Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukámmal élek, és anyukám...

Apukámmal élek, és anyukám nem akar gyerektartást fiztetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hónapja élek apukámmal külföldön, eddig anyukámmal éltem otthon. Apum eddig fizetett gyerektartást de amost anyum nem akar. Fordult a kocka. Szerintetek mit csináljak?

Mondtam neki hogy ha nem fizet apu bíróságra fogja vinni az ügyet. Anyummal nem fényesen válltunk el, mivel inkább úgy küldött, hoyg menjek. De ez smucigság. És nem értem.Anya teljesen levette rólam a kezeit, örül hogy elmentem tőle. Tudom. De azt nem, hoyg mi a megoldás erre az egészre.



#gyerek #apa #anya #gyerektartás #gyerek nevellés
2013. okt. 9. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Végül is apád beperelheti hogy anyud nem fizet gyerektartást utánad, de anyud is beperelheti hogy nem adott írásos engedélyt hogy külföldre menj.. Vagy adott ilyen papírt? A gyámügy is beleegyezett hogy külföldön éljél? Mert bizony tőlük is kell engedély..Szóval ha a szülők maguk között nem tudják lerendezni a pénz dolgot, lehet te nem fogsz jól járni ha apád perre megy..
2013. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ez fontos mert pl14felett már a gyereket oda ítélik ahova kerülni akar.

Első ha évente egyszer hazajön akkor nem kell engedély. Máskülönben meg egy értelmes szülő a gyerek érdekeit nézi.

Kérvényezni kell, hogy a fizetéséből tiltsák. Irány a bíróság.

2013. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha nem fizet,megadja az állam és ők hajtják be rajta..de sietnetek kell,mert utólag csak 6 hónapra tarthattok jogot.
2013. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!