Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem és...

Mit tegyek, hogy a férjem és rokonai elfogadják, azt, hogy a kislányunkat Viviennek kereszteljük? Csúnya név?

Figyelt kérdés

Együtt választottuk ezt a nevet,de a rokonok elbizonytalanították a férjem.Szerintük nem szép név.Én nagyon beleéltem már magam...mi a véleményetek?szerintetek mit tegyek?Még van 6 hét a szülésig...

Köszi a választ.


2008. júl. 5. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj ezzel a névvel, persze azt nem írtad le, milyen vezetéknév mellé lenne.

Szerintem a szülők joga ebben dönteni, nem a rokonoké, szóval ha mindenképp ezt szeretnétek, azt nekik el kell fogadniuk. Persze lehet, hogy lesz egy keserű szájíz a jövőben, ahányszor a gyerekre néznek, ezt is mérlegelni kell. Persze az is lehet, hogy simán beletörődnek majd, hogy kislányotok Vivien lesz, és kár ezen aggódni.

2008. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit a világon.

Ő a Ti babátok,olyan névvel,ami Nektek tetszik.

Majd megszokják,ne törődj velük.

40 hetes kismami

2008. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A vezeték nevünk:Garzó
2008. júl. 5. 13:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól hangzik a vezetéknévvel, pedig nem ez a kedvenc nevem. Szerintem nem szabad foglalkozni azzal, hogy mit mondanak, mert mindig találsz olyat, akinek nem tetszik, amit választasz. Az viszont fontos, hogy mind a kettőtöknek tetszen ez a név, és le tudjátok pörgetni a kritikákat.
2008. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ezt én is úgy űtálom, amikor kitalálok egy szép nevet, és elmondom vkinek, annak meg nem tetszik, és mindenfélét mond róla.

Legközelebb ha vki megkérzdei, hogy hogy majd mi lesz a pici neve, vmi olyat mondok, hogy Kata, Mari, Rozi, Pista, Karcsi, stb. :))))))

A Vivi pedig szép név!

2008. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megnyugtatásodra mesélek kicsit. Nálunk a névválasztás többszörösen is problémás volt a rokonok résézről. Nem fogadták el,hogy összetett családnevük lesz a gyerekeknek. Aztán nehezen de elfogadták,hogy nem Sándor ( a6.) lett Leventénk, aztán Gergellyel mikor várandós voltam azt hallgattam anyóstól, hogy miért nem lesz akkor ő Sándor mert az olyan szép. Aztán a férjem nagymamájától megkaptuk, hogy honnan szedünk ilyen neveket.

Léníeg ők a mi gyerekeink és szerintem nem toltunk ki velük egy életre. Ez a lényeg. A többi nem számít.

A Vivien szerintem is szép név egy kislánynak. Ilyenkor mond a férjednek, hogy mondja a rokonoknak, hogy jó akkor legyen a gyerek inkább Eszmeralda mert most a brazil és egyéb szappanopera nevek a divatosak. Ne félj meg fognak hátrálni.

Mi azt mondtuk ,hogy jó nem lesz Gergely és Sándor sem hanem Tihamér mert az tetszik még ( persze,hogy ezek után egy szót sem szóltak:)))

2008. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem a nevvalasztas a szulok feladata, a rokonsagnak semmi beleszolasa. Persze a velemenyuket meg lehet hallgatni. A Vivien nagyon szep nev meg talal a vezeteknevvel is. Szerintem tarts ki a dontesed mellett. A ferjednek is ugyanezt kene tennie.

Puszillak 36 hetes kismama tesod

2008. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is pont ilik ez a keresztnév ehhez a vezetéknévhet. De ha ennyire nyugtalanít, kérdezdd meg a férjed, hogy ő mit gondol.
2008. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad elmondani a nevet csak a baba születése után.

Szerintem semmi gond nincs ezzel a névvel és a ti gyemeketek lesz,nehogy már más döntse el.

Vivi,Vivike tök cuki.Ne hagyd magad,én nem engedtem beleszólást még a férjemtől se és nem is bánta meg,hogy rám hallgatott.

2008. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név.


Fentebb írta valaki, hogy "...majd azt mondja Rozi..."-az én lányom tényleg Rozi.

Mégis, sokaknak ez sem tetszik.


Hát, kinek a pépné...


Olyan nevet adtok a babátoknak ami Nektek tetszik, hallgasd meg a véleményeket..., a döntés úgy is a Tied.

2008. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!