Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki úgy választ...

Van itt olyan, aki úgy választott a gyermekének nevet, hogy olvasta valahol: naptár, könyv, utónévkönyv, internet stb. , tehát nem ismert egyáltalán ilyen nevű embert?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy hol találkoztál pontosan a névvel. azonnal eldöntötted, hogy ezt adod, vagy ízlelgetni, gondolkodni kellett sokat rajta? Kérlek írjátok le a nevet amit választottatok! Akkor is ha még csak tervezitek adni majd a nevet. Nekem a Bíbor név volt ilyen, soha senkit nem ismertem ezzel a névvel, de rögtön első olvasatra megtetszett, és már több mint 10 éve ezt a nevet szeretném majd adni a lányomnak.

2013. szept. 26. 19:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkoromban olvastam egy regényt, és volt benne egy Villemo nevű szereplő. Annyira tetszett maga a karakter és a név is, hogy elhatároztam, így fogják hívni a kislányomat. Utánanéztem, nem adható, de van Villő. Egyből beleszerettem, és 15 év múlva a többség ellenkezésére is ezt a nevet kapta a kislányunk.
2013. szept. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 kíváncsicska ***** válasza:
43%

Nekem a Mirtill név tetszett meg nagyon, egy m1-es bemondónő neve volt.Aztán jött a Harry Potter (amit én nem néztem, mert nem szeretem az ilyen jellegű filmeket) és akkor a férjem mondta, aki imádta a sorozatot, hogy nem lesz Mirtill, mert a beceneve hisztis és a wc-ből ugrál ki.Na ezzel többen is jöttek ezek után egyértelmű volt, hogy nem Mirtill lesz.Aztán a neten nézegettem az utóneveket, és ott akadtam a Mirára .

2 éves lesz Mira lányom erre most mát tömegnevezik.

Ha tetszik és a párodnak is akkor hajrá a mások véleménye mellékes ebben az esetben.

2013. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban olvastam egy pöttyös könyvet a Francia kislányt(akkor már jó nagy pocakom volt) és abban tetszett meg az Anna név
2013. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nekem a Zselyke tetszett meg egy Wass Albert könyvből, de párom megvétózta..
2013. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi a magyar eredetű utóneveket nézegettük és ott tetszett meg a Zétény név. Nem ismertem és nem is hallottam előtte ezt a nevet. A férjemnek is tetszett, de nagyon ritkának/különlegesnek találta. Végül mégis ezt a nevet kapta a kisfiam. Azóta sajnos elég gyakori lett ez a név.
2013. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én a neten nézegettem kislány neveket,,amikor megtudtam,hogy lánykát hordok a hasamban:)

Előtte volt egy baba,akit elveszitettem a neki választott nevet nem mertem....:(

Amikor már viszonylag nagyocska volt a kis magzatom 17-18hetes akkor merészkedtem keresgélni.

Neten a magyar utónevek tárában kezdtem,az A-betűnél és szépen végigpróbáltam a vezetéknévhez a lányneveket.

Nem jutottam messzire:DD A B-betűnél megláttam és szerelem lett azonnal.

Bodza a 2.5 évesem akartam neki második nevet is,amikor elhunyt a legjobb barátnőm édesanyja,a barátnőmé,akit testvéremként szerettek közel 20éve.

Az Ő emlékére kapta a kislányom a második nevét a Reginát

Szóval a kicsi hercegnőm Bodza Regina:)

Nem ismerek ilyen nevű gyereket,nincs a környezetünkben sem...:)

2013. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nail. Olvastam egy könyvet ( szemem fénye Nail :(((( ). Nem tudom talán az ő tiszteletére, ( nem tudom megfogalmazni, ez a név tökéletes minden szempontból) de rengeteg az ok a könyvhöz kötődően, ezért adtam ezt nevet a fiamnak.
2013. szept. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én egy újság címlapján láttam Béres Alexandráéknak a kislányát,őt hívják Pannának.Ez a név akkor nagyon megtetszett,majd pár nap múlva egy kórházban várakoztunk,és ott szólt egy Anyuka a kislányához úgy,hogy Panna,aztán akkor el is döntöttem,hogy Panna lesz a lányom,szerencsére a férjemnek is tetszik:)Úgyhogy az én lányom Panna :)
2013. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Csodás nevek, csodás kis történetek.

A Bodza Regina fantasztikusan hangzik. :)

Nail nagyon érdekes, ezt a nevet még nem is hallottam. A Zétény tényleg gyakori lett, nekem a Tétény tetszik, de a párom leszavazta.

Zselyke és a Panna is már gyakori, de szép nevek.

Nekem még az Olivér név tettszett meg régen a Twist Olivér történetből.

2013. szept. 27. 20:05
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Férjemmel osztálytársak voltunk gimnáziumban és ő világéletében bukásra állt történelemből, mert utálta a tanár. Évvégén feleltette a tanár az osztály előtt kínozta , olyat kérdezett tőle, amit nem is tanultunk.

Én viszont pont előtte nem rég olvastam erről valamit és megsúgtam neki a választ: Szent Johanna.

Nagyot nézett a tanár, de megadta a kettest neki. Akkor mondta, hogy ha lányunk lesz, Johanna lesz a neve.


Épp itt ül velem szemben Johanna, két és fél éves múlt :)

2013. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!