Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem 10 éves...

Slozinger kérdése:

Egyedül nevelem 10 éves leányomat. Munka nélküli apuka (57) vagyok. Egyedül a családit kapom. Kérdésem létezik ezen kívül amit hivatalosan kaphatnék az állambácsitól?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok mikor valaki gondozási fix pénzt kap szülei (talán ápolási v minek hívják ) után.

2013. nov. 8. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál nem érdeklődtél esetleg? Mert ha az 1 főre jutó jövedelem nem ér el bizonyos összeget, akkor jogosultak vagytok támogatásra, fizeti az önkormányzat a tb-det is, havonta küldenek étkezési utalványt, talán még az utazásod is ingyenes. Önkormányzattól függ.
2013. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
első jól írja,ezenkívül ott van a tankönyvre a támogatás(esetleg ingyen tankönyv) és ha jól tudom a menzán is olcsóbban ehet a gyerek.legalábbis mikor én suliba jártam így volt(2 éve)
2013. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres és rendkívüli gyermekvédelmi támogatás az önkormányzattól.
2013. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gondozásit annyira megszigorították hogy el sem hinnéd.. Nagyon kevesen tudják igénybe venni már. Lakásfenntartási támogatást, szoc. segélyt, meg önkormányzat függő mit lehet igényelni.
2013. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az anya nem fizet gyerektartást akkor kérheted az állami megelőlegezéstis. Így az állam fizeti neked a gyerektartást, az anyának meg behajtják utolag.
2013. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszöntem az eddigi hozzászólásokat.


Családi,gyermektartás rendben.Iskolában nem fizetek,időközönként 4x 5000 FT segélyt kapok.Mivel lakbér elmaradásom van,más hozzá járulást nem kapok.Ezért volt a fenti kérdésem, volna-e + valami fix az állambácsitól.

2013. nov. 9. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!