Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korai a babára való felkészülés?

Korai a babára való felkészülés?

Figyelt kérdés
Párommal egy éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást és biztosak vagyunk benne hogy babát is akarunk. Persze 3-4 esetleg 5 éve múlva vagy ahogy a pénztárcánk megengedi. Illetve lesz lakásunk és mindent beszerzünk a kicsinek. Mi már most az eleviten, nagyon egészséges életmódon gondolkodom és a baba nevén. Korai ez még? 20 éves vagyok úgy érzem most alakul ki bennem az anyai ösztön.
2013. okt. 23. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Korai igen az eleviten gondolkodni, ha pár év múlva akarsz gyereket. Sőt, mi több, ha egészségesen étkezel, akkor 20 évesen semmiféle terhesvitaminra nincs szükség. Amúgy az csak jó, ha felelősségteljesek vagytok, de ha 3-4 év múlva lesz lakásotok, akkor írd már meg, hogy csináltátok, kivéve, ha öröklitek, illetve szülőktől kapjátok. Ez a kérdés tényleg érdekelne.
2013. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elevitett szedni egy 3-4-5év múlva esedékes próbálkozáshoz szerintem baromi korai.

Beszélgetni róla nem korai.

2013. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen még korainak tartom a babát, de ezt mindenki egyénileg tudja. Valamint nekem a 1 év után már babáról beszélgetünk dolog is korai, de szintén egyén függő. Viszont a jövőt tervezni kell és azt nem lehet elég korán kezdeni, én azt mondom, hogy 1-3 év együtt élés aztán esküvő és utána jöhet a baba. Az előtt semmi képen nem szültem volna, vagy nem mentem volna hozzá a férjemhez amíg nem éltünk együtt legalább 1 évet.

26 éves vagyok, 10 éve ismerem a férjem, 7 éve "járunk" és 38 hetes kismama vagyok. :D Kívánom, hogy nagyon nagyon legyetek boldogok és a megfelelő időben érkezzen az apróságotok is. :D

2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 as vagyok.Még annyi, hogy egészséges életmód sosem árt, de Elevitet teljesen fölösleges szedned, azt max a terhesség tervezése előtt 3 hónappal korábban érdemes elkezdeni szedni. Igazából a babaára még kár készülni.(Én mondjuk nem rajongok a terhesvitaminokért, nem is szedtem)
2013. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is beszéltünk a korai időszakban babáról, házról, meg mindenről. De ezek tulajdonképpen csak tudat alatti partner felmérések szerintem. Azért is beszélünk róla, mert szeretnénk tudni, hogy a másik hogy áll a témához. Előre mi is megbeszéltünk mindent. A kapcsolatoknak meg van a maga rendje. Ha szépen fel akarsz építeni egy kapcsolatot a fontos lépéseket nem szabad gyorsan átlépni. Sok kapcsolat itt bukik meg. Mindennek megvan a maga ideje. Kell, hogy legyen egy együttjárós szakasz, aztán egy együttlakós, és csak ez után jöhet a gyerekvállalás. Az eggyütlakós szakaszban is én inkább először bérlakással kezdeném (még akkor is, ha meglenne a pénz egy sajátra), mert mi van, ha mégse tudunk együtt lakni (nem bírjuk egymast), s akkor rögtön adhatjuk is el a házat. Mi ezeketet szépen végig is jártuk. (Biztosra mentünk és házasodni csak a gyerekvállalás után házasodtuk, házvásárlással egybekötve:D) Persze emellett még van egy csomó dolog aminek klappolnia kell:D

Eltervezheted, hogy vitamint fogsz szedni és egészségesebben fogsz étkezni...mindent...de csak nagyjából tervezz, mert az élet úgyse úgy hozza. Mi is elterveztük, hogy 2 évet hagyunk a két gyerek között...hát 4 év lesz...mert így hozta az élet...és jobbára nem rajtunk múlt. Beszerezni mindent a kicsinek meg kábé 20. terhességi héttől kell...ha nem akarod a padlásod telirakni már a gyerekvállalás előtt évekkel:D

2013. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is megbeszéltük ezeket a dolgokat előre, még azt is, hogy kb mikor szeretnénk babát, a párom mondjuk későinek tartotta eleinte a 28 éves kort amit mondtam, de aztán idővel rájött, hogy mégsem mondtam akkora hülyeséget :), végülis 27 éves voltam, amikor az első baba jött, most 29 vagyok (párom 32) és most jön a második, 24 hetes terhes vagyok.

Mi is úgy voltunk, hogy először jártunk pár hónapot, talán fél évet, aztán hozzánk költözött, akkor még anyámnál laktam. Akkor kezdtem el dolgozni is, mert akkor fejeztem be a fősulit. Kicsit több, mint egy évig laktunk anyámnál, havi 15000 forintot kért csak tőlünk, mert szerette volna, ha minél hamarabb, minél több pénzt összeszedünk. Az én fizumhoz nem is nyúltunk hozzá, automatikusan egy megtakarítási számlára lett utalva minden hónapban. Aztán mikor már összejött kb. 1,5 millió, kicsit több mint egy év alatt, akkor vettük meg hitelre a házunkat (ez még a válság előtt volt, kicsit másképp mentek a dolgok). Utána persze voltak nehézségek, pl. a válság miatt feljebb ment a hitelünk, aztán a párom munkanélküli is lett kb. 8 hónapra. De a hitelt mindig kifizettük, mondjuk mellette néha alig ettünk valamit, főleg krumplin, meg tojáson, meg cukkinin éltünk :D (főleg olyan dolgokon, ami a falusi rokonoknál is megtermett).

Aztán helyrerázódtunk és kb 5 év együttélés után lett az első baba.


A vitaminon még nem kell agyalni, de nem baj az, ha elképzeled, hogy majd hogyan fogsz felkészülni a várandósságra, és a babára. Viszont most még az előbbre való dolgokkal törődjetek, hogy nagyjából úgy alakuljanak a dolgok, ahogy elterveztétek.

Nálunk az egyetlen dolog, ami elmaradt, bár tervezve volt, az az esküvő, mert valamelyikünk mindig lebeszélte a másikat, az anyagiak miatt. De még nem zártuk ki teljesen a dolgot, talán ha már meglesz mindkét baba, akkor két tanuval összeházasodunk majd, mert azért most már más a helyzet, talán a család sem lesz kiakadva, ha gyerekek mellett nem lesz lagzi meg hasonlók, én legszívesebben csak utólag szólnék némelyik rokonnak :D

2013. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 23 leszek decemberben, a párom pedig 28 éves, 5 éve vagyunk együtt, 1.5 éve költöztünk össze (albérletbe).


Hasonló cipőben járunk, mi már elkezdtünk gyűjteni a saját lakásra, kb. 3-4 év kell még mire összejön rá a pénz. Aztán úgy tervezzük, hogy utána ismét megspórolunk x összeget és jöhet a baba.


Nálunk eddig tartanak a tervek, szerintem ennél több jelenleg nem is kell, hiszen az-az első és legfontosabb, hogy a lakás meglegyen végre, utána pedig lehet gondolkodni a továbbiakon. Nem érdemes vitamint szedni évekkel előtte, bőven elég jelenleg az amit a zöldségek, gyümölcsök által beviszel. :)

2013. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!