Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötőhártya gyulladással ügyelet?

Kcsaba33 kérdése:

Kötőhártya gyulladással ügyelet?

Figyelt kérdés

Lányom náthás, és a szeme is elkezdett könnyezni, erősen vörös, valószínűleg kötőhártya gyulladás, azért gondolok erre mert az oviban nagyon sok gyerek betegedett meg benne,és náthával máskor is előfordult szemkönnyezés de eddig nem volt vörös. Kérdésem az lenne hogy kell-e ügyeletre menni, vagy elég holnap a háziorvost felkeresni?

Sajnos nincs hétvégén gyermekorvosi ügyelet, 50km a legközelebbi falu ahova be tudom vinni.

Ha rosszul érzi magát természetesen keresek valakit aki elvisz bennünket, de nem tudom,hogy fogadnának bennünket. Sajnos volt már amikor nem nézték jó szemmel amikor a láztalan gyereket bevitettem.

Most sincs se láza, se hőemelkedés, jó kedvű, csak orrfolyás és a szempirosság,szemkönnyezés látható.


2013. okt. 13. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha más baja nincs, nem kell ügyeletre vinned. Ha van otthon kamillád, azzal borogathatod a szemét.
2013. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ügyeletre menni, ráér holnap. Viszont ne használj kamillát rá, nem szabad.
2013. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
NE kamillázd! Óvatosan törölgesd le neki langyos vízzel, holnapig kibírja. Ha a közelben lenne ügyelet, bevihetnéd, de így ráér.
2013. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ráér holnapig, ha nincs egyéb baja. A kisfiamnak is éppen most volt, nedves vattával kitöröltem a csipát, Tobrex szemcseppet kapott, 1-2 nap alatt rendbejött.
2013. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, és a többi válaszolótól kérdezném, hogy miért nem szabad kamillázni? Nekem gyerekkoromban segített, és a lányomnál is használom.

Mielőtt valaki félreértené, nem kötekedni akarok, hanem tényleg érdekel, hogy ez ártalmas-e, és ha igen, mit okozhat.

2013. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok.


Allergizálhat és hajlamosít a fertőzésre. Nekem szemész mondta, hogy ne kamilázzam a szemem. De nézd meg a google-ba, szinte mindegyik cikkben leírják.

2013. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!