Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2008. szeptemberére vagyok...

2008. szeptemberére vagyok kiírva, mivel elég veszélyes a munkám szeretnék táppénzre jönni. Lehetséges, hogy márciustól szeptemberig táppénzen legyek folyamatosan? Elég a "veszélyes munkakör"-re hivatkozni a háziorvosnál?

Figyelt kérdés
2008. jan. 25. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mehetsz,én is szeretnék menni majd.Ha veszélyes akkor bizti elküldenek táppénzre.
2008. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe a nögyógyásszal beszélném meg! Kérnék töle egy papirt amin javasolja a háziorvosnak hogy vegyen fel táppénzre!!! Ha veszélyes a munkád már most intézd! Ne kockáztass!! Jó baba várást!
2008. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eljöhetsz mindenképp! DE!!!!! Fontos hogy mióta van folyamatos munkaviszonyod egyhuzamba, mert én most pont így vagyok, mindjárt újra hívoma tb-t, ugyanis csak két hónapig volt összefüggő munkaviszonyom és most hiába van határozatlan idejű szerződésem, fogalmam sincs mi lesz jan 18- júni 20-ig terjedő időszakban. vigyázz nehogy ugorjon a gyeded!

DE ha meg veszélyes a munka akkor monjuk nincs is min gondolkozni, de azért említsd meg a dokinak milyen a munkád, és ő is meg tudja ítélni, hogy valóban az e. És egyből kiír! De azért nézz utánna a lehetőségeknek. Pl, ha olyan a főnököd akkor beszéld meg vele, hzogy mielőtt eljössz táppénzre vedd ki az összes szabadságodat! Elvégre min 21 jár. És ha meg szülsz úgysem lesz rá szükséged, utána meg jöhet a táppénz. Ez utóbbit nem tudom lehet-e, de meg kell érdeklődni!!! Mert elvileg lehet!!!

2008. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném az előttem szólót, én is így jártam...

EGy, táppénzre az első naptól elmehetsz, a doki köteles lenne kiírni, de sajna némelyik szarozik vele, akkor menj máshoz. Nálunik is a nőgyógyász ír ki , enm a körzeti.

VAlóban, a 180 bejelentett munkanapnak meg kell lennie, amúgy nem kapsz táppénzt, gyedet, gyest fogsz kapni akkor is!!

A szabidat nem veheted ki előre, csak időarányosan. Tehát kaphatsz max 1 hét szabit. A többit szülés után fogják kiadni vagyis kifizetni. LEgalábbis nálam egy hete így történt...

Ha meg veszélyes a munkád, tényleg ne kockáztass.. Lehet füllenteni a dokinak, hogy véreztél, keményedsz, hánysz sokat, bármit, ha nem akar kiirni, de kötelessége!!!

2008. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!