Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik "károsabb" egy 15...

Melyik "károsabb" egy 15 hónaposnak? Ha reggel és este igazi tejet/kakaót/tejbegrízt kap, vagy ha egész nap sok édességet eszik: babapiskóta, kinder tejszelet, kekszek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kakaó és a tejbegríz nem káros,sőt egészséges. A sok édesség viszont az. A kekszek elrontják az étvágyat,mert hamar eltelik vele a gyerek,és nem eszik rendes ételt.
2011. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tej csak akkor káros, ha allergiára hajlamos. ha nem ,akkor semmi baj nem lesz tőle. az édesség kérdés azt hiszem evidens, hogy az nem tesz jót nagy mennyiségben , még nagyobb korban sem, nemhogy 15 hónaposan.
2011. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kakaó és a tejbegríz is tele van cukorral, én nem adnám rendszeresen egy 15 hónaposnak. De inkább fogyasszon csak reggel cukrosat, mint egész nap édességet.
2011. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mindegyik.felesleges a sok édesség,cukor.igyon tejet reggel,este lehet tejbegríz.ebéd után nasi
2011. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy 15 hónaposnak nem káros az igazi tej.
2011. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegnap sétálgattunk egy barátnőmmel, egy idősek a gyerekeink. Találkozunk egy ismerősömmel, aki megkérdezte (többek között), hogy isznak-e már tejet a gyerekek?

Én mondtam, hogy az én fiam igen! 13 hónapos kora óta igazi tejet iszik, szereti a kakaót, és a tejbegrízt!

Barátnőm pedig azt mondta, hogy az ő lánya junior italt kap, mert a tej 3 éves kor alatt nagyon ártalmas a gyerekeknek!

Ezt a nézetet még el is fogadnám, mert tudom, hogy sok vita van a tej körül, és mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja!

DE! Ugyanez a barátnőm, aki nem ad tejet a lányának, egész nap babapiskótával, tejszelettel eteti a kislányt. Mert hogy hónapok óta nagyon válogat, nem eszi meg a rendes kaját, ha eszik is főzeléket, csak pár kanállal, és már szalad tovább. Így hogy legyen a gyomrába valami, inkább adja neki a fentebb említett édességeket!

Én csak ezt furcsállom, hogy a tejet rossznak tartja, de a cukros édességekkel nincs baja...

Én sem vagyok cukor ellenes, az én fiam is kap néha egy fél tejszeletet, evett már babapiskótát is, és nem kapok infarktust, ha a nagyi keksszel kínálja meg, de azért igyekszem módjával adni ezeket a gyereknek, nem kap minden nap ilyesmiket!

2011. máj. 27. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!