Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejbegríz minden este? Most...

Tejbegríz minden este? Most itt tartunk, a 17 hónaposom nem hajlandó semmit sem enni vacsira, csak tejbegrízt, és persze az 5 éves is. Majd megunja, vagy erőltessem a más vacsorát?

Figyelt kérdés
Sokmindent megeszik, napközben nincs is gond, de vacsira nem kell más.
2013. okt. 18. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Adj neki mást. Ha éhes, megeszi. Ennyi.
2013. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg, csak sz.r lesz az éjszakánk. 2(!) hétig adtam mindenféle vacsorát, ha ette ette, ha nem nem. Hát nem ette. Most végigalussza az éjszakát.
2013. okt. 18. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy időben nálunk is ez volt.

De kompromisszumot kötöttünk,kaptak tejbegrizt,de mindig mást tettem rá,sült alma,méz,szőlő rászemezve,áfonya,narancsgerezdek,banán karikák,stb.

Ha napközben eszik rendesen,nem lesz baja ha 3 hétig tejbegriz a vacsi.

2013. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, ilyen időszak nálunk is volt, szerintem nyugodtan adj neki tejbegrízt. Az esetleg jó megoldás lehet, hogy mondjuk felezed az adagot, és azt mondod, hogy rendben, lesz tejbegríz, de előtte enni kell egy kis levest/főzeléket.

Szerintem, ha egy gyerek jól eszik és változatosan, akkor nem kell nagyon szigorúnak lenni vele, ha néha ragaszkodik huzamosabb ideig egy-egy ételhez. Nálunk volt tojásrántotta mánia, aztán kukoricapehely tejjel, aztán volt tejbegríz mánia is :)

2013. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Én örülnék neki, ha a 17 hósom tejbegrízt akarna enni. De 9 hónapos kora óta SEMMIFÉLE tejterméket nem hajlandó megenni. Néha kis sajt a melegszendvicsen, vagy pár falat joghurt-túrórudi belseje, de ezzel kifújt.


Én mindenképpen hagynám, had egye, végtelenségig úgysem fogja kívánni, és ha emellett eszik rendesen (nálunk ez sincs sajnos) akkor semmi gond nincs.

2013. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha napközben nincs gond, én hagynám, úgyis megunják.

Miért kínozzam, miért szívassam meg magam az éjszakai kelésekkel, csak mert másból jelenleg nem szívesen esznek?

Vannak és lesznek is még ilyen korszakok. Nálunk is előfordult, hogy reggelire, vacsira csak a májkrémes kenyér ment. Persze, közben kínálgattam mással is, amit mi vacsiztunk, és egy idő után érdekesebb lett az, amit az apja eszik. Így szépen vissza is tértünk a változatosabb étkezéshez, sőt, utána vagy egy hónapig nem kért májas kenyeret.

2013. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. okt. 18. 11:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 27 hónaposan még mindig tejpépet eszik minden reggel reggelire. Ha mást adtam neki, azt is megette, de utána kért pépet is. Így legalább még több tejterméket eszik. Én örülök neki.
2013. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is csak tejpépet evett 3 éves koráig vacsorára. Semmi mást. Azóta viszont egyre több ételt elfogad.

Adj neki azt ha mást nem kíván, esetleg tehetsz bele pépes gyümölcsöt, úgy egészségesebb lesz, én is tettem a tejpépbe.

2013. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mondanám épp egészségesnek minden nap a cukros tejbegrízt enni vacsorára, ha már muszáj, mert más nem működik, ne csináld édesre (vagy használj nyírfacukrot, mézet), és ne cukrozott kakót tegyél rá.
2013. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!