Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény terhessé...

Családi adókedvezmény terhességi táppénz idejére is jár? Hol kell kérni olyan igazolást, ahol igazolják, hogy 91 napos a terhesség? Egy összegben szeretném majd kérni.

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhességi táppénzen vagyok(nem így akartam,munkaköröm miatt döntött így a munkáltató,mert nem tudott semmit felajánlani)

Én tudnám igénybe venni,a férjem egyenlőre próbaidős,alkalmira van bejelentve csak.Hol kérjek igazolást?

Köszi,aki válaszol,felpontozom :-)


2013. nov. 5. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az igazolást a 91 napos terhességről nekem a nőgyógyász adott, tőle kérd.

A többire sajnos nem tudom a választ, de sztem jár az adókedvezmény, mert van munkaviszonyod.

Jó egészséget!

2013. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel a táppénzből vonnak szja-t, ezért jár.

Igazolást a nőgyógyász ad, de az csak akkor kell, ha az apeh ellenőriz, ezért 5 évig meg kell tartani.

Egy összegben az éves adóbevallásban tudod visszakérni

2013. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, te is igénybe veheted. Ha van saját dokid,akkor ő ad igazolást, ha nincs, akkor a védőnő megírja az egyik tanácsadáson,és dokival aláíratja.
2013. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Vagy az adóbevalláskor igényelheted visszamenőleg a magzat 91.napjától egy összegben,vagy a neten van fönt adóelőleg kérelem nyomtatvány,amit kinyomtatsz,kitöltesz és a munkáltatód küldi tovább a tb-nek. Orvosi igazolás kell mellé!Azzal együtt kell leadni.
2013. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,akkor kérem a dokimtól a papírt,már lesz értelme :-)

Mentek a zöld kezek.

2013. nov. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!