Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőgyógyászati magánrendelésen,...

Nőgyógyászati magánrendelésen, hogy kell fizetni? Hogy illik? A végén megkérdezni? De hogy? Még nem voltam sose) : Fogja mondani, hogy mennyi kell én meg csak előveszem a pénztárcámat és odaadom?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 17:05
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve, kicsit életképtelen vagyok :)

Felhívom és mit kell mondani? Hogy XYZ vagyok és hogy jöttem kivizsgáltatni magam? De igazából nincs is panaszom

2013. okt. 6. 17:06
 2/8 anonim válasza:

igen, mondják majd hogy mennyi, és te kifizeted,

amúgy meg igen, mondod h általános kivizsgálást kérsz adjanak időpontot.

2013. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor ugy erzed, h vegeztetek, megfogod a taskad, eloveszed a penztarcad. Ha ekozben mondja az osszeget, akkor egyszeru. Ha csak hallgat es nez rad, akkor te is ranezel es megkerdezed: "Mivel tartozom, Doktor Ur?" Sok maganrendeloben a varoban ki van irva a kulonbozo vizsgalatok dija, ez mar segit elore tajekozodni, hogy mire szamithatsz, de akkor is illik megkerdezni, mert mondhat eltero osszeget is a kiirttol. (vagy kevesebbet ker valamiert, pl mar sokadszorra vagy ott; vagy epp felszamol olyat is, amire nem szamitasz...)
2013. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy így: "XY vagyok, egy rákszűréssel egybekötött általános nőgyógyászati vizsgálatot szeretnék kérni." A végén meg: "mennyivel tartozom, doktor úr/nö?"
2013. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felhivod a telefonszamot (vsz nem is a doki veszi fel, hanem asszisztens), bemutatkozol es idopontot kersz: "Jo napot kivanok, xy vagyok, azert telefonalok, mert idopontot szeretnek kerni dr xy rendelesere." Ekkor az asszisztens egyeztet veled egy idopontot, legtobbszor nem kerul szoba, h mit is akarsz az orvostol, neked legalabbis nem kell belekezdened. Ha az idopontegyeztetes szempontjabol es megis erdekes lenne, akkor az asszisztens ugy is rakerdez, h milyen ugyben szeretnel eljonni a rendelesre. Ekkor ilyeneket mondhatsz: panaszom van/csaladtervezesi kivizsgalas/citologia/terhesseg-megallapitas/terhesseg-gondozas stb celjabol. Aztan amikor ott vagy mar, beszolitanak akkor bemesz es: "Jo napot kivanok, xy vagyok. Azert jottem, mert..."
2013. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig így zárom: "köszönöm, mivel tartozom?". De ha esetleg nem kérdezed meg, úgyis fogja mondani, hogy x ezer lesz, és pont. Nem enged el úgysem fizetés nélkül.
2013. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy magánrendelés, te kérsz egy szolgáltatást ő szolgáltat neked te meg fizetsz érte. Ahogy a boltban is. Ne érezd kellemetlennek, nincs ebben semmi különös. SZTK-ban nem nagyon panaszkodhatsz, a doki elvégzi a kötelező munkáját ami szerinte a fizetésében benne van, te pedig jó képet vágsz hozzá. Magánrendelésen viszont te fizetsz egy szolgáltatásért, elvárhatod, hogy a pénzedért olyan ellátást kapj amit te szeretnél. Ugyan olyan ha kapsz egy sütit ingyen akkor örülsz neki megköszönöd, ha veszel egy sütit akkor elvárod, hogy az olyan minőségű legyen amit te szeretnél kapni a pénzedért.
2013. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én terhességem elején tök feledékeny voltam és egy időben minden vizsgálat után felálltam fizetés nélkül :D:D A nőgyógyászom meg tök kedvesen mondta, hogy mennyi lesz, nem volt belőle semmi gond, csak az én fejem égett. :)


De ahogy írták előttem is, megkérdezed szépen, hogy mennyivel tartozol és kifizeted neki vagy az aszisztensének, ezt majd ő megmondja.

2013. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!