Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit foglalkozik/foglalkozo...

Mennyit foglalkozik/foglalkozott a kisgyerekkel 0-4 éves korig az apa nálatok? Voltak neki feladatai pl. fürdetés, vagy minden szükségeset anya intézett és a játék maradt apára?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 12:07
 1/9 Tica0121 ***** válasza:
Nálunk apa munka után hazaér, akkor ő játszik vele, szórakoztatja, altat, etet. Anya pedig végzi a házimunkát vagy pihen. 3 hós a kicsi
2013. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az idő múltával egyre többet. Amikor már evett anyatejen kívül mást, onnantól ő is eteti. Pelenkázást, fürdetést, öltöztetést kezdetektől csinálja. Kúpot, gyógyszert is adott/ad be neki.


Most már bölcsis, minden reggel ő ébreszti, öltözteti és viszi bölcsibe.

2013. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor itthon van apa, fürdet, játszik vele, de a pelusozást, öltöztetést, altatást általában én csinálom, de nekünk így megfelel, én sem érzem tehernek hogy több a feladatom a gyerkőc körül.
2013. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak 6 hós a fiunk, de eddig csak a játék marad apának.
2013. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiunk 2,5 éves.Párom születése óta rengeteget foglalkozik vele az elején velem együtt kelt éjjel én fejtem Ő etette,pelenkázott hetek múlva már a kakis pelenkát is bevállalta,dajkálta,fürdette,rajta aludt a fiunk,szórakoztatta,altatta,együtt sétáltunk vele.Ahogy nő egyre többet játszanak,reggelente ő kel hozzá(sokszor fent van már 5-6 között,sokszor elvitte,elviszi egyedül a játszótérre,motorozni stb.Tehát teljes mértékben közösen 3 hónapos kora után már csak hajnalban kelt és be volt osztva hajnali 3ig én kelek,ha felébred,Ő meg hajnali 3 után.Szerintem nagyon lelkiismeretes,és csodálatos apa,sok idősebb apukát leköröz a 22 évével :D
2013. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom, de azt apja fürdeti és fekteti le este aludni. Ha éjszaka felsír, akkor ő megy be hozzá és nyugtatja meg (azaz, közli, hogy nincs gond és aludjon tovább). Ez kezdetek óta így van.

Délután, ha hazaérünk mindannyian, akkor közösen elosztjuk a dolgokat.

pl. amíg előkészülök a főzésre, addig foglalkozik a lányunkkal.

Ha leviszi a kutyát sétálni, akkor mi előkészülünk a fürdésre, elkészítem a lányunknak a kakaót.

Nálunk szinte minden közösen zajlik. Nem bújik ki semmi alól sem.

Most várjuk a második gyermekünket és ez nála sem lesz másképp.

Én az elején tisztáztam vele, hogy a gyerek nem csak az én felelősségem és örömöm. Ha bevállaljuk, akkor neki is vállalnia kell. Ezzel pedig a lemondás jár bizonyos dolgokról.

Bár nem panaszkodhat, mert havi 2× elmegy a barátaival sörözni, stb.

Én jó, ha fél évente eljutok "kikapcsolódni", ami arról szól, hogy találkozom a barátnőimmel, akik állandóan a lányomról kérdezősködnek, mert imádják őt.


Ezer éve voltam egy jó átmulatott éjszakán vagy csak egy egész napos vásárlás körúton. :))))

2013. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokat!

Születése óta, mindenben segít. Most két éves a fiunk!

Szoktam is mondani,hogy az én fiamnak két anyja van! :) De tényleg, mindent meg tud csinálni a gyerek körül, amit én is.

Legtöbbször ő fürdeti, mert akkor tudok nekiállni főzni, amikor ő hazajön! A fektetést is felváltva csináljuk, egyik este ő, másik este én! Sosem ijedt meg attól,hogy mondjuk ki kellett cserélni a pelust, vagy kiszívni az orrát,ha beteg volt stb.

Sőt, nemrég én is beteg voltam, ő fel kelt éjjel, átment a picihez, mert ő sem volt már jól este. Érezte,hogy meleg, megmérte a lázát és felrakott neki egy kúpot. Én már csak erre ébredtem fel, mert a pici sírni kezdett!

2013. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát...az én lányom másfél éves, és kb. 3-4 ször tette a párom tisztába, ugyanennyiszer fürdette meg. Kicsi korában elfogadtam azt a magyarázatot, hogy pici még, első gyerek, nem tudja mit hogy csináljon, de ez rám is vonatkozott, mégis tettem a dolgom, mert muszáj volt, és vállaltuk. Most hogy nagyobb, etetni még mindig én etetem. fürdetni az utóbbi fél évben már átadtam neki vagy 3 szor! Ha kaki van, képtelen tisztába tenni, meg se akarja próbálni.
2013. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem sok mindenben segít a gyerkőc körül. Játszanak, míg én csinálom a házimunkát. Fürdetésnél ő csinálja a vizet, addig én vetkőztetem. Aztán ő játszik vele, de a fürdés része az enyém.

Tisztába tenni nem nagyon szokta, de van,hogy neki kell,és szépen meg is csinálja.

Altatásban is segít. Megetetni is megeteti ha kell, de azt jobban szeretem, ha én csinálom,mert velem szépen eszik, az apjával meg maszatol... :-) De volt,hogy ketten vannak otthon és szépen ellátja. Rá merem bízni.

1 éves fiú anyukája

2013. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!