Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a nehezebb,...

Szerintetek melyik a nehezebb, egy gyerekkel segítség nélkül, vagy hárommal nagyon sok segítséggel?

Figyelt kérdés
Kicsit részletezném. Az egy gyerekesnél szó szerint semmi segítég, az apuka is sokat dolgozik, általában még fürdetési időben sem ér rá, néha hétvégén is dolgozik pár órát. Az anyuka még otthon van a gyerekkel és levelezőn iskolába jár. A három gyerekesnél van két iskolás lány (alsósok) és egy kicsi (6 hónapos), anyuka otthon, apuka szabad idejét csak a családnak szenteli (egyébként ez a másik apukára is igaz). Ennél a családnál az egyik nagymama minden nap, gyakorlatilag egész nap segít (minden nap megy, szinte kivétel nélkül ő viszi órákra sétálni a kicsit, elviszi a nagyokat játszótérre, stb.).
2013. nov. 13. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel.
2013. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A te példádban az 1 gyerekesnek.
2013. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ebben az esetben egy gyerekkel
2013. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Mindnekinek a saját élete a nehéz. Ha az egyik nő életét éled az nehéz, ha a másikét, akkor az. És mindenkinek máshol van a tűréshatára is. Ez amolyan kit sajnáljunk jobban kérdés? Mert szerintem mindkettő anyuka ki lehet merülve sokszor, nem kell közöttük választani, hogy ki kesereg jogosabban.
2013. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én vagyok az egy gyerekes és a tesóm a három gyerekes. Nem szoktam keseregni és abban is biztos vagyok, hogy 3 gyerekkel sem lehet könnyű. Ettől függetlenül nagyon rosszul esik, hogy anyánk gyakorlatilag csak és kizárólag a tesómhoz megy segíteni, aminek az az indoka, hogy neki több gyereke van és neki nehezebb. Ha el is jön hozzánk, akkor nemhogy segítene, hanem inkább még terhel, mert vendégnek jön, akit kávéztatok, sütiztetek, van olyan, hogy miatta külön főznöm kell, mert nekünk még épp elég lett volna az előző napi maradék, de plusz egy főnek már nem. Biztos, hogy a több gyerekesnek több segítség kell, de nem hiszem, hogy minden neki, nekem meg semmi. Pl. eléggé bosszantó, amikor én nem tudok elmenni az egyetemre egy előadásra, vagy ide-oda kell tologatnom, halasztgatnom a vizsgáimat, mert a tesómhoz megy inkább és azt látom, hogy ebben az időben a tesóm bőszen posztolgatja az okosságokat a közösségi oldalon. Csak kíváncsi voltam, hogy most én vagyok elfogult a saját problémámmal, vagy kívülállók is így látják.
2013. nov. 13. 18:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 gyerekkel segítség nélkül bőven lehet boldogulni. Az én párom műszakban járt dolgozni, sosem fürdetett, néha tisztába tette, vagy néha egy kicsit játszott vele. Ha a kezébe adtam az alkészített kaját, akkor megetette vele. Játszótérre nem vitte, hasonlók. Amikor a gyerek 1,5 éves volt, és szülés előtt álltam a másodikkal, még azt sem tudta melyik bejáratán lehet bemenni a játszinak... Nagymamai segítség nem volt. Nem nagy szám, 1 gyerekkel még minden állati nyugis.


((Azóta felhagyott a műszakolással, teljesen kifordult magából, és mindent megcsinál a gyerekekkel (most is ő fürdeti a kettőt együtt), még vásárolni is el meri vinni a kettőt együtt.))


Három gyerekkel minden szempontból sokkal nehezebb, hiába van akármennyi segítség. Mert ha teszem azt a nagymama azért megy, hogy megfőzzön, kitakarítson, kimosson, vasaljon, stbstb amíg anya a gyerekekkel játszik, akkor tényleg sokkal könnyebb segítséggel hárommal. De ha azért megy, hogy játszon a kicsikkel, amíg anya a konyhában rohangál, annak semmi értelme.


És három gyereknél már ott az állandó lelkiismeret furdalás, hogy egyikre sincs elég ideje az anyukának. Nekem kettő van, és számtalanszor másznak az ölembe mind a ketten egyszerre, húznak, hogy most ezt játszunk, most meg azt, stb. Kettővel még jó, mert két kezem van. De a szívem szakadna meg, ha hárman lennének, és az egyik mindig kimaradna, mert nincs elég kapacitásom rá.


Lényegtelen, hogy apa, meg mama mit csinálnak, a gyereknek anya a legfontosabb, és anya figyelme mindennél többet ér. Nehéz 3 gyerekkel, főleg lelkileg. Szerintem az a nehezebb, én arra szavazok.

2013. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a 3 gyerek sok segítség a nehezebb. egy gyerekkel hawaii az élet még segítség nélkül is. Én kettővel vagyok egyedül, de ha nagy ritkán muszájból segítséget kell kérnem, akkor ott többet kell 'nyelni', mint amennyi a 'haszon'.
2013. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok újra. Most olvastam a lenti írásodat. Akkor a mama nálad is olyan segítség, mint nálam, amikor eljön. Bár én mostmár elébe megyek a dolgoknak. Elhívom, megkínálom ezzel-azzal, majd öltözök és megyek dolgomra, ő meg marad egy órát a gyerkőcökkel. Anyósod nem tud segíteni vigyázni a kicsire, amíg el kell intézned a sulis dolgaidat?
2013. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek nehéz. Mi pl egy gyerekesek vagyunk, külföldön, csak magunkra számíthatunk minden téren, így a gyerekvigyázásban is. Lányom 3 éves, most már 3 órát óvodában van. Én délelőtt dolgozok 5 órát 8-13-ig, párom 13.30-24-ig (éjfél), úgyhogy egymásnak adjuk át a kilincset. Ő kelti a gyereket, viszi óvodába, hozza haza, vigyáz rá a maradék időben, de nem sokat csinál itthon, még csak 1 hónapja vagyunk így, még nagyon leköti a gyerek (most kezdi látni, hogy nem csak lógatom a lábam a gyerek mellett:D)Így én csinálok mindent itthon. A lányunk meg nem igazán csendes, nyugodt típus.:D Mellette 2 nap esti tagozatos suliba járok, tanulok. Az még hagyján, hogy alig tudom befejezni itthon a dolgaimat és tanulni, helytállni, de arra már nem is jut időnk, hogy együtt elmenjünk valahova. Nálunk tényleg nincs olyan, hogy lepasszolom a gyereket egy pár órára. De pl ismerek egy csajt, nem magyar, 1 hónappal fiatalabb a fia az én lányomnál, kezdettől fogva egyedül neveli a fiát, viszont szegről végről unokatestvérei szintén itt vannak külföldön, és segítenek neki, el tud járni diszkóba, mindenhova (nem mintha én diszkózni szeretnék), viszont akkor is, a nap végén becsukja az ajtót és egyedül van a gyerekkel, vmilyen szinten segítenek neki, mégis egyedül neveli. A gyerekekkel mindig nehéz:D

Persze megértelek, és jogos, hogy rosszul esik, hogy anyukád nem segít neked. Segítenie kellene.

2013. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én sem azt várnám, hogy hozzánk ugyanannyit jöjjön, mint a tesómhoz, de az akkor sem normális szerintem, hogy hozzájuk szó szerint minden nap megy, kivéve amikor hozzánk, de az 2-3 havonta 1 alkalom. Egyébként tény, hogy el lehet boldogulni 1 gyerekkel, én is mindent meg tudok csinálni, mindenre van időm, de csak itthon. A gyerek rendben, a háztartás rendben, még tanulni és pihenni is van időm, csak kimozdulni nem tudok, egy orvoshoz nem jutok el hónapok óta, de majd beújítok egy bébiszittert. A másik nagyszülők nagyon messze laknak, de még így is előbb lehet rájuk számítani.
2013. nov. 13. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!