Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartásdíj emelés kontra...

Tartásdíj emelés kontra gyerekelhelyezés?

Figyelt kérdés
Volt férjemtől gyerektartásdíj emelést kértem bírósági úton, mert munkanélküli vagyok fél éve. Erre ő viszontkeresetet nyújtott be, hogy kéri a gyerek nála való elhelyezését, mert nem tudok szerinte gondoskodni a gyerekről. A gyerek nem szenved semmiben segítséget, mert szülői segítséggel boldogulunk.Aktív álláskereső vagyok, valamint Okj-s tanfolyamra járok. Valamint felhozta az életvitelemet, mert az élettársi kapcsolatomnak vége szakadt, de egy házban élek a volt élettársammal (két lakásos ház külön-külön lakásában élünk) ami közös tulajdon. Szerintetek kinek mennyi esélye van?
2013. okt. 29. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Remélhetőleg semmi esélyed.

Az nem indok a tartásdíj emelésre, hogy neked most nincs munkád.


Nő vagyok, mégis felháborít az ilyen.

2013. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Engem is borzasztóan felháborít, nem egy ilyen esetet látok, nem a volt férjed tehet róla, hogy elvesztetted a munkádat. Ha ő elveszti, akkor majd mondod neki, hogy nem gond, addig ne fizessen gyerektartást? Ha férfi lennék én sem adnék többet. Add oda a gyerekeket ha nem tudsz róla gondoskodni, ha meg tudsz ne a férjedet húzd le.

egyébként is sok nő panaszkodik, hogy merthogy ő neveli, meg nem a férjé a gond mert ő elment stb stb. Próbáljon meg egy anya is ilyen "gond" nélkül élni. Ha már szétment a család, az anya-apa szeme fénye az anyánál maradt, ez borzasztóan nagy fájdalom egy apának is, és még le is húzzák a bőrt róla az anyák. Olyan szintű gyerektartásokat követelnek, ami miatt nem tud a férj önálló új életet kezdeni.

2013. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Annyit hozzáfűznék, hogy biztos nem veszik el tőled a gyereket. Megvan mindene ami az egészséges testi, lelki, szellemi fejlődéséhez kell. Ez a lényeg. De én csendben maradnék, ha eddig rendesen fizetett. Nem kell a tüzet szítani.
2013. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Hat elég nagy marhaság volt tartasdij emelést kérni....

Egyebkent sajnos az apukanak semmi esélye, ami elég szomorú.

2013. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak pontosítás végett: eddig egy fillért sem kaptam tőle és nem kértem, de mivel most kérek ezt emelésnek írták a keresetben. És nem adtam volna be a keresetet, ha az illető apuka nem viselkedne inkorrektül: a gyerek amit elvisz ruhákat hozzá a láthatásra ott fogja. Ha vesz neki bármit (játékot, ruhát az mind nála marad) . Szerintetek ez korrekt? Valószínű ha meg is ítélnek némi pénzt az töredékét nem fedezi annak, amit a gyerektől lenyúl. Mert ugye ő az apák gyöngye.
2013. okt. 29. 09:58
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes, hogy a kérdésedben lehagytad, hogy eddig nem fizetett.Ez egy nagyon fontos tényező, ha én kérdezek ez lett volna az első mondatom. Elgondolkoztató.

Másrészt ha eddig nem fizetett te feljelentheted és az állam fizet helyette majd ő is hajtja be rajta. Sántít ez a dolog. Ha eddig nem fizetett akkor nem emelést kellett volna kérni, hanem feljelentést tenni.

Másrészt én sem adnám oda , hogy hazavigye a gyerek amit tőlem kap, az az ottani játék. Ruhát meg nem muszáj adnod. Ha nem fizet vegyen neki, amit ott is tart. Játékot szerintem te se adsz oda,hogy nyugodtan ott maradhat.

2013. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem fizetett akkor nem emelést kellett volna kérni hanem a végrehajtást. Ha nem tudják behajtani rajta akkor pedig az állam előlegezi meg. Azt is leírhattad volna, hogy mekkora összeg van meghatározva, mert annyira háborognak itt szerintem a semmire.... Az én lányom apja 13ezret fizet. Mondanom sem kell, hogy ez mire elég meg mire nem... Tudakold meg, hogy nálatok mit lehet kérni ilyenkor az önkormányzattól. Átmeneti segély, egyéb támogatások.. mindenhol lehet kapni valamit. Gyerek mennyi idős?
2013. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert sok anyuka úgy gondolja, ha már elment fizessen , sőt tartsa el őket. Van itt is egy nő ahol lakok a 13 ezer többszöröse se volt neki elég. Majd megelégelte a volt férj és visszaütött. Most meg sajnáltatja magát a feleség. Mivel fontos momentumot lehagyott a kérdező, szerintem sokmindenkinek beugranak az ilyen rossz példák az életéből, ismerettségéből. Ha eddig nem fizetett egy fillért sem, persze jogi úton kell követelni, de nem emelést kell kérni. Ha meg a gyerekeket perli, te is felhozhatod, hogy nem járul hozzá a gyerekek normális fejlődéséhez, hisz mindent te teremtesz elő.
2013. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért kéne végrehajtás? Még egyszer leírom: eddig egy forintot nem kértem tőle. neveltem a gyereket, saját erőmből. több év alatt igazán talpra állhatott, nem rajtam múlt, főleg hogy csak azt hoztam el ami rajtam volt és a gyereket. Minden az övé maradt. nekem kellett újrakezdenem a gyerekkel együtt. Most először kérem a segítségét, amire ő hátba támadt.. Most miért is kéne szégyellnem magam? Érdekesek azért a kommentek, sok kommentelő azért ír csak választ, hogy magát különbnek érezze magát. Segítőkész választ nem sokat kaptam, csak ejnyebejnyét... Furi....
2013. okt. 29. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért kell a végrehajtást kérni mert eddig nem fizetett. Gondolom a bíróság meghatározott egy összeget anno (amit most meg akartál emeltetni) amit ő azóta sem fizet. Ilyenkor lehet kérni visszamenőleg is hogy hajtsák be rajta. Ennyi. De ha nem kell a pénz akkor miért írsz? :D
2013. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!