Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül külföldön társalgási...

Egyedül külföldön társalgási nyelvismerettel veszélyes szülni?

Figyelt kérdés

szóval olyan egyedül, hogy nincs akire számítson az ember,nem fogja ápolni senki, csak a segélyekre számíthat, mert munkaviszonyt megszüntették, nincs autó sem, apa lelépve, aki a családjának be sem mutatott, terhesen kell albérletet is keresni, sem egy pólya, sem egy babakocsi sehol, de semmi. de mindezt leszámítva, meg lehet csinálni?

a terv: albérlet szerzés,(előtte kuncsorgás a volt munkahelyen, hogy ne dobjanak ki még a munkaszállásról), még terhesen (nem látszik) munkaviszony létesítés máshol, volt kollegákkal kapcsolattartás hátha segítenek (de kollegák, nem barátok, ne felejtsük...)anyóssal kapcsolatfelvétel,hátha nem dob ki az ajtón, társkeresőzés, mert üzleti tervem is van, jó lenne egy férfi társ - privát és üzleti kapcsolatban egy személy -


csak azért erőltetném,mert a gyereknek a külföldi nyelvet akarom anyanyelvi szinten, eleve az apja miatt,meg hogy kint több lehetősége lenne élni,megélni majdan.


szóval vagy álmodom, haza kell jönni a nyomorba? ahol a család és barátok várnak.


2013. okt. 17. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor ugorjunk neki még egyszer: Most dolgozol? Elmondtad, hogy terhes vagy? Már kirúgtak?

Nem tudom hol vagy, ha véletlen Angliában, én Angliában vagyok, s szültem már itt. Itt az a szabály, hogy a teherbeesés előtt egy héttel ha már annál a munkaadónál dolgoztál, jogosult vagy a "gyes"-re, vagy mire magyarul:D

De itt csak egy évig van.

Ha már kirúgtak, de terhes vagy, s ott estél teherbe, akkor visszamész és követeled vissza a helyed. Terhesen nem vághatnak ki.

Albérlet: Jelenleg hol laksz?

Apuka: hol van? Apukával laktál, ő akar kirakni onnan, ahol most laksz? Ha Angliáról van szó, adhatok felvilágosítást...de sajnos segítséget nem vállalnék..már segítettem 2x, örülök, hogy nem vesztettem rajta túl sokat.

2013. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Most dolgozol? "

határozott idejű a munkaszerződés nem hosszabbítják meg, még alkalmazásban vagyok, nem járt le.

Hogy terhes vagyok, nem tudják a munkahelyen.


Németben vagyok a segélyek után,meg gyes, stb már most rohangálok, hogy mindennel tisztában legyek.



"Albérlet: Jelenleg hol laksz?"


amit a mostani munkahely biztosított lakásban, amit vonnak a fizuból. amit el kellene hagyni a munkaviszony megszűnésével, de talán pár hétre még meghagyják nekem, ha szépen kérem.


"Apuka: hol van?"

van egy albérlete, meg mikor hol él és lakik,nincs fix helye,néha szüleinél, néha haveroknál.


"már segítettem 2x, örülök, hogy nem vesztettem rajta túl sokat."

érdekes, hogy majdhogynem pont az szívja meg, aki segít. ilyen a világ. elszomorító, én is voltam hasonló cipőben.

2013. okt. 17. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ajánlok neked egy szuper oldalt, itt találsz választ a kérdéseidre, ha nem akkor pedig kérdezz bátran! :) [link]
2013. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Becsúszott, vagy tervezett? Mert ha tervezett, akkor nem vagy valami jó tervező, bocsánat. De azt gyanítom, hogy becsúszott gyerek. Ennél rosszabb helyzetben már nemigen lehetnél. Nem tudom, hogy németben hogy támogatnak, de itt Angliában, ha nem vagy rá jogosult munkaviszony alapján a gyesre, alanyi jogon mégiscsak jár valami alap rövid ideig.

Itt nehéz megkapni egy önkormányzati lakást (ami mellesleg ugyanannyiba van, mint egy normál albi, csak azt megveheted, ha akarod)esetleg ennek nézz utána ott.

Vagy esetleg anyaotthon, itt nem tudom van e.

Apukával el kell beszélgetni, hogy segítsen. Ha nem terveztek együtt, akkor is, segítsen a gyerek nevelésében legalább anyagilag.

Egyelőre azzal foglalkozz, hogy legyen tető a fejedfelett, és legyen mit enned. Ha az állam el is tart egy ideig, hamar vissza kell menned dolgozni, ami szintúgy nem túl könnyű. Azonnal munkaképesnek kell lenned egyik pillanatról a másikra, de ez ugye csak akkor lehetséges, ha a gyerekednek meg van szervezve a felügyelet, ami ha nincs rokoni, baráti segítség, akkor bölcsöde, ami speckó itt Angliában nem olcsó. Gondolom Németben sem.

Valószínű az állam nem hagy éhen halni, de hogy a semmiről nehéz lesz felállnod.

Helyedben én körbenéznék, ahogy most te is. Átszámolnék mindent, s ha meg tudom szervezni a dolgokat (nehezen), akkor kinn maradnék, de ha csak mondjuk 50% esély van arra, hogy nem halunk éhen a gyerekemmel az utcán, akkor hazamennék a családhoz.

Most már nem csak a te életedről döntesz.

Ha belevágsz, nagyon sok sikert és kitartást kívánok, szükséged lesz rá!

2013. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. okt. 17. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!