Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar lebeszélni a...

Miért akar lebeszélni a férjem családja, hogy a kislányunkat Evelinnek kereszteljük? Ennyire csúnya név?

Figyelt kérdés
passzolna a vezeték nevünkhöz...
2008. jún. 8. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szia lehet azt szerették volna ha a nagyi nevét kapja. Ne foglalkozz velük a te lányod ugyhogy add neki azt a nevet amit te szeretnél.Egyépként meg nem csunya név.:)))
2008. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te és a férjed döntsetek a kicsi nevéről, Azt Evelin pedig nagyon-nagyon szép név. A családnak pedig el kell fogadni, és különben is csak addig tart a tiltakozás, amíg meg nem pillantják a férjed szülei a gyönyörű unokájukat.
2008. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sok nagyszülő azt hiszi, hogy irányíthatják a fiatalokat. Persze mi más generáció vagyunk. Még jó, hogy nem a nagyik fogják eltartani, nevelni a kicsit. Miért választanák ők a leendő baba nevét? Hiszem, hogy a szülők együtt- hangsúlyozom EGYÜTT-megérzik milyen név illik a csemetének. Ha párodnak is van kifogása a nevet illetően, üljetek le az Utónév-könyvvel hármasban és keressetek olyan nevet, ami MIND A KETTŐTÖKNEK bejön. Utóirat: a nagyszülőkkel tisztázni kell szépen, hogy a baba elsősorban a ti felelősségetek, ők csak tanácsolhatnak illetve véleményt mondhatnak.Döntés KETTŐTÖKÉ!!!Azért válasszatok egy fiúnevet is.
2008. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Ha fiú lenne Leventének keresztelnénk,de az a bajuk,hogy az Evelin nem magyar név...NEKÜNK tetszik:-)
2008. jún. 8. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
a családnak az evelinről biztosan a hétfő esti műsor jut az eszébe...Gáspár Evelin - egy dagadt gusztustalanság. Én sem adnám szívesen, ha mindig Győzike jutna róla eszembe...ha ezt el tudod különíteni, akkor egyébként szép név. Kérdezd meg a családot, hogy nem -e ez a bajuk.
2008. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Itt megnézheted alaposan, csak a magyar neveket! Hát, én csak nagyon-nagyon nehezen találnék 1-2t, ami tetszik! Hülyeség az annyi van,hogy őrület, pl. Gyulánka, Fehérke, meg különböző zöldség és gyümölcsnevek, de van már Csillár is!:) Szerintem anyósodék sincsenek teljesen tisztába melyek is az igazán magyar nevek, szerintem csak szokványosabbat akarnak. Én is túl vagyok már több kiboruláson, amiért beszólogatnak rokonok, ismerősök a névválasztásunkra, de nem szabad hagyni senkit sem beleszólni, hisz 2 embernek is épp elég nehéz megegyeznie!

2008. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nekem sem tetszik, de mindegy, mert a lényeg, hogy nektek igen, és nem egy idióta, röhejes névről van szó. Nekem a gyerekem apja volt ilyen magyarnévmániás (szerencsére még a fia születése előtt lelépett, így nem lett Hunor a fiam), hát vele úgy egyeztem ki, hogy az első neve Hunor lett, a második Kevin (mert persze amit ő akart, annak kellett az elsőnek lenni), de mindegy, senki nem hívja Hunornak, mindenki Kevinnek hívja. Esetleg a nagyszülők kedvéért annyit lehetne tenni, hogy második névnek adtok valami kedvükre valót, attól még ti, és mindenki más is úgy fogja hívni, ahogyan ti mondjátok, a nagyszülők is belenyugszanak egy idő után.
2008. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik ez a név és nem hagynám,hogy a nagyiék beleszóljanak.

Nálunk az első gyereknél a fiú nevünket még leszavazhatták,engedtünk nekik,de csak mert volt még egy ami tetszett. Végül lányunk született akinek a nevében nem volt kifogásuk.

Második terhességemnél viszont a lánynevünk elég ritka és különleges lett volna,de már nem hagytuk magunkat lebeszélni,az lett volna,ha lány lett volna merthogy másodikra meg fiúnk lett akinek szintén nem mindennapi a neve,de szerintem nem is furcsaság.

Egy a lényeg,ha nektek tetszik akkor mások majd megszokják.

2008. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
szia draga szerintem gyongyoru nev az elvelin !es egyett tudnod kell te szulod meg te szenvedsz a szulo szoban tehat a ferjednek belatassal kell lenni irantad ne hadj mmagad! nekem a ferjem mikor masodik babat vartuk beleegyezett hogy viviyen lesz a lanyom neve tehat mikor megszuletett edennek akarta hivni amit azert utalok mert fiuk es lanyok is hasznaljak ezt a nevet!beis irtam az eden nevet aztan nem tudtam hogyan viszonyulni a gyerekhez kihatot ram lelkileg nem szeretnem hogy veled is ez tortenjen kesobb bementem a varos hazara es megvaltoztattam a nevet viviyenre es attol kezdve el tudtam fogadni a babamat!
2008. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az Evelineknek eléggé rossz,ha Gáspár Evelinhez hasonlítják őket.Szerintem az Evelin szép név,de így olyan,mintha elítélnék azt,akit így hívnak...
2010. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!