Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák! Ti...

Kisgyerekes anyukák! Ti tudtok lassan enni?

Figyelt kérdés
A férjem rámszólt, hogy nem szabad ilyen gyorsan enni, nem tesz jót. Na de mit csináljak 2 gyerek mellett? :D
2013. okt. 9. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, de sosem tudtam. Nálam ez nem a gyerektől függ.
2013. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 gyerekem van. Én eleve lassan evő vagyok, hogy így mondjam. Nem szeretek gyorsan enni, így ha úgy látom nincs elegendő időm arra, hogy normálisan egyek, akkor sokszor inkább nem is eszek, elhalasztom későbbre az evést. Sokszor délután 3-4 óra van, mire először eszek. Ez nem túl jó megoldás, de én ilyen vagyok.

Valóban nem túl jó a gyors evés, mert megterheli a gyomrot, bekavar az emésztésbe, és jön a gyomorfájás, a rossz közérzet, stb. De az én megoldásom még rosszabb, úgyhogy ha neked nem okoz hasi problémákat, akkor egyél amikor tudsz, úgy ahogyan tudsz.

2013. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi köze a gyerekhez az evésemnek.

Gyorsan eszek, de azért, mert nekem így jó.

2013. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Soha nem voltam az a típus, hogy leülök és szépen nyugodtan, mondjuk fél órát eszem.

De amióta gyerekem van, azóta még annyi időt sem töltök evéssel. Sőt, megtanultam már akár állva is enni.:)

Meg hát a kisfiam nagyon vigyáz az alakomra is, mert ha nekiállok valamit enni, biztos, hogy a felét megeszi.:)

2013. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem, sajnos nem, pedig nem jó szokás
2013. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én gyorsan nem tudok. Nálunk pont az a baj, hogy fiamnak/férjemnek nincs türelme kivárni, míg én megeszem az ételt. Ők már rég befejezték az ebédet, mikor én még mindig a levessel kínlódok...
2013. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok. Nálunk Murphy törvénye él, mióta megszületett a fiam, pedig már nem kisbaba (5 éves): valahányszor leültem enni, mindig történt valami. Kisbabaként akkor kezdett rendszerint üvölteni. Totyogóként akkor törte-zúzta össze magát/berendezést/konnektorba turkált stb. Mostanában meg az asztalnál tör rá a beszélhetnék, és az "anya, mondj már valamit, válaszoljááál(teli szájjal nem beszélek)...

Eredmény: 14 kilót fogytam....:-)))

2013. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!