Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségkártyát államtol vagy...

Egészségkártyát államtol vagy hol lehet igényelni? Gyeden vagyok én is igényelhetném?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Milyen egészségkártya az, amit csak úgy lehet igényelni?


Ha valaki tudja, majd megmondja. Nekem is van, de én azt a munkahelyemen "kaptam", Cafeteria keretein belül. Nem hiszem, hogy csak úgy osztogatnak.


De ha valaki hallott róla, írja meg.

2013. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet egészségpénztárhoz csatlakozni egyébként is. Ez azért jó, mert az összeg, amit ráutalsz a fizudból, annak az adóját visszaigényelheted. Pl ha mondjuk egy szemműtétet csináltatsz, ami alaphangon több százezer forint, előbb célszerű egészségpénztárba tenni és arról fizetni, így vissza lehet igényelni az adóját. Az MKB-nak KhH-nak, és OTP-nek tuti van egészségpénztára. A többit meg kell érdeklődni. Nekem MKB-s van és még soha nem volt gondom vele, mindenhol elfogadták.
2013. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bárki igényelheti abban a bankban, amelyiknek van ilyen szolgáltatása. Az OTP-nek biztos van. Havonta egyénileg fizetsz rá egy adott összeget, amit gyógyszertárban tudsz levásárolni, és adóbevalláskor a befizetett összeg 30%-át visszaigényelheted. Nekem is a munkahelyem "adta", ők is fizettek havonta egy bizonyos összeget és én is. Most gyesen vagyok, de még most is utal a munkahelyem rá.
2013. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!