Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt a gyerekülést lehet...

Ezt a gyerekülést lehet menetiránnyal ellentétesen is bekötni?

Figyelt kérdés

[link]


Mert menetiránnyal egyezően úgy tudom,hogy csak 2 éves kor felett szabad.Mivel a medencecsont és nyak csigolya még nagyon gyenge.Pontos válaszokat kérek szépen.


2009. nov. 13. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt a típusú gyermekülést csak menetiránnyal megegyezően lehet bekötni. Menetiránnyal ellentétesen általában a babahordozókat szokták bekötni.

Az hogy csak 2 éves kor felett lehet a babát menetiránnyal megegyezően bekötni nem igaz.

A legbiztonságosabb helyen egyébként a hátsó ülésen középütt, menetiránnyal megegyezően bekötve van, így a belső tükörbe pillantva jól láthatod a kicsit.

A linkken szereplő gyermekülések nagyon biztonságosak.

A kocsiban a légzsákokra is figyelni kell mert ahol légzsák van oda nem tehetsz gyermekülést, ha kikapcsolható akkor ki kell kapcsolni azt amelyik szemben van a babával.

2009. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors,és precíz választ!Hátul nincs légzsák,csak elöl 2,előre meg nem szeretném rakni gyermekem.Tehát középre rakjuk majd?Ne inkább a "szokásos"helyre az ülés mögé?Valóban biztonságos gyerekülés,örülök is,hogy ilyet fogunk kapni,mert ajándék lesz,sajnos nem tudnánk megvenni,mert drága.Külföldről érkezik,egy rokon 20EFt-al olcsóbban tudta megvenni nekünk. :) Akkor nem gond,ha menetiránnyal megegyezően fogjuk használni?Remélem nem lesz semmi probléma ebből,és főleg nem a gyereknek.Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a választ!
2009. nov. 13. 21:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy hirtelen fékezésnél a Babának lehet baja?Mert a fej nincs rögzítve szerintem,nem tudom nem ismerem ezt a kategóriát.
2009. nov. 13. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első író vagyok. Azért a legbiztonságosabb hátul középütt, mert ha hátulról történik ütközés akkor nincs "útban" az ülés. Ha oldalirányú ütközés van akkor is középütt a legjobb. Vezetés közben is jól látod a kicsit a belső tükörből és ő is lát a tükörben téged nem kell hátrafordulnod hogy megnézd mit csinál a baba. És oda is tudsz könnyedén nyújtani neki bármit, mert kényelmesen eléred.

Két gyerekem van nálunk is oda voltak bekötve amíg kicsik voltak. ( mostmár nagyok, a két szélén hátul ülnek, középütt meg a játékoskosár foglal helyet )

A kiválasztott ülés egyébként tényleg nagyon jó.

2009. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hirtelen fékezésnél a kicsiket az 5 pontos öv jól rögzíti, a fej sem tud hátracsapódni és úgy megsérülni ( ostorcsapás nyaksérülés )

A gyermekülés egyébként addig használható ameddig a kicsi fejét teljesen takarja a háttámla vagy csak az 1/3-ad része nyúlik túl a háttámlán. Ha a kicsi fejének a fele már túlér a háttámlán az ülést nagyobbra kell cserélni. A súlykiosztás csak tájékoztató jellegű.

2009. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem.Akkor így lesz bekötve.:) Köszi szépen nagyon rendes voltál,hogy ezt leírtad!Igen ezt mi választottuk férjemmel,sztem is jó választás volt. :))))Csak még nem érkezett meg,remélem jövőhéten megjön.

Jó éjt Neked,szia!

2009. nov. 13. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Boldog babázást kívánok!
2009. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Neked már nagyok a gyerekek biztos,de azért neked is boldog gyerekekkel való foglalkozást!:)))
2009. nov. 13. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
a hordozókat és a 0-18kg-ig üléseket lehet ellentétesen bekötni,a 9-18ast már nem.(ez is az)
2009. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utso vagyok:ez 9-36os,de a lényeg h ami 9kilotol van,azokat nem lehet.
2009. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!