Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A koszmo viszkethet? Hamlik a...

A koszmo viszkethet? Hamlik a csaknem 3 eves fiam fejen a bor. Koszmoja eddig sosem volt. Ennyi idosen is lehet?

Figyelt kérdés
A koszmo viszkethet? Foltokban hamlik a 35 honapos gyerekem fejbore es viszket neki,egy ket apro seb is van rajta a vakarozastol,ahogy lattam.volt egy kinoves is rajta,ami leesett tegnap kb 4-5 nap alatt.szemolcsnek hittem,de az elvileg nem tud leesni,igaz?a legelejen meg azt hittem,beutotte vhova es sebes,de csak tegnap tunt fel,mikor leesett,h az nem seb volt,szemolcsre jobban hasonlitott es nem verzett egyaltalan.utana neztem at a fejboret es akkor lattam csak, h hamlik a leesett bigyo korul w feje bubjan meg a tarkojan is.en hule meg betudtam a fejvakarast a sapkaszezonnak :-( okozhatja samponvaltas is? Gyanus h azota vakarozik,h avonos baby samponnal mosom a hajat :-(( dokihoz viszem,amint tudom,de nem akarnam h osszeszedjen vmit a varoban meg annyira nem veszes a buksija.vedono vagy gyogyszeresz tudhat megoldast? Helyettes doki van egesz heten,akivel nem vagyunk kibekulve :((((((( ezert kerulnem

2013. okt. 14. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet a samponváltástól. Ez tényleg olyasmi lehet mint a koszmó, igazából ilyen sárgás felrakódás a fejbőrön gondolom. Láttam már ovódásoknál sokszor ilyet "tetvészés" közben. Ha az ember elkezdi kicsit vakargatni, akkor ilyen nagyobb darabokban lejön, de nehezen, viszont a korpásodásra egyáltalán nem hasonlít.

Szerintem érdemes lenne sampont váltani, esetleg koszmóelleni sampont venni, bár nem tudom ez vajon mennyire hatásos. Most egy kicsit sűrűbben hajat mosni, és sűrű fogú fésűvel fésülgetni, hogy lekopjon, vagy akár a körmöddel, de csak óvatosan. Fontos, hogy jó alaposan legyen mindig leöblítve hajmosás után a sampon a fejéről.


Szerintem nyugodtan rákérdezhetsz a védőnőtől, talán tud valami jó tippet adni, de én inkább bőrgyógyászhoz mennék el, mert ő az aki tényleg konkrétat tudna rá mondani, és meg tudja állapítani hogy nincs-e valami nagyobb gond, mondjuk esetleg lehet ez valami gombás fertőzés a fején, vagy valami hasonló, és talán tud rá valami jó gyógysampont ajánlani, vagy felírni.

2013. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jáj,a bőrgyógyász eszembe se jutott :-D köszi. Kaparászni nem mertem,de az tuti,h nem korpa
2013. okt. 14. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
3 évesemen a sapkahordással egy időben lett újra koszmó (utoljára fél évesen volt). Olyan, mint a korpa, csak vastag, zsíros, néhol fehér, néhol barnább... elég randa :) de nem viszketett neki. Egy darabig csak fésülgettem reggel-este erős kefével, de nem használt. Aztán végül most egy nagyon rövidre nyírás, majd a Babé koszmó elleni samponja használt második mosásra.
2013. okt. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A koszmó elleni sampon tényleg nagyon jó,kicsit drága,de megéri az árát,nekik még úgy sem kell sokat rakni.2-3 mosás után látványos az eredmény.
2013. okt. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet ennyi idősen is, sőt később is. Az én lányomnak 4 évesen jött ki. Nem tudom, mitől, de már nem volt neki jó a gyereksampon. Felnőtteknek valóval mostam meg (korpásodás ellenivel), és 4 alkalom után feljött az összes koszmó, pedig elég csúnya volt (barnás). Azóta is ezzel mosunk, bár igaz, ehhez együtt kell működnünk, nehogy belemenjen a szemébe, mert nagyon csíp. De van koszmó elleni gyereksampon is.
2013. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!