Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki úgy választ...

Van itt olyan, aki úgy választott a gyermekének nevet, hogy olvasta valahol: naptár, könyv, utónévkönyv, internet stb. , tehát nem ismert egyáltalán ilyen nevű embert?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy hol találkoztál pontosan a névvel. azonnal eldöntötted, hogy ezt adod, vagy ízlelgetni, gondolkodni kellett sokat rajta? Kérlek írjátok le a nevet amit választottatok! Akkor is ha még csak tervezitek adni majd a nevet. Nekem a Bíbor név volt ilyen, soha senkit nem ismertem ezzel a névvel, de rögtön első olvasatra megtetszett, és már több mint 10 éve ezt a nevet szeretném majd adni a lányomnak.

2013. szept. 26. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A férjem rejtvényt fejtett és ott tetszett meg neki a név, ami végül a lányunk neve lett (Evelin). Volt még másik opció is, de azt elvetettük, túl komoly és nehezen becézhető név volt (Adél). Eddig egy ilyen nevű lányt ismertem.
2013. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kisfiamat Máténak hívják, és nem ismertem ilyen nevű embert.

Sokat egyezkedtünk a férjemmel a neveken, és végül ebben maradtunk, de előtte nem terveztem, hogy mi lesz majd a neve (mindig úgy gondoltam, hogy kislányom lesz :)).

2013. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Oroszlankiraly 2-t néztünk és ott halottam, hogy Kiara! Itt el us dőlt a lányunk neve!:-)
2013. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Kolléganőm mondta, hogy Kira lesz a kislányuk neve, ha lány lesz és megtetszett a név. Kisfiuk lett. Utána kiderült, hogy Kiara lett volna, csak félreértettem. Így lett a kislányunk Kira :-). Nem ismerek más Kirát.
2013. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekünk még nincs gyermekünk, mégis tudjuk már, hogy ha lány lesz, Olívia lesz. Párom ragaszkodik ehhez a névhez, az egyik amerikai sorozatban, a Fringe-ben szerette meg.
2013. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én útónévkönyvet nézegettem,mert akármilyen lánynév eszembejutott,a férjem megvétózta.Aztán megtetszett a Lelle név,hangzása és jelentése (lélek,lélegzik) és csodák csodájára igent mondott rá az apuka.Nem ismertem ilyen névvel senkit,ami nekem fontos volt,mert nem akartam senkihez kötni.Hát így lett a kislányunk Lelle,ami vagy nagyon tetszik valakinek,vagy kigúnyolják,hogy miért nem adtunk normális nevet..
2013. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Néztem a Fekete hattyú című filmet és az egyik főszerepló Mila Kunis nagyon "megtetszett". Úgy értve szép nőnek találtam és tetszett az alakítása. Meg a neve is. Megnéztem a régebbi utónévkönyvünkben, hogy a Mila név létezik-e. Abban ez még nem volt benne, viszont a Miléna igen. Akkor szerettem bele a névbe.
2013. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Andersen Hókirálynő meséje óta tetszik a Gerda név.
2013. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi az anyakönyvezhető nevek listáján találtuk a nevünket, sose hallottuk még előtte és egyből megtetszett, utánajártunk honnan ered meg ilyesmi és semmi gáz nem volt benne, így ennél maradunk valószínűleg.
2013. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szép történetek és szép nevek!

Egy Lelle nevű két éves kislányt én is ismerek :)

Tényleg tetszik mindegyik név amit választottatok.

Nekem egyrészt fontos, hogy olyan nevet válasszak amilyen nevű embert nem ismerek, mégis vannak olyan nevek is amik meg pont azért tetszenek, mert nagyon pozitív emlékem van a viselőjéről.

Fiú névben az Illés név az, amelynek viselőjét nem ismerek, mégis nagyon nagy kedvenc nekem.

A Sára név tetszik még nagyon, az pedig családi kötődés miatt.

Levente név volt még nagy szerelem, pontosan egy fiú miatt akire kislánykorom óta felnézve rajongok, de azt a párom leszavazta.

2013. szept. 26. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!