Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hisztek benne, hogy van...

Ti hisztek benne, hogy van összefüggés a szülés könnyűsége/gyorsasága és a baba síróssága között?

Figyelt kérdés

Traumaként éli meg a baba a nehéz szülést, és később is sírósabb lesz, több közelséget igényel? Illetve akinél gyorsan és könnyen ment a szülés, annak a babája nyugodtabb, kevésbé sírós?

Mit gondoltok? Mi a tapasztalat?


2013. nov. 8. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. Talán épp fordítva.

A könnyű szülésű gyerekemmel sok a gond, míg a nehéz szülésűvel nem sok.

2013. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és még egy: a születés bár fontos hatás, de rengeteg hatás éri után a babát/gyereket, és azért azok fontossága összességében nagyobbra nő szerintem.
2013. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nem ment könnyen.

Volt ott oxi, kézzel tágítás, nagyon-nagyon hosszú ideig tartott a dolog. De a babám egyáltalán nem sírós fajta. Nyugodt, mosolygós.

Nem hiszem, h lenne összefüggés.

2013. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. gyerek: császár 12 óra vajúdás után: a gyerek nyugodt, nem sírós


2. gyerek: síma szülés 5 óra után: a gyerek nyugodt, nem sírós


3. gyerek: csázsár 16 óra után: a gyerek nyugodt, nem sírós.

2013. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3óra telt el a magzatviz elfolyása és a szülés közt, tehát nagyon könnyen ment a szülés, kettőt nyomtam és kinn volt a kislányom. Egyáltalán nem volt sirós piciként, csak ha fájt a hasa az első 3 hónapban. 2,5 éves de most se nevezném sirósnak, hisztikorban van, de a védőnő szerint vannak a lányomnál durvább esetű gyerekek, nem vészes azért a hiszti se. Összefüggés szerintem nincs a kettő közt(a kérdésedre válaszolva).
2013. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem valaki előadta ezt a teóriát, kíváncsi voltam, hogy a gyakorlat mutat-e valamit, de ezek szerint nem.

Bár esetemben fennáll, hogy könnyű szülés volt, és nagyon nyugodt a fiam. De ezek szerint ez csak véletlen.

2013. nov. 8. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
első baba, 3 óra alatt lett meg, örökké tutujgatni kell.. . butaság az egész.
2013. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 14 oras vajudas utan jott a vilagra, ebbol 3 ora volt kitolas szak, mert picit beszorult. Nem siros nagyon eleven, de nyugodt gyerek. Mar a pocakban is nagyon nyugis volt vegig.

Szerintem nincs osszefugges.

2013. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem elég jó volt a terhességem, a szülésem is. És a lányom kevésbé sírós, igen. De nem gondolnám, hogy összefügg, csak szerencsém volt! :)
2013. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyors, könnyű szülés, álomgyerek, egy darabig. Azóta kisördög. Szóval én az elmélet mellé állhatnék, de szerintem sem nagyon van összefüggés. Inkább a gyerek temperamentuma lehet a felelős a viselkedésért.
2013. nov. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!