunkban nincs igazan segitsegem, de meg tudtuk ugy oldani, hogy egy vizsgalatra sem kellett magammal hurcolni, a korhazi idoszakra meg anyuek elvittek "nyaralni", eszre sem vette hogy nem vagyunk ott, mondjuk ehez kell, hogy olyan legyem a viszony a gyerek es a nagyik kozotr!

2013. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év van a gyerekek között. Én szívem szerint 3-4 évnek örültem volna, mert jó lett volna egy kicsit feltöltődni a két gyermek születése között. De már 34 voltam az első babánk születésekor, ezért nem fért volna bele a 3-4 év. Egyszer vittük magunkkal egy UH-ra, mert a férjem is be akart jönni, de megijedt, így a vizsgálatoknál mindig másra bíztuk. A kórházi távollét alatt a nagyszüleivel és apukájával volt, nem volt gond, én nehezebben viseltem, hogy nincs velem. Szerintem, tökéletes korkülönbség nincs, nálunk az a jó, hogy jól eljátszanak egymással. Ha a férjed később szeretné csak, és te is hezitálsz, szerintem, várjatok még vele.
2013. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!