Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elsősorban anyukák véleményére...

Elsősorban anyukák véleményére lennék kíváncsi, azért ide írtam a kérdést!? Tovább lenn.

Figyelt kérdés

Nem tudom van vagy volt e hasonló helyzetben már anyuka, mint amilyenben most én vagyok. Már az elején leírom egy mondatban, hogy azokat ne fárasszam akiket ez a téma nem érdekel, hogy most nem a gyermekemről szeretnék kérdezni, hanem az érdekelne hogy vajon egy gyermektelen barátnő megértheti e hogy egy gyermekes anyuka mennyi feladatot lát el egy nap, és hogy mennyi ideje jut a gép elé ülni, és így fenn tartani barátságokat.


Van egy barátnőm, aki még 21 éves, tanul- bár dolgozik melle, és albérletben lakik - mégis azért kicsit lazább élete van mint nekem, akinek egy másfél éves lányom van, és uton van a második, akivel félidőben vagyok. A gyermekem születése előtt ismerkedtünk meg a munkahelyemen, sok mindenben megértettük egymást, így kialakult egy szoros kötődés köztünk. De időközben elkellett költöznünk egy másik városba, így közel 75 km-re lakunk egymástól, és a kapcsolatot csak neten tudjuk tartani. Viszont nekem nagyon kevés időm jut erre (napi szinten talán 1 óra) a háztartás vezetése és a gyermek nevelése mellett.

Néhányszor megkaptam hogy ő nem írja le részletesen mi van vele, mert nincs KEDVE arra várni hogy majd mikor lesz időm elolvasni, és talán válaszolni az ő leveleire. Hozzá teszem hogy van hogy este 11 után is leülök hogy válaszoljak neki.Persze nem tudom kiszámolni hogy pontosan mikor ír, és hogy én mikor álljak készen hogy ott üljek a gépnél.

Ezzel akkora bűntudatot tud kelteni bennem,mintha megcsalnám , vagy cserben hagynám! Pedig amikor nem "vele" vagyok akkor lányommal töltöm minden időmet, és a háztartást vezetem.Párom sajnos reggeltől estig dolgozik.Szóval este meg vele szeretnék lennék.

Mostanra eljutottam arra a szintre hogy nincs erőm "harcolni " a barátságáért.

Bocsánat ha nagyon hosszú lett. A kérdés az hogy volt e már valaki hasonló helyzetben? És hogy mit gondoltok a kialakult helyzetről? Illetve erről a barátságról, fenn tartható így?


2013. okt. 17. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, küzdöttem már így barátságért, aztán elegem lett. Úgy éreztem, hogy nem érdemlem meg az állandó lelkifurdalás keltést, van jobb dolgom is annál, mint hogy napi 24 órában bűnösnek érezzem magam, mert a fontossági sorrendemben első a családom és csak utána jönnek a barátok. Nem maradt sok barátom. 1-2. Ők nem várják el, hogy családtagként kezeljem őket, távolabbi kapcsolatok ezek, mint a korábbiak. Gyakran beszélünk, 3-4hetente egyszer, akkor van egy csomó mesélnivalónk, egyébként "békén hagyjuk egymás életét". Ők olyan emberek, akik képesek ott folytatni, ahol a múltkor abbahagytuk, anélkül, hogy napi megerősítést igényelne bennük a tény, hogy szeretem őket. Ma már úgy gondolom, nekem ilyen barátságok valók, nem a napi szintű kapcsolattartás, mert egyszerűen nem fér bele a napomba, ha a családomnak mindent meg akarok adni érzelmi és fizikai szinten is.
2013. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 JnéHN ***** válasza:
Nem tudja megérteni és sajnos nem is akarja. Ki akar sajátítani. Vagy megértik, hogy változnak a dolgok, vagy nem való már melléd .
2013. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

A velemenyem hogy sajnos igy nem tarthato fent sokaig egy baratsag, hisz o kerdore von, hogy miert nem irsz tobbet, mikozben tudja hogy jelenleg milyen helyzetben vagy. Nem tudom, en nem hiszem hogy harcolnod kellne.

Sajnos en hasonlokepp jartam, annyi kulonbseggel hogy en kulfoldre koltoztem. Egy ideig irkaltunk, aztan csak en irtam, es irtam, vartam a valaszt stb..., majd vegul egyik naprol a masikra megszunt ez magatol. Volt hogy nem irtam, vartam hogy irtam de nem igy lett.

Azota mar az akkori baratnomnek is van gyermeke, igy egy picit talan mostmar megerti hogy annak idejen nem mindig volt idom irkalni. Ha meg lett is volna idom, hat bocsanat orultem hogy kicsit pihenhetek es nem kell a gep elott ucsorognom.

A masik, szinten fiatal volt a baratnom- o akkor 21 volt.

2013. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok, én is küzdöttem, mi havonta-kéthavonta beszélünk, hol ő hív, hol én,de ennyi. Ó hányszor kértem, hogy látogasson meg minket, azért neki egyedül könnyebb eljönni, 40 km-e lakunk egymástól, mint nekem gyerekestől! De nem , mindig én mentem, elegem lett, már nem megyek! 90%-ban én kerestem meg, pedig ugye nekem van gyerekem.....

Mi beszélünk , de az már nagyon felszínes kapcsolat. :(

2013. okt. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem gyerek mellett sem okoz gondot a kapcsolattartás. Amikor alszik, lehet levelet írni, vagy elintézni egy telefonhívást.....
2013. okt. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is csak akkor lenne időm amikor alszik, az napi szinten kb. 1- max. 2 óra. Ezért írtam hogy nekem csak annyi időm van, míg neki akármennyi.
2013. okt. 18. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az a gyerek, hogy csak egy órát alszik napközben?
2013. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan így voltam a gyerekkori barátnőmmel,sajnos megszakadt a kapcsolat,nekem azóta már 3 gyerekem van,ő még egyedül,már nem is tudok vele miről beszélni,teljesen más lett az életünk,nekem a gyerekek a fontosak,neki meg a macskái.
2013. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!