Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt egy abortuszom 2008...

Volt egy abortuszom 2008 decemberében. Azóta folyamatosan ha eszembe jut sirni kezdek. Eltudom "felejteni"?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom, hogy igy alakult hogy terhes lettem,nemtuttam megtartani a kisbabát...mert nem voltak alkalmasak a körülmények ahhoz hogy megadhassak neki mindent,18 éves vagyok és még iskolába is járok. Ugy éreztem fontos hogy befejezzem az iskolát és megfelelö munkahely mellett, megfelelö körülményeket biztositsak a gyerekemnek.

Nagyon megbántam és ug érzem hogy sosem fogommegbocsátanimagamnak...rettegek attól,hogy megint terhes leszek és ezt a poklot átkelljen élnem.megfelelöen védeketünk mégisbennem van hogy mivan ha mégis...? képes leszek-e valaha "tullépni" ezen?


2009. nov. 14. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

az idő minden sebet begyógyít.


ha szükséges, menj pszichológushoz.


csak a tabletta - megfelelően szedve - nyújt 100%-os védelmet.

2009. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem főleg attól függ, miért sírsz. A "megaláztatás" miatt, vagy a lelkiismeret furdalás miatt. Egyébként mindegyik elmúlik, csak az egyik hosszabb idő alatt. De az idő minden sebet begyógyít. Biztos vagyok benne, mire oda eljutsz, hogy fix munkahely mellett újabb próbát tennél, már bőven elfogod felejteni. Nekem is volt sok minden miatt lelkiismeret furdalásom, idővel, pár év múltán elfog múlni. Próbáld meg megbocsátani magadnak, elvégre azt tetted ami a helyes. Nem tettél olyat amit meg kéne "gyónnod". Helyesen cselekedtél, ezt tartsd szem előtt.
2009. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Most le leszek pontozva, de sajnos pontosan ezt érdemled. A babád meg nem ezt érdemelte. A megbánás sajnos nagyon kevés. :( Tudod, aki szexel, az terhes is lehet. Ha nem vagy kész egy terhességre, akkor inkább ne szexelj, ennyi. Legszívesebben még írnék néhány dolgot, de inkább visszafogom magam...
2009. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
utolsó, nem hiszem, hogy te normális vagy.
2009. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdezö!soha nem fogod elfelejteni de enyhülni fog ez a fájdalommegbánás és a többi.Sajnos én is voltam ilyen helyzetben.Nem egészen ugyanezek az okok miatt de a körülmények miatt kellett elvetetnem az 1. babámat 20 évesen.Most h van1 kislányom aki 4 hónapos rengeteget gondolok rá.Föleg az évfordulókon fáj a legjobban de most már arra szoktam gondolni h a kislányomra és rám is ö vigyázz.Remélem tényleg igy van és nem haragszik rám.Na 1 kicsit eltértem a tárgytól elnézést lényeg h enyhülni fog a fájdalmad de egészen soha nem tudod elfelejteni.
2009. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ugy gondolom azt sem lett volna jobb ha megtartom, megszülöm és miután nagynehezen ruháztatom meg etetem eljön az ideje hogy elkéne mnennem dolgozni nem vennének fel sehova(iskola hiánya miatt) és nemtudnék mit kezdeni magammal....és persze...a kisbabával sem. Te volál már ilyen helyzetbe?? mert szerintem nem...ezt csak az tudja átérezni akivel már sajnos megtörtént, könnyü ugy lehordani a másikat hogy nem tapasztaltad meg...és elhiheted nem kívánom neked...
2009. nov. 14. 23:18
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

sajnos ezért nem kellene így nemi életet élni.

Sztem ezt kellett tenned, nem volt más választásod. ennél csak még rosszabbul jártál volna.


Sz*r nőnek lenni. Kivéve, ha nem meddő.


Gondolom, így nincs is kedved nemi életet élni. Sztem ne is tedd.

Én ha így f*szt látnék, tuti hoznám a baltát.

2009. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
ma 22:53... már bocs, de ki nem sz*rja le az embriót, az élő és szenvedő embert kell sajnálni. a halottnak már mindegy. Amúgy sem tudott róla. Igaz gyilkosság, de reméljük tanult belőle a kérdező.
2009. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Pont a kérdező nem sz*rja le az embriót...
2009. nov. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

22.53! Szerintem nem kéne itt okoskodnod! Természetes TE tökéletes vagy aki nem szexelt 18 éves kora előtt, sőt SEMMIKOR nem szexelt amíg nem épp gyereket akart! Vagy pedig csak akkor kezdtél el szexelni amikor volt munkád, házad, férjed, pénzed. Ha nem így van akkor légyszi csunkd be a szád! Mert hogy egy 100%-os módszer sincsen, még a helyesen szedett tabletta sem! Nekem nincs gyerekem és soha nem estem át egy ilyenen de azt hittem azok akik ide írnak nagyobb részt anyák és meg tudják érteni ezt a fájdalmat! Egyszerűen borzasztó, hogy az emberek ennyire nem tudnak elfogadni semmit azon kívül ami szerintük helyes meg jó! Az ilyen gondolkodás miatt lezs rossz nevelése egy csomó gyereknek.-

Kedves kérdező szerintem sosem tudod elfelejteni ezt, de nem fogsz mindig ezen rágódni, egy idő után nem fog annyira fájni a dolog. Mint ahogy te is mondtad hogy nem lett volna neki jó, hát gondolj arra hogy sokkal jobb ez mint megszületni és szenvedni. Foglalkozz más dolgokkal. Nekem is volt nagy traumám és kb egy év kellett hogy elfelejtsem de a mai napig álmodok vele és egyes dolgokról eszembe jut csak már nem gondolok rá mindig.

2009. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!