Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani gyógyszertár...

Tudnátok ajánlani gyógyszertárban kapható orrszívót (nem porszívósat)?

Figyelt kérdés

Van itthon porszívós orrszívó, de szeretnék éjjelre egy csendesebbet, amitől a gyermekem sem retteg!

14 hós.


Köszönöm


2013. szept. 27. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az a baj azok sz.rt sem érnek, de azért próbáld meg. Szinte minden anyuka vissza áll a aporszivósra vagy ha idegenkedett tőle akkor belátja hogy csak az ami rendesen megoldja a problémát. A legtöbb ygereke gyébként csak azért sir közben mert le van fogva, ha csakugy lefognád és semmmit nem csinálnál vele akkor is ugyanugy sirna.
2013. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Kézi pumpás van többféle, párszáz Ft és ugyanolyan hatékony!És a gyerek sem fél tőle.
2013. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak az orrszívó porszívó ami valóban kiszedi a cuccot. Ha fél a gyermeked tőle akkor szánj rá időt és beszéljétek át a dolgot, hidd el megfogja érteni hisz ő is érzi, hogy a porszívózás után jobb lesz neki. Az én fiam 10 hónaposan már magának teszi az orrába és kacag közben. :D Ehhez hozzátartozik, hogy soha nem erőszakoskodtam vele, ha nem mindig viccesen csináltuk a porszívózást.
2013. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Panelban nem üvöltetheti a porszívót éjszakánként! Főleg a szűkítő miatt még hangosabb ugye. Ha meg a gyerek is üvölt és hadakozik, akkor meg még tovább tart a zajongás. Tudod, hogy a baba érdekei, de az is érdeke, hogy bosszúból a szomszéd ne csináljon csinradattát, mikor meg ti pihennétek. Azért nem igaz, hogy szart sem ér a többi fajta, arra pont elég, hogy ne legyen baja a porszívó nélkül éjszaka sem.
2013. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem is csak a porszívós a jó, pedig én örülnék a legjobban, ha nem azt kellene használni, mert retteg tőle a fiam. 15,5 hónapos, próbálhatom én ezt vele megbeszélni meg viccesen előadni,amikor már ha csak meglátja az orrszívót üvölteni kezd (ez az első alkalomtól így van). Sajnos van olyan gyerek amelyik fél tőle van, amelyik nem. Ettől még ki kell szívni az orrát.
2013. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Én is társasházban kakok( papírvékony falak) és amikor éjjel a gyerekem nem tud aludni a taknyától, az érdekel a legkevésbé, hogy mit szólnak a szomszédok( egyszer sem szóltak miatta). Másrészt nem egész éjjel járatom a porszívót napokon át... Amúgy próbáltam már többfélét, de csak a porszívós szívja ki rendesen. Inkább egy kis sírás miatta, mint az arcüreggyulladás miatt...
2013. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 10 hósan még ő sem félt tőle, de most ilyenje van.
2013. szept. 27. 14:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is a porszívós fajtát használtam csak, jó is volt, de kipróbálnánk egy másikat is! A szomszédok meg nem érdekelnek, nappal hangosabbak mint a porszívónk! :)
2013. szept. 27. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom, csak itthon ekkora szám a porszívó, külföldön minden más orrszívó működik a szülőknek, úgy látszik.


Én értem, hogy csak a gyereked érdekel, meg lehet itthon mindenki leszarja, de amíg pl. Németországban laktunk, ha ott éjszaka neki állok kiporszívózni az orrát, akkor kihívják rám a rendőrt! Volt olyan, hogy azt hitték mi kopogunk hétvégén délután és közölték, hogy rendőrt fognak hívni, ha nem hagyjuk már végre abba. Ott a házirend szent és senkit nem érdekel, hogy miért porszívózol. Itthon se tolerálja mindenki, a "szarok az egész házra" mentalitást.

2013. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni veletek, nekem a gyerekorvosunk azt mondta, ő nem ajánlja a porszívós orrszívók rendszeres használatát, mivel túlzottan kiszívják a váladékot, és ezért még több váladék fog utána termelődni, ugyanúgy mint a tartós orrcsepp-használatnál. Tehát minél többet szívom, annál több fog termelődni utána. Szerinte max napi 1-2 alkalommal, a többi esetben meg elég a kézi.

Ez nem az én véleményem, de hiszek neki, így alkalmaztam eddig a gyerekeimnél, de nem akarok senkit meggyőzni, csak elgondolkodtatni.

2013. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!