Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy rendes óvodába nem vesznek fel mozgáskorlátozott gyerekeket? Édesanyám mesélte h a nővéremet még a fizetős óvodába sem vették fel. Vajon miért van ez?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában nem az óvoda rosszindulatáról van szó, hanem arról, hogy nem adottak azok a speciális feltételek, amik a mozgássérült gyerekek fogadásához szükségesek, illetve maguk az óvónők sem értenek ehhez.
2009. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem gondoskodnia kéne az államnak, hogy biztosítsa ezeket a körülményeket, mert ha a kisgyerekek már ilyen környezetben nőnek fel, biztosan jobban fogadnák el a mozgáskorlátozottakat később, és segítőkészebbek is lennének.
2009. nov. 9. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Abból a pénzből, amiből meg lehetne teremteni a feltételeket, sok-sok nem mozgáskorlátozott óvodai helyet lehetne csinálni. Ezért egyszerűbb azt mondani, hogy maradjon otthon vele anyuka.

De ez a pénz is csak feltételes mód...

2009. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, természetesen igazad van. Csak sajnos a mai napig nem becsülik meg azt, aki sérült emberekkel foglalkozik, ezért pénz is alig jut az ilyen dolgokra. Nagy kár. Ha mozgássérültekről van szó, én teljes mértékben az integrálás híve vagyok, de érdekes módon, ott nem erőltetik. Bezzeg az értelmi fogyatékosoknál meg a hallássérülteknél igen (iskolában), pedig ott többet árt mint használ.
2009. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Idejében el kell kezdeni a fejlesztő foglalkozásokat (pető intézet v. speciális óvoda). Akkor meg jobb helyen van ott ahol fejlesztik.

Egyébként nem irtad h mikor történt ez, sajnos manapság már az egészségeknek is alig van hely.

2009. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Más szemszögből: Hogy érezné magát a mozgáskorlátozott kisgyerek, amikor mellette vígan szaladgálnak a többiek?

Nem hiszem h ez jó lenne neki.

2009. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
S sz se mindegy mennyire mozgássérült....hivatalosan anyum is sz.kétszer műtötték csípőficammal,s rendesoviba járt.mert azért pl egy tolókocsiban ülő gyerek szerintem kulon óvónéni,fejlesztőpedagogust igényel,ez meg nem hiszem h manapság volt...
2014. aug. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!