Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni első menzesznél...

Szülés utáni első menzesznél tényleg nem szabad tampont használni?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam ezt itt egy kérdésnél, erre pont ma jött meg nekem is, 5,5 hónapja szültem. Holnap persze elutaznánk, 250km-t megyünk, de ha (csak) betétet teszek be, azzal tuti nem fogom sokáig bírni, viszont a baba miatt sem akarunk sokszor megállni... (Védőnőmet próbáltam hívni, de már nem dolgozik, szabin van. :( )
2013. okt. 31. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

A szülést követő 6 hétig nem lehet tampont használni.

Vagyis ha valakinek mondjuk a menstruációja megjön a szülést követő 6 héten belül, akkor nem lehet tampont használni. Utána már igen.

5 és fél hónap után meg pláne.

2013. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahh, hála az égnek.

Amúgy itt írta az egyik válaszoló, azért voltam meglepve én is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2013. okt. 31. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

én még a kórházban, az elbocsátás előtt kérdeztem a dokimat, hogy mikortól lehet majd tampont használni, ő is azt mondta, hogy a második menstruációt várjam meg, addig tisztuljon

szóval én felkészülnék sok-sok betéttel, nem tudhatod, hogy fogsz-e nagyon vérezni holnap vagy épp ellenkezőleg, csak egy kicsit

nem kockáztatnám meg a tampont

2013. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Én is úgy tudom,mint az első válaszadó,hogy csak a szülés utáni hat hétre vonatkozik a tampon mentesség. Sok idő eltelt már a szülés óta,ilyenkor már nyugodtan használhatsz tampont!


4/1 x jött meg szülés után 6 hétre,akkor betéteztem,a többi gyerkőcnél később jött meg az első,akkor már tamponoztam.

2013. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 7. hónapban jött meg az első mensim, akkor már tampont használtam. Én úgy tudom, hogy csak a gyermekágyas időszakot kell kibírni betéttel. Amúgy, ha egy útra teszel be tampont is, és tudod normál időben cserélni, nem hinném, hogy problémát fog okozni.
2013. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kellett az első választ lepontozni.

Nekem orvos mondta a szülés utáni hazabocsájtás előtt, hogy a szülést követő 6 hétben nem lehet nemi életet élni, illetve vérzéskor tampont használni. Utána már mindkettőt lehet.

Na, de mindegy, itt úgyis mindig van valaki, aki pontozgat.:)

2013. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem egy évvel a szülés után jött meg először, nem is értem miért ne lehetett volna tampont használni?

A szülést követő hat hétben van (orvosilag igazolt) logika: a primer sebgyógyulás 6 hét kb, ez alatt behegednek a hüvelyben esett sérülések is stb..

Kicsit vicces lett volna pl az én esetemben több, mint 10 hónapnyi nemi élet után azon parázni, oh milyen bajt okozhat egy tampon? :)))

2013. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Én nem pontoztam le senkit. :)

Igen, a párommal is megvitattuk tegnap este, hogy ha már elég bőszen élünk nemi életet, illetve mivel császároztak nem túl logikus, hogy "kárt tegyen bennem" a tampon, úgyhogy ma már azt használok.

Köszi a válaszokat, kellemes hétvégét nektek!

2013. nov. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!