Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én nem akarok gyereket, miért...

Én nem akarok gyereket, miért baszogat mindenki, főleg olyanok akinek már van egy rakással?

Figyelt kérdés
Gondolom nekik ez jó, de miért zavarja őket, hogy én nem akarok. A végén amikor meg elmondom a véleményem akkor én vagyok a bunkó.
2013. okt. 31. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mer' ilyenek.

Ha mégis lesz egy gyereked, akkor azért csesztetnek, hogy mikor jön a következő, ha megvan a második, akkor hogy 3 gyerek kell a hazának, meg az az ideális, ha megvan a harmadik, akkor mi vagy te, nyúl, nem tudsz védekezni????

Na és akkor is minden baj, hogy ha van kardigán a gyereken, ha nincs, ha adsz cumit ha nem....

2013. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Mi a csodának kell erröl másokkal beszélned? Ez a TE dolgod, ne mondogasd másoknak és egyböl megszünik a problémád!!!! Meg az ezzel kapcsolatos véleményedet is tartsd meg magadnak és akkor nem tartanak bunkónak.
2013. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után elég frusztráló lehet ezt hallgatni és Magadban tartani a dolgokat,de ugyan akkor senkinek semmi köze ahhoz,hogy Te akarsz e gyereket,vagy nem! Persze,megkérdezni megkérdezheti hogy tervezel e,mikorra,ha nem miért nem,de nem gondolom,hogy neki bármi egyéb köze lenne hozzá!


Igen,az elsőnek igaza van,itt már minden baj! ha van az,ha nincs az,ha több van,akkor az- pont ahogy ez első írja!

Én azt szoktam mostanában mondani,hogy örülök,hogy legalább másnak nincs gondja,hogy azzal foglalkozna,de néha inkább sajnálom a másikat,hogy nincs élete,hogy élné azt! :-( Szomi,milyen élettelen emberek vannak ezen a Földön ... :-D


Hogy mikor ki a bunkó,az attól függ,mennyire mondod normálisan. Azért ha magadba nézel,biztos volt olyan,hogy nehezebb napod volt,vagy csak már huszadjára tették fel a kérdést és kezdtek kiokítani,akkor kicsattant belőled,amit lehet próbáltál normálisan elmondani,de azért érződhetett,hogy idegesít a dolog- ezt már bunkóságnak nézik az emberek....


Nekem van "egy rakással" :-) (szám szerint 4 gyerkőcöm van),és akinek csak egy van,vagy egy sincs,érdekel hogy miért,de nem vagyok annyira tuskó,hogy bele pofázzak. Ha kíváncsi lesz bárki a véleményemre,megkérdezi,aztán kapja amit kap. de konkrétan letojom mások életét- van sajátom,élem azt.

2013. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nálunk, ebben az országban ez a családi minta, amihez kell pár emberöltő, hogy változzon. Kedvezményeket is csak akkor kapsz, ha több gyermeked van...ezt erőltetik.

Ebben még le vagyunk maradva, hogy tiszteljük mások magánéletét, életvitelét. Vitázni meg nem érdemes, "úccse" értik meg:)) Én mindig vissza szoktam kérdezni valami hasonló zavarbaejtővel, ha olyan kérdést szegeznek nekem, ami magánügy... na, most kvittek vagyunk felkiáltással:)))

2013. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
húú,át tudom érezni.tőlem volt aki ezt kérdezte:"nem rossz hogy a húgodnak már van gyereke?"pont egy szakítás után nyalogattam hazaköltözve a sebeimet,és volt olyan nap hogy 3-an is felhozták a gyerektémát,hogy "nem szeretnél gyereket?"aztán meg hogy "persze,ráérsz még!" aztán anyámnak közöltem előre,ha valaki még egyszer megkérdezi azt mondom hogy leszbikus vagyok.megtörtént.megszeppenve vigyorgott anyám havernője.pont leszartam.amúgy meg több olyan nő ismerősöm van,aki tudatában van mivel jár egy gyermek,és inkább nem vállal,ezt sokkal jobban tisztelem,mint azokat,akik alkalmatlanok anyának és mégis szülnek.
2013. okt. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem akarsz gyereket, ne legyen. Ennyi. De a hozzád hasonlók ennek ellenére örökké csak erről tudnak beszélni. Beszólnak a gyerekeseknek, kioktatják őket, kritizálják. Tapasztalataim szerint ti hozzátok föl lépten-nyomon a témát, ha csak egy babát is megláttok.

Ha valaki tényleg nem akar, akkor minek foglalkozik ezzel folyton? Több gyerektelen 30-as ismerősöm van, de többet beszélnek arról, hogy miért nem akarnak, mint én a lányaimról. Mindig erre terelik a témát.

2013. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez éppen nem igaz. Nem én szoktam azt kérdezni az ismerőseimtől, hogy nekik miért van gyereke. Azért ez durva lenne nem?????? Inkább ők indítanak úgy, hogy miért nincs gyereked? Már benne vagy a kórban, ideje lenne. EZT UTÁLLOM A LEGJOBBAN!
2013. nov. 1. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:
HA erre CSAK annyit válaszolsz, hogy MAGÁNÜGY, akkor leállnak. MAgyarázkodni fölösleges.
2013. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!