Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mit gondol, mennyi idő...

Ki mit gondol, mennyi idő után lehet leghamarabb visszatérni a szülés után? Regenerálódás, lelki felkészülés, stb.

Figyelt kérdés

Max. fél évet szándékozom itthon tölteni (anyagi okok, várnak vissza), de elképzelhető, hogy előbb visszamennék a munkahelyre..

A napközi itt lenne mellettünk közvetlenül, elég jó feltételekkel, 20 hónaposan már fogadják a kicsiket.

Rosszindulatú kommentelők kíméljenek!



2012. okt. 14. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

20 hónaposan simán.

De te azt írtad, hogy fél évet akarsz otthon lenni, vagy annyit sem. Én mondjuk nem mennék vissza, mert nem azért szültem, dehát nem az én dolgom. Vissza lehet menni akár egy hónappal szülés után is. kérdés, hogy van-e az embernek szíve a pici babáját másra hagyni? :(

2012. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Max 6 hónapot szeretnél otthon lenni, de csak 20 hónapos kortól veszik fel. A köztes időben hol lenne? Sokat kellene dolgoznod?

Hat hetet egyébként mindenképpen érdemes ugye otthon, "pihenve" eltölteni, de az én véleményem az, hogy lelkileg azért sokkal nehezebb elválni a babától, főleg, ha szoptatod. Én 2 éves kora előtt nem tudnám beadni bölcsibe. De persze ez csak én vagyok, meg az én véleményem.

2012. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Ja meg a legrosszabb, hogy lehet, hogy lemaradnál minden első pillanatról (először fordul, mászik, ül, áll stb.)
2012. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
pont ezt akartam írni, csak elfelejtettem, hogy nem mindennap mennék. tehát nem lenne szerintem azért "halálos".
2012. okt. 14. 20:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok a hülye,de nem értem a kérdésed.Fél évet szándékozol itthon lenni,de a napközi,csak 20 hónapos kortól van.Abban a több,mint egy évben ki vigyáz a gyerekedre?

Egyébként ez változó.Függ pl. a szüléstől is,utána a babától.Barátnőmnek 5 hónapos a babája,születése óta nagyon sírós-hasfájós,senkinél nincs el csak az anyukájánál,ott is néha keservesen.Ha a szülés nehéz,sok óra vajúdás,császár,akkor sokáig az se biztos,hogy felkel az ember.Nem kizárt,hogy a baba nem fog/tud,majd szopni,ez is eléggé megviselheti az anyát,vagy lehet nagyon hasfájós lesz,nincs napirend,éjjel többször kel.

Nekem 2 hónapos a kislányom,a szülés könnyű volt,40 perc alatt megszületett.A harmadik nap már tejem is volt,mai napig sok van,tud szopni.Hasfájósnak nem mondható,persze vannak kivételek.Én testben már most vissza tudnék menni dolgozni,2 héttel a szülés után is fittnek éreztem magam,de lelkiekben egyáltalán nem tudnék visszamenni.Persze ez szintén egyénfüggő.Te ehhez a gondolathoz szoksz hozzá,hogy vissza kell menni,lelkileg fel leszel készülve/az nem biztos,hogy jól fogod viselni./

Én tényleg azt mondom változó.

2012. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Elnézést rosszul fogalmaztam. 20 hetesen-5 hósan már bevennék a családi napközibe.

És még nem döntöttem, hogy 6 hósan, vagy 5 hósan térek majd vissza.

2012. okt. 14. 20:51
 7/16 A kérdező kommentje:

moira:

az én munkahelyem nem várna rám 2 évet, ez fix. :) és igazság szerint nem is szeretném.

2012. okt. 14. 20:57
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan vezető beosztású kolléganőm (multicég), több is, akik fél év után vissza kellett, hogy jöjjenek szülés után, mert addig tartották a helyüket. Nyugat- és Észak-Európában ez nem abszurd, ott ez teljesen megszokott dolog, a dolgozó nők sokkal hamarabb visszatérnek a munkába. A mi bölcsinkbe is elvileg 6 hónapos kortól lehet már menni, és 8-9 hónaposak szoktak is lenni, most is van egy pár. Ez valóban így van, lehet, hogy az első felállás, járás, kimondott szó nem otthon, hanem a bölcsiben fog történni, de nem hiszem, hogy ettől a gyerek lelki sérült lenne. Az nagyon fontos, hogy amikor együtt vagytok (otthon, hétvége, este/reggel), akkor az tényle tartalmas, közös idő legyen. Az egyik fiú unokatesóm (80-ban született) anyukája csak 6 HÉTIG lehetett otthon, utána vissza kellett mennie dolgozni. Mégis nagyon szoros, közeli kapcsolat van a szülők és a srác között, sosem érezte úgy, hogy a szülők "eldobták" volna maguktól.

Nekem is vissza kellett mennem dolgozni, viszonylag korán, mármint ami itthon megszokott, 14 hónaposan került a lányom bölcsibe. Mondjuk az is igaz, hogy nem ő megy be elsőnek és nem is utolsónak hozzuk el a csoportból. Ő nagyon szereti a bölcsit, könnyen ment a beszoktatás is. Gyorsan barátkozott a gyerekekkel. De nekem elég nyitott és alkalmazkodó a gyerekem, nem az a lelkizős típus, ha érted, hogyan gondolom.

A fél év akkor necces, ha még szoptatsz és mondjuk cicifüggő lesz a gyereked, mert persze le lehet fejni, meg majd valaki megeteti, de szerintem ez elég macerás. Ha nem, akkor végülis ezt a részét is viszonylag könnyen meg lehet oldani.

2012. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy hihetetlen de nagyon sok orszagban fel ev a gyes. Ha ok tudnak regeneralodni es lelkileg felkeszulni akkor te miert ne lennel ra kepes? Biztosan leszenk majd akik furan neznek rad emiatt de a te eletedet senki nem eli meg helyetted es a penzt is sajnos nektek kell elotermeteni. Ha anyagi gondok vannak akkor igenis kepes leszel ra hidd el, megha nagyon nehez is lesz a lelki oldala. A rosszindulatu emberekkel meg ne foglalkozz. Nem mindenki teheti meg, hogy otthon maradjon 2-3 evig megha nagyon szeretne is. Amiatt meg ne legyen lelkiismeret furdalasod, hogy lemaradsz valamirol. Ha lemaradsz az elso lepeserol akkor majd a masodikrol nem fogsz es kesz. Nekem pont a baratnom vigyazott a kisfiamra amig en atugrottam a gyogyszertarba. Nem akartam zuhogo esobe cipelni magammal es eppen akkor indult el. :) Az elso igazi mosolyat is edesanyamnak dobta amig en furudotem. Nem lett semmi bajom es lelkileg is jol vagyok azota is.
2012. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt majd úgyis akkor fogod tudni eldönteni, ha már benne leszel az anyaságban. Én akkor, ha anyagilag is megengedhetitek, mindenképpen kivárnám a fél évet. Legalább minél többet együtt tudjatok lenni.
2012. okt. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!