Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha menstruáció alatt majd...

Ha menstruáció alatt majd megpusztulok akkor a szülés is nagyon fog fájni? Vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés

A menzesz első napján olyan görcseim vannak hogy csak injekcióval tudják enyhíteni, de még azzal sem múlik el, csak enyhül annyira, hogy legalább ki tudjak egyenesedni.

Általában megy a hasam ilyenkor, hányok, szédülök stb. De csak az első nap, utána semmi bajom.


Valószínűsíthető hogy akkor vajúdás alatt is nagyon szenvedni fogok vagy reménykedhetek azért én is a (viszonylag) "könnyű" szülésben?


2013. márc. 29. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy van összefüggés.
2013. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
en is igy vagyok tegnap jott meg 6 algopirinel birtam ki a napott.. engem is erdekel ez a kerdes
2013. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Ezerszer jobban, össze se lehet hasonlItani, nekem is fájt a menszez.
2013. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
hozzám orvost kellett néha hívni annyira begörcsöltem mikor megvolt. nagyon fájt a szülés is de szerintem nincs összefüggés, az mindenhogyan nagyon fáj.
2013. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem lehet összehasonlítani.Teljesen más fájdalom lesz.Nekem pl régen a hasam görcsölt a havi vérzés alatt, a fájások a derékba jöttek.
2013. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt én se tudom,hogy van-e összefüggés,én császárral szültem,de viszont nekem is iszonyú görcseim voltak az első nap menzeszkor, és szülés után elmúlt! Csak abból veszem észre,hogy megjött,hogy folyik. És azt mondják a többségnél így van,reméljük nálad is így lesz.
2013. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a fájdalomküszöbön múlik. Ha alacsony, akkor bizony nagyon fog fájni. Ha magas, akkor is nagyon fáj, csak nem érzed úgy, hogy beledöglesz. De ez csak a vajúdás, a kitolásnál nem számít, mert ott a baba mérete a lényeg, meg a megfelelő tágulás, és kitartás. Én már kisebb menzesz görcsöknél is a falat kapartam, hát a vajúdásnál üvöltöttem a fájdalomtól. De vannak ellenpéldák is. Ha felkészülsz rá, és tudatosítod magadban, hogy minél jobban fáj, annál hamarabb meglesz a baba, megtanulod a megfelelő légzésgyakorlatokat, nem fekszel és szenvedsz, hanem sétálgatsz, labdán ülsz, ha van rá lehetőséged, akkor megkönnyíted a dolgodat. Nekem annyira fájt, hogy nem tudtam azon gondolkozni, hogy mi történik, miért fáj, meddig fáj, egyszerűen megszűnt körülöttem minden, csak a fájdalom volt. Ez valamilyen szinten lesokkolt, így az "agyam" nem szenvedett a fájdalomtól, én átadtam neki a testem, arra gondoltam fájj csak, én este már babázok! :)
2013. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ez a kérdés engem is érdekel de én épp forditva vagyok,menzesz első napján van némi fájdalom de épp hogy megérzem hogy megjött és nem is tart csak 2-3 napig,én remélem hogy a szlésem is könnyü lesz,addig van még 9hét,akkor majd megmondodm milyen volt :P
2013. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell lepontozni, én még nővel nem találkoztam, akinek ne fájt volna borzalmasan a vajúdás.
2013. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem én pontoztalak le, csak hozzászólnék, hogy nekem nem fájt borzalmasan a vajúdás. Csak a célegyenesben voltak nagyon erős fájások, nem sokkal azelőtt, hogy megszültem. Egyébként a menzesz sem szokott nagyon megkínozni, szülés óta meg meg sem érzem, csak látom, hogy van, de nem fáj. Ez sokaknak alakul így szülés után.

Most ezért nem kell lepontozni, de elmondanám, hogy én ezt úgy látom, hogy ha békében vagy a testeddel, szereted azt, hogy nő vagy, szereted a menzeszed, mert ez tesz képessé arra, hogy majd szülj, hogy teljes nőnek érezd magad, ha elfogadod a szülés fájdalmát, mint természetes dolgot, ami pozitív fájdalom, mert baba lesz belőle, nem olyan, mint egy fejfájás, aminek semmi célja vagy eredménye nincs, akkor kevésbé fáj, mert harmóniába kerülsz a testeddel. Ezek ajándékok végsősoron, még ha nehéz is az adott pillanatban, de hány nő van, aki mit nem adna ezért a fájdalomért, és nem adatik meg neki sajnos. Nekünk pedig megadatott, és ez önbizalmat adhat, hogy egészségesek vagyunk és képesek vagyunk életet adni. Szeressük a nőiségünket annak minden velejárójával.

2013. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!