Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már nem vagyok próbaidős és...

Már nem vagyok próbaidős és kiderült, hogy terhes vagyok elküldhetnek? Még egy:ha 6órás minimálbérre vagyok bejelentve, van értelme annak, hogy fizessem a fennmaradó járulékot hogy a 8 órás minimálbér után kapjam a gyedet, táppénzt stb?

Figyelt kérdés
gyed, táppénz
2013. okt. 25. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem határozott idejű szerződésed van. Nos igen, elküldhetnek bármikor. Viszont ez nem a terhesség függvénye. Mondjuk nem írod mit dolgozol. Irodán nem annyira zavaró a terhesség mint egy gyártósoron.

Hogy megéri e fizetni? Ez attól függ mennyit kell neked fizetni, mennyivel kapsz úgy többet. Ha a bevétel 5ft al több is már haszon. De nyilván ennyiért mindegy. Ha a haszon már pár ezres akkor fizesd ki.

2013. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha írásban bejelented a terhességedet akkor védettséget kapsz :)


nem tudom, hogy megéri-e. azt számoltuk a könyvelőmmel pont, hogy annyit kapsz amennyit betettél, jól kiszámolták :)

nyilván te csak egy kis részét fizetnéd, így lehet. lagalábbis ha azt nézed, hogy most félreteszed akkor minden hónapban x %-át kiveszed, hát talán biztosabb ha inkább befizeted :)

2013. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Azt hiszem, most leleplezem tudatlanságom, de én nem tudtam, hogy valaki egyénileg fizethet maga után egészségügyi járulékot. Rá is keresgéltem a neten, és nem találtam semmi erre vonatkozó infót, persze ez nem jelenti azt, hogy nem létezik ilyen lehetőség, de én csak arról tudok, ha valakinek semmiféle biztosítotti jogviszonya vagy egyéb jogosultsága nincs, és a természetbeni ellátásokat se vehetné igénybe, az egyénileg fizetheti a 6.660,-Ft/hó eü. szolgáltatási járulékot, de ez csak arra vonatkozik, hogy az orvosi rendelőben, kórházban ellássanak, pénzbeni ellátás (táppénz, gyed, tgyás) ez után nem jár. És te biztosított vagy, tehát ezt szerintem nem is kell és nem is lehet fizetned. Egy lehetőséged lenne, valami barát-ismerős-rokonnal megállapodni, hogy a cégébe jelentsen be 2 órára munkaviszonyba, úgy, hogy te a járulékaidat és az adódat kifizeted neki zsebbe, de ez szerintem abszolúte nem érné meg (ebben lenne nyugdíjjárulék, szja és a bruttó után fizetendő szociális hozzájárulási adó, na meg szakképzési hozzájárulás, sokkal többe kerülne, nem is érdemes rá több szót fecsérelni).

Amúgy szerintem nem lehetsz szerződéses, mert akkor nem lenne próbaidőd, de lehet, hogy megint alultájékozott vagyok. A próbaidőd lejártával rendes felmondással felmondhatnak, de ha bejelented a terhességet, akkor már csak valami nagyon alapos ok miatt tehetik ezt meg.

2013. okt. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló. sok munkáltató beleegyezik, hogy átjelenti 6 órásról 8 órásra a kismamát és a fizujából levonja a plusz költségeket, gondolom erre gondolt a kérdező.

külön lehetőség fizetésre természetesen nincs, teljesen jól tudod, tök csalás az egész, bár, nyilván nem olyan vészes ha egyszer arról szól, hogy a közös kasszába többet kívánsz betenni :)

2. voltam

2013. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
2-4. válaszoló, igazad van persze, erre nem gondoltam... nyilván a már meglévő munkáltatónál is lehet egyezkedni, de anyagilag tök mindegy, kinek fizeti zsebbe maga után a kérdező a nem létező napi két órája utáni járulékot, ugyanúgy felesleges pénzkidobás volna.
2013. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem küldhetnek el, ha írásban bejelented.
2013. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!